Zavrieť

Porady

Hlučný kotol Protherm Tiger

Dobrý den. mate niekto skusenosti s takouto poruchou. Kotol v pohode zapne cca 2 min ide na znizeny vykon a pri zvyšovaní vykonu najpr v nom začne tak šuštat ako ked varna kanvica zohrieva vodu (podobny zvuk) a potom zacne strasne hucat. vid video:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laceti je offline (nepripojený) laceti

    laceti
    ja mam takyto kotol ,aky je tam tlak?ja davam max.1.3,je dostatocne natlakovana expanzka?raz za rok treba pumpou dotlacit je tam taky ventil ako na kolese auta,este to moze robit cirkulacne cerpadlo,raz som volal servisaka,len mi jemne klepol po cerpadle a prestalo to hucat,ze vraj ked je dlhsie odstaveny moze nastat korozia jeho vnutornych stenach cerpadla,a snazi sa to pri spusteni tu koroziu odstranit,klepnutim sa to uvolnuje korozia,vodny kamen,a kurenarsky fiter to zachyti aby sa to nedostalo do systemu.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Mozno to ta nahravka trochu skresluje ale zdalo sa mi to ako problem na ventilatore. Ak si technicky trufas, a mas na to naradie, technicke skusenosti ( opravnenie asi nemas ) skus to: po ukonceni vykurovacieho obdobia to rozober, na ventilatore vymen loziska. Typ ti nepoviem ale na Protherme 24KKV toto riesenie pomohlo. Ak to nema ventilator, mali sme podobny problem na inom Protherme bez ventilatora. Skusali sme ( aj technici) do okruhu pridat saponat, rozpustadlo na vodny kamen... Skoncilo to vymenou vymennika. Odvtedy je ticho

    Hlučný kotol Protherm Tiger

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.