Zavrieť

Porady

Spotreba PHM

Zdravím Vás,
viem, že Zákon o cestovných náhradách rieši spotrebu PHM, len nemôžem zistiť, ako sa vypočíta spotreba keď je udaný len jeden údaj. Jedná sa o nové vozidlo a podľa toho nového techn.preukazu mi nie je jasné podľa akej normy je tá spotreba uvedená, zdá sa, že ES? Žiadna kombinová spotreba a ani spotreba v meste sa tam neuvádza.Je tam proste len 6,0 l.

Vie niekto poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ak máš uvedenú spotrebu v ES-to znamená, že táto spotreba je už spriemerovaná, na výpočet použiješ 6,0 l.

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    presne tak ako píše renča, je to už priemer, ktorý môžeš použiť na vypočítanie spotreby

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    PETEE
    Zdravím Vás,
    viem, že Zákon o cestovných náhradách rieši spotrebu PHM, len nemôžem zistiť, ako sa vypočíta spotreba keď je udaný len jeden údaj. Jedná sa o nové vozidlo a podľa toho nového techn.preukazu mi nie je jasné podľa akej normy je tá spotreba uvedená, zdá sa, že ES? Žiadna kombinová spotreba a ani spotreba v meste sa tam neuvádza.Je tam proste len 6,0 l.

    Vie niekto poradiť? Ďakujem.
    Máš to jednoduchšie, nemusíš v KJ rozpisovať cesty na mesto a mimo mesta tak ako ukladá Zákon o DzP § 19 ods.2 písm. L)

    kapitan je offline (nepripojený) kapitan

    pracujem manuálne a popri tom si robím účtovníctvo. ...viac kapitan
    Teraz sa už neudávajú na nových vozidlách tri spotreby.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Ahojte. Ako mám postupovať, keď mi vyšla na voz. priemerná spotreba za rok 2007 7l a v TP je uvedená priemerná spotreba 6,5 l??? To čo mám nad deklarovanú spotrebu, čiže 0,5l na 100km mám počítať do nedaňových výdavkov??? Akú cenu mám pri tom použiť???

    Asi banálna otázka, no učím sa...

    ĎAKUJEM veľmi pekne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.