Zavrieť

Porady

predcasne vyplatenie hypoteky

Dobry den,chcela by som sa spytat ako to je ,ked chcem predcasne vyplatit hypoteku,pocula som,ze sa to zo zakona moze kedykolvek bez poplatku, ale mne tvrdia v banke,ze az po fixacii,tak ako to je?Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Predčasné vyplatenie hypotéky platí iba pre hypotéky bez poplatku uzatvorené po 1.4.2011.

    Teda ak máš hypotéku uzatvorenú pred týmto dátumom, je banka oprávnená požadovať úroky alebo poplatky za predčasný vyplatenie hypotekárneho úveru v súlade so zmluvou. Bez poplatkov ju možeš vyplatiť iba ku dňu fixácie.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    dalid Pozri príspevok
    Predčasné vyplatenie hypotéky platí iba pre hypotéky bez poplatku uzatvorené po 1.4.2011.

    Teda ak máš hypotéku uzatvorenú pred týmto dátumom, je banka oprávnená požadovať úroky alebo poplatky za predčasný vyplatenie hypotekárneho úveru v súlade so zmluvou. Bez poplatkov ju možeš vyplatiť iba ku dňu fixácie.
    vies niecim dolozit, ze hypo uzavrete po 1.4.2011 su banky povinne umoznit predcasne splatit bez poplatku aj mimo refixu ? lebo podla mna to nie je pravda

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    vdaka, stacil mi prvy link ... ktory potvrdzuje ze pravdu mam ja

    "novela zakazuje požadovať od klienta úhradu úrokov, poplatkov alebo iných nákladov v súvislosti s predčasným splatením úveru na podnet klienta, ak k predčasnému splateniu úveru dôjde v súvislostis uplynutím doby fixácie úrokovej sadzby úveru alebo v súvislosti so zmenou úrokovej sadzby úveru,"

    ty si pisal v tom zmysle ze ak ma zmluvu uzavretu po 1.4.2011, tak bez poplatku ju moze splatit kedykolvek a ze ak ju ma uzavretu skor, tak bez poplatku len pri refixe.
    ja tvrdim a ta citacia to potvrdzuje, ze aj po 1.4.2011 je mozne splatenie bez poplatku LEN PRI REFIXE, nie kedykolvek

    v podstate sa tym zakonom od 1.4.2011 nic nezmenilo, lebo drviva vacsina bank aj dovtedy umoznovala predcasne splatenie pri refixe bez poplatku ... samozrejme, boli banky ktore pri refixe umoznovali bez poplatku len mimoriadnu splatku, ale nie splatenie, ale bolo ich minimum

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Aha.. No keď si to takto rozpísal, dáva to zmysel čo tvrdíš.
    V každom prípade sa ale podmienky predčasného vyplatenia HÚ pre cbr900rr46 viažu na jej uzatvorenú zmluvu o hypotekátnom úvere a my aj tak nieveme, aké presne má dojednané podmienky predčasného vyplatenie HÚ.
    Mohla by si dať napr. prepočítať či sa jej oplatí HÚ predčasne vyplatiť a zaplatiť prípadnú pokutu a porovnať s tým koľko by zaplatila ak by pokračovala v splácaní HÚ.

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    dalid Pozri príspevok
    Aha.. No keď si to takto rozpísal, dáva to zmysel čo tvrdíš.
    V každom prípade sa ale podmienky predčasného vyplatenia HÚ pre cbr900rr46 viažu na jej uzatvorenú zmluvu o hypotekátnom úvere a my aj tak nieveme, aké presne má dojednané podmienky predčasného vyplatenie HÚ.....
    v banke mi spominali, ze od septembra ma prist nejaka zmena, nejaky novy zakon, ze bude mozne vyplatit VSETKY hypoteky aj stare aj nove, mimo fix. dna bez poplatku, ale nezaujimalo ma to vtedy moc, podrobnosti neviem, mozno sa to da niekde zistit ...

    predcasne vyplatenie hypoteky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.