Zavrieť

Porady

odstupenie od zmluvy

inu inu

inu je offline (nepripojený) inu

viete mi poradit, ako odstupit od zmluvy? dna 25.01.2012 som uzatvorila kupnu zmluvu a zmluvu o zastupeni so spolocnostou Aquatrend (vodne filtre). Predmet zmluvy som neprevzala (nenamontovali ho), nakolko som sa s nimi na termine nedohodla. samozrejme bola podpisalana aj zmluva s Quatrom, ktoru som sa snazila stornovat, nakolko vsak zmluva bola zaevidovana cez firmu, musi ju zrusit Aquatrend.
poradili by ste mi, ako napisat ostupenie/zrusenie tychto zmluv (kupna zmluva a zmluva o zastupeni)
(kupna zmluva - musim zaplatit odstupne 25% z ceny tovaru, aj ked som tovar neprevzala?)
dakujem za skore reakcie
Usporiadat
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

nieco v zmysle
Ja, dolu podpísaná Kaskaladka, nar. 21. 3. 2013, trvale bytom Poradenská 8, 100 10, Poprad, týmto v zmysle § 8, zákona č. 108/2000 Z. z, Zákon o ochrane spotrebiteľa pri ppodomovom predaji a zásielkovom predaji, v znení neskorších predpisov,
o d s t u p u j e m
od zmluvy uzatvorenej so spoločnosťou (názov spoločnosti, ičo, sídlo) dňa (dátum obchodu) na prezentačnej akcii usporiadanej v Hoteli Podvod, Lichvárska 16, 100 00 žilina.

Týmto sa zmluva od začiatku zrušuje.



Dolu dátum, miesto a podpis, zaslat DOPORUCENE na sidlo spolocnosti. Následne sa skontaktovat so splatkovou firmou, ze si odstupila od zmluvy a ako dalej. V pripade e-shopov by sa aj splatkova zmluva tymto automaticky zrusila, ale podomovy predaj zakon neupravuje.

Pozor, pokial to bola prezentacna akcia, ale BOLA v priestoroch aquatrendu, nemozes odstupit.
0 0
kaskaladka kaskaladka

kaskaladka je offline (nepripojený) kaskaladka

Zo srdca Vám ďakujem...Takže quatro spoločnosť kontaktovať až po odoslaní "odstúpenia zmluvy"..bola to prezentáciia nie v priestoroch firmy-ale v reštauracii,kde boli na túto prezentáciu prenajaté priestory.Ešte raz vďaka.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

kaskaladka Pozri príspevok
Zo srdca Vám ďakujem...Takže quatro spoločnosť kontaktovať až po odoslaní "odstúpenia zmluvy"..bola to prezentáciia nie v priestoroch firmy-ale v reštauracii,kde boli na túto prezentáciu prenajaté priestory.Ešte raz vďaka.
tak by to malo byt ok, v najhorsom pripade, myslim ze aj od uverovej zmluvy je mozne do 7 alebo 14 dni bezplatne odstupit, ale tym si nie som uplne isty, poradia vam v quatre, fakt sa na nich obratte, snad vam budu napomocni.... zelam vela stastia
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

dajte prosim potom vediet, ako ste dopadli, drzim palce
0 0
hanulienka1 hanulienka1

hanulienka1 je offline (nepripojený) hanulienka1

vidim, ze viaceri mate problem akoja. tiez som sa s manzelom povadila, ale mame to doma. a okolo len pocuvam, ze to nie je najzdravsie. chcem "napadnut" firmu, a stale hladam vhodne riesenie....su to klamari, to som povedala slusne
0 0
Roni2209 Roni2209

Roni2209 je offline (nepripojený) Roni2209

Dobry den ja by som sa chcela spytat ze som sa takisto stala obetou a chcela by som sa spytat ci môzem odstupit od zmluvy uz po mesiaci co som u nej a bola som na skoleni piste odpovede na môj mail Roni2209@azet.sk
0 0
Roni2209 Roni2209

Roni2209 je offline (nepripojený) Roni2209

a je to firma Aquatrend prosim pomôzte mi a poradte ako mam postupovat
0 1
IwankaS IwankaS

IwankaS je offline (nepripojený) IwankaS

Boze to je hrozne,,, mama tiez naletela a mna ide z toho porazit ach jaj... Podpisala zmluvu v sidle spolocnosti (tak uz su taki vychc....) ako postupovat... Filter ma uz namontovany jasne hned na druhy den boli monteri(aki su sikovni, nevedeli im na nic odpovedat....) POMOOOOOOOOOOC je mi z toho do revu
0 0
IwankaS IwankaS

