Zavrieť

Porady

ako na komin do drevenej chatky

Ahojte,
kupili sme drevenu chatku. je to v podstate jedna miestnost 14m2.

chcel by som do nej dat piecku. daco taketo:

viete mi poradit ako vyriesit komin?
asi je najlepsie to tahat cez strechu aby to malo tah. len ako vyriesit prechod ces strop/strechu? strecha je drevena a bude tam asfaltovy sindel...
som na nete nasiel troj vrstvove kominove rury, len sa mi to zda zbytocne drahe na chatku
Vysku kominovej rury by som chcel cca 3m

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Základ je kvalitne odizolovať dymovod od drevených konštrukcií.Ak sa chcete vyhnúť problémom,iné riešenie ako hotové,navyše certifikované rúry asi nenájdete.Ono sa to potom lepšie aj poisťuje.
    mňa by rovnako zaujímalo ako riešiť takýto problém. jedná sa o drevenú chatku - + zateplenie polystyren + škrabaná omietka. chcel by som do nej inštalovať malé kachle - peterky a nejakou jednoduchou cestou vyriešiť komín - dymovod. nechcem to riešiť cez strechu, ale vytvorením diery v stene a vyvedením komína (dymovodu) popri stene a nad úroveň strechy. Komín by som si predstavoval len plechový. Myslím že bude potrebné použiť nejakú vložku - prechodku do steny,ktorá zabráni vznieteniu drevenej steny.
    Viete mi poradiť ako nato. ďakujem za odpovede.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nestačí len "prechodka",ale aj teleso dymovodu musí byť zaizolované.Nie len kvoli lepšiemu ťahu,ale aj kvoli tomu,že je súbežné s horľavou stenou.
    je potrebná izolácia aj keď komín nebude súbežne so stenou?? realizovať by som to chcel tak že komín bude zvonka vedený popri stene - odsadený minimálne 10 - 20 cm od steny, upevnený na konzolách....
    čo si myslíte o takomto riešení...ďakujem

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Odporúčam, držať sa rady vyššie. Skutočne kvalitná izolácia. Z vlastnej skúsenosti viem, že len " pri použití plechov", to ľahne popolom skôr, ako sa spamätáte.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ak má v osude zapísané, že ľahne popolom, tak izolovať nemusíš.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Nie som ich predajca,píšem z pozície výrobcu drevodomov,používame často nerezový komín.
    Takže jednoduchá rad,originál nerezový komín.
    ano...riešením je aj originál nerezový komín... ide o to že chatka je rekreačná..využívaná maximálne cez víkendy, a to najmä v lete....prikurovať sa tam bude možno 10x ročne, pričom takéto riešenie mi príde zbytočne drahé, nehovoriac o tom, že na vykurovanie budú použité malé kachle, ktorých hodnota nieje ani pätinová oproti profesionálnemu nerezovému riešeniu komína...

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    No tak, čisto laicky, ženským rozumom. Nestačila by Ti na takéto prikúrenie plynová bomba s infražiaričom? Podľa mňa úplne postačí a finančne to bude oveľa lacnejšie.

    nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

    clovek nero 5
    Jasne ,ze by mu to stacilo ,ale zivot ma iba jeden.Smrad ,bolesti hlavy a dostatocne vetranie -to su problemy plynoveho infraziarica.

    nero 5 je offline (nepripojený) nero 5

    clovek nero 5
    Aby som aj ja nieco rozumne prihodil ,tak skus si urobit z nerezoveho plechu taky jednoduchy kozubik na bezdymove a bezzapachove kurenie.Vzor odkukas niekde v Baumaxe a v hodne salky nerezove na tekutinu do kozuba si kupis niekde v domacich potrebach.3 L tekutiny ta stoji asi tak 20 €.Je to esteticke a hlavne ucelne a hlavne bez dymovodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.