Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti - odvody, daň a iné náležitosti

Som zamestnaný na trvalý pracovný pomer a núka sa mi možnosti privyrobiť si na dohodu o pracovnej činnosti (10 hodín týždenne). Chcem sa opýtať aké mi pribudnú povinnosti k zdaneniu a odvodov z odmeny na dohodu o pracovnej činnosti. (napr. mesačne za mňa odvedie niečo druhý zamestnávateľ do poisťovní resp. daň , ako potom ročné zúčtovanie u hlavného zamestnávateľa a iné).. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak máš HM aspoň 1902 € môžeš si uplatniť DB....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    annairam Pozri príspevok
    Som zamestnaný na trvalý pracovný pomer a núka sa mi možnosti privyrobiť si na dohodu o pracovnej činnosti (10 hodín týždenne). Chcem sa opýtať aké mi pribudnú povinnosti k zdaneniu a odvodov z odmeny na dohodu o pracovnej činnosti. (napr. mesačne za mňa odvedie niečo druhý zamestnávateľ do poisťovní resp. daň , ako potom ročné zúčtovanie u hlavného zamestnávateľa a iné).. Ďakujem
    Odvody bude platiť len zamestnáv., Ty nič, len daň z celej odmeny,kedže nČ si už nemôžeš uplatniť, len u jedného a predpokladám, že ju máš podpísanú. K RZD predložíš potvrdenie o príjme zo Zč od iných zamestnáv., a finito.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Prosím o radu.
    Pracovníčka na dohodu o pracovnej činnosti, dôchodkyňa, vyrobila 915,--EUR za rok 2011. Daň činila 173,-- EUR.
    Má možnosť ako po iné roky si urobiť daňové priznanie a daň sa jej vráti ?
    Aká výška v roku 2011 je nezdaniteľná ? Niekde som čítala, že do výšky 500,-- EUR sa daň neplatí.
    Vyšla som z praxe a preto prosím o prepáčenie, že zadávam možno pre niekoho jednoduchú otázku.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    použi § 46 ZDP
    § 46
    Minimálna výška dane


    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6 daň neplatí, ak za zdaňovacie obdobie úhrn jeho zdaniteľných príjmov, okrem príjmov, z ktorých bola daň vybraná zrážkou a pri ktorých nepoužil postup podľa § 43 ods. 7, nepresiahne 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). Tento postup použije aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 7, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí. Daň sa neplatí, ak daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní nepresiahne sumu 3,32 eur.
    zaplatená daň sa vráti iba podaním DP FO typ A

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Ďakujééééém.....
    Musím sa do tejto problematiky znovu dostať. Ozaj som vyšla z cviku.

    alena31 je offline (nepripojený) alena31

    alena31
    Dobrý deň, v akej výšek sa platia odvody z dohody o vykonaní činnosti? Do ZP 10% a do SP 9% ?? Platí len zamestnávateľ? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alena31 Pozri príspevok
    Dobrý deň, v akej výšek sa platia odvody z dohody o vykonaní činnosti? Do ZP 10% a do SP 9% ?? Platí len zamestnávateľ? Ďakujem
    Dohodu o vykonaní činnosti Zákonník práce nepozná.

    hooky je offline (nepripojený) hooky

    hooky
    Chcem sa spytat, ci si mozem uplatnit DB, ak som pracoval v roku 2011 v obdobi 7 až 12 na DVPČ , uhrn prijmov je 1900€? Som invalidny dochodca .Dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hooky Pozri príspevok
    Chcem sa spytat, ci si mozem uplatnit DB, ak som pracoval v roku 2011 v obdobi 7 až 12 na DVPČ , uhrn prijmov je 1900€? Som invalidny dochodca .Dakujem
    rovných 1900?

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Prosím, som v podobnej situácii ako autor príspevku, s tým rozdielom, že som ZŤP a mám dôchodok 45% ako je to s daňou z príjmu, vráti sa i o rok pri vyúčtovaní? Ďakujem.

    hooky je offline (nepripojený) hooky

    hooky
    1900,60€ je ČZD , Hrubu Mzdu som nemal kedze to je na DVPČ , ale ak mozem pocitat aj vyhru v sutazi v hodnote 300€ do zakladu dane podla parag. 8 zakona, tak sucet zakladov dane bude vacsi ako 1902€ , takze by som si mohol uplatnit Danovy bonus ak ano tak potom za ake obdobie ? Za obdobie 7-12 , alebo cely rok?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    hooky Pozri príspevok
    1900,60€ je ČZD , Hrubu Mzdu som nemal kedze to je na DVPČ , ale ak mozem pocitat aj vyhru v sutazi v hodnote 300€ do zakladu dane podla parag. 8 zakona, tak sucet zakladov dane bude vacsi ako 1902€ , takze by som si mohol uplatnit Danovy bonus ak ano tak potom za ake obdobie ? Za obdobie 7-12 , alebo cely rok?
    škoda, keby si mal príjem z dohody väčší o 1,4O €, mal by si nárok na DB.. takto nemáš..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.