IwankaS je offline (nepripojený) IwankaS

Clovek sa utieka aj k tomu poslednemu aby zarobil peniaze a takato spolocnost si najde istu vekovu kategoriu alebo zufalcov, ktori potrebuju peniaze a .....
0 0
IwankaS IwankaS

IwankaS je offline (nepripojený) IwankaS

Mozno varovanie pre ostatnych... Teraz sa to vola, ze pohovor na osobnu asistentku, pridete na pohovor na mieste (sidla spolocnosti )sa musite rozhodnut, ze prve mesiace budete chodit na 6 hodin tyzdenne, varit kavu... prijem ze 300-400€ mesacne cha...(a za co? za to varenie kavy?? ) Tak ludkovia davajte si pozor kam idete a za akym ucelom... Hovorim o spolocnosti Aquatrend... A pracovat pre spolocnost s krivou minulostou je tazke a miestami nemozne....
0 0
orion1 orion1

orion1 je offline (nepripojený) orion1

orion1
Ja som bol tiež nalákaný do prevádzky za účelom ponuky práce asistenta vedúceho pobočky. Podpísal som zmluvy. Hneď na druhý deň mi filter namontovali. Po týždni som išiel na školenie, kde som zistil ako to všetko funguje. Bol som nahnevaný sám na seba, že som naletel ale hlavne mi išlo o to, že som nechcel svojím ďalším konaním - poskytovanie kontaktov na známych a osobná účasť pri ich, pre mňa vedomom klamaní - týchto známych klamať, podvádzať a pritom sa im pozerať do očí. Na to som nemal chrbtovú kosť a ani povahu. Rozhodol som sa urobiť všetko preto aby som z toho srabu vykľučkoval čo najlepšie.

Podnikol som tieto kroky:
1. poslal som list Aquatrendu "odstúpenie od zmluvy" v lehote 7 dní od podpisu v zmysle §8, zákona č. 108/2000 O ochrane spotrebiteľov. Neuspel som - zmluva bola podpísaná v prevádzke spoločnosti. Tento zákon sa na to nevzťahuje.
2. súčasne som podal trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu. Vyšetrovateľ ho odmietol. Následne som podal sťažnosť prokurátorovi, ktorý takisto podanie odmietol s vyjadrením, že nejde o trestný čin ale mám možnosť domáhať sa svojich práv na občiansko súdnom konaní.
3. poslal som splátkovej spoločnosti list "Žiadosť o zrušenie poskytnutého úveru" do 14 dní od podpisu úverovej zmluvy. Následne sa splátková spoločnosť finančne vyrovnala s Aquatrendom - tej jej vrátil peniaze.
4. dostal som z Aquatrendu list "pokus o mimosúdne vyrovnanie" s tým, že mám uhradiť celú kúpnu cenu (1662,- Euro) do troch dní od doručenia listu.
5. odpísal som, že nesúhlasím a som ochotný uhradiť náklady spojené s demontážou filtra.
6. dostal som list z Aquatrendu, že akceptujú moju ponuku a ak písomne potvrdím výšku ich oprávnených nákladov (tieto boli vyčíslené na 250,- Euro) prídu filter demontovať. Podotýkam, že pri montáži som ako bonus dostal od Aquatrendu 170,- Euro, hneď si stiahli 50,- Euro za knihu. Takže mi ostalo 120,- Euro. ..... 250-120=130 Euro. Takže ma tieto náklady stáli v skutočnosti len spomínaných 130,- Euro.
7. Prišiel technik demontovať filter a doniesol mi k podpisu "Dohodu o zrušení kúpnej zmluvy". Ja som mu zaplatil 250,- Euro. (pre mňa 130,- Euro).
Poznámka:
Neuhradil som ani jednu splátku.
Všetky kroky som konzultoval s advokátom. Ten robil právnu analýzu, písal listy prokurátorovi a Aquatrendu -odpoveď na pokus o mimosúdne vyrovnanie a 2x konzultácie, to všetko za 120,- Euro.
Takže celý špás ma stál 250,- Euro. Je to vždy lepšie ako 1662,- Euro, resp. 2345,- Euro - splátky splátkovej spoločnosti (4. roky po 48,- euro + RPMN 19,2 %)


Záver: Mne sa to podarilo, len treba vydržať. Trvalo to celé takmer 3 mesiace.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať