Zavrieť

Porady

PZP - nehoda s pozicanym autom

Dobry den,
potrebujem poradit v nasledovnej veci: s autom zapozicanym od mojej sestry som bol vinnikom mensej dopravnej nehody. Kedze sa jednalo len o mensie skody na oboch autach, nebolo potrebne kontaktovat policiu - s poskodenym sme spisali spravu o nehode,vyhotovili par fotiek a oznamili udalost poistovniam. Poskodeny, sestra na jej aute i ja (ako majitel svojho auta) PZP mame. Zaujimalo by ma preto, ci poistovna mojej sestry bude po mne ako vinnikovi dopr. nehody na zapozicanom aute vyzadovat nejaku nahradu skody alebo sa to bude riesit len z jej PZPcka. Neviete niekto nahodou?
vdaka
Ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pat mato A čo vyska poistného? podla poistných podmienok drzitel vozidla nesposobil ziadnu poistnu udalosť, spôsobila ju ina osoba. Napriek tomu poistovna zvysuje poistku o malus.... Da sa to riesit zmenou poistovne a pri uzatvarani zmluvy vraviet len pravdu ze ste ako drzitel nesposobil ziadnu skodu?
    Martuk chlape zlatý pat mato: po 1. reaguješ na takmer 6 rokov starý príspevok. Po 2. je úplne jedno (vo väčšine prípadov), kto spôsobil nehodu, nakoľko PZP je viazané na rodné číslo, IČO, prípadne VIN. Akonáhle na jednom z týchto údajov vyskočí registrácia poistnej udalosti, tak sa nedá nič robiť. Totiž škodu spôsobilo vozidlo, NIE VODIČ. PZP je totiž naviazané na vozidlo, nie na toho, kto vozidlo v okamihu nehody šoféruje. Ohľadom tvojej druhej časti otázky zmena poisťovne, že si ako držiteľ nespôsobil nehodu, je odpoveď dvojaká: 1. priznať, že si ako držiteľ spôsobil nehodu, kedy a radšej obetovať pár eur navyše, ako mať problémy s prípadne neplatnou zmluvou a tým pádom s pokutou od SKP, zamietnutím plnenia zo strany poisťovne a následným plnením z vlastného vrecka so všetkými inými následkami. 2. ak máš čas a nesúri ťa jeden deň od skončenia platnosti pôvodného PZP, tak obehať pár poisťovní, vysvetliť situáciu, že tvojím autom bola spôsobená nehoda, že dané auto si nešoféroval, ako sa k tomu poisťovňa postaví, aký bude ďalší postup a ako takáto situácia ovplyvní poistné a uvidíš. Z mojej doterajšej poisťovacej skúsenosti ti môžem doporučiť, aby si takéto informácie radšej dopredu preveril a povedal a prípadne uviedol aj do poistnej zmluvy s prípadnou odpoveďou zo strany poisťovne, ako potom riešiť ťažký prúser, behať po súdoch a nervačit.
    vicktor Nedavno som uzatvaral novu PZP a ked som na internete porovnaval podmienky, kazda poistovna/sprostredkovatel sa pytal "sposobili ste?" nie "bola tymto vozidlom sposobena nehoda?"
    Ak existuje register nehod podla VIN, nechapem naco ta otazka je v dotazniku. Napokon auto moze mat noveho majitela, snad sa neprizna k zodpovednosti za nehodu o ktorej ani nemusi vediet. A zmluva bude neplatna...?
    misoft Môj názor na tie ich "dotazníky".... sú to "zadné vrátka" na to, aby nemuseli platiť.
    I keď nový majiteľ napíše na tie otázky NIE, poisťovňa často pristupuje k tomu, že VOZIDLOM bolo účastníkom nehody a odrazu má výhovorky, prečo neplatiť....
      zbaliť

    PZP - nehoda s pozicanym autom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.