Zavrieť

Porady

obnovené dedičské konanie

Dobrý deň, musíme kvôli CDCP a ešte nejakým nevysporiadaným pozemkom obnovovať dedičské konanie po starom otcovi. Musíme ísť k tomu notárovi, ktorému bolo dedičstvo po starkom pridelené, alebo si môžeme vybrať aj iného notára? aké sú poplatky za obnovené DK?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    návrh podáte na súd .... ten poverí notára podľa rozvrhu práce. Poplatky: 6,50 EUR na návrhu, u notára cca. 50 EUR

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    siso Pozri príspevok
    ...
    Prosím o pomoc v otázkach :
    - kde mám určené, že treba nalepiť kolok za 6,50 eur ( je to sadzobník vydaný notárskou komorou?)
    - na ktorý súd mám podať návrh na obnovu s kolkami ( tam, kde sa pojednávalo pôvodné dedičské konanie?)
    1. Položka 18a písm. b) Sadzobníka súdnych poplatkov (príloha zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch ...) = poplatok za podanie návrhu na prejednanie dedičstva k novoobjavenému majetku súdom je 1% z čistej hodnoty dedičstva, ktoré sa má prejednať, najmenej 6,50 eura, najviac 165,50 eura.

    2. Ja by som podala návrh na ten okresný súd, ktorý potvrdil právoplatnosť pôvodného osvedčenia o dedičstve (do ktorého príslušnosti patrilo pôvodné konanie o dedičstve).

    siso je offline (nepripojený) siso

    siso
    Dobrý večer, chcem k tým poplatkom podotknúť, že ja som sa informovala u notára, ale bolo mi povedané, že za podanie návrhu u nich zaplatím 23 eur bez DPH, tak neviem či si poplatok stanovuje každý osobitne alebo majú poplatky určené notárskou komorou. Na inom mieste som našla odkaz na par.175xOSP, kde je vlastne popísaný obsah príslušného podania, takže to môžem urobiť aj sama.
    Prosím o pomoc v otázkach :
    - kde mám určené, že treba nalepiť kolok za 6,50 eur ( je to sadzobník vydaný notárskou komorou?)
    - na ktorý súd mám podať návrh na obnovu s kolkami ( tam, kde sa pojednávalo pôvodné dedičské konanie?)
    P.S. Inak celé toto štátne zhodnocovanie nulových CP cez následné poplatky a s tým súvisiace dane ako príjmy štátnej kasy považujem za obrovský podvod na ľuďoch, len som tuším v menšine, lebo sa nad tým už ľudia veľmi nezamýšľajú a hľadajú cesty ako sa s tým čo najrýchlejšie a najlacnejšie vysporiadať a mať od NICH pokoj!!!
    Mne neostáva nič iné. Preto ďakujem za radu pri mojich otázkach.
    Naposledy upravil siso : 03.02.12 at 17:38

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Pri novoobjavenom majetku je poplatok 1% z čistej hodnoty tohto majetku, najmenej 6,5 e.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    u notára je minimum 23,--EUR + DPH, + všetky náklady s tým súvisiace - poštovné, poplatok CDCP za výpis (cca. 10 EUR), preto som písal, čo to stojí u notára ako komplet ....
    návrh si spravte pokojne sama .... len aby Vás potom zo súdu nežiadali o doplnenie niektorých vecí .... a na tom návrhu nalepte kolok 6,50 EUR. Podajte to na okresný súd, kde mal poručiteľ trvalé bydlisko, teoreticky sa to mohlo aj zmeniť (vznikli niektoré nové súdy)

    obnovené dedičské konanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.