Zavrieť

Porady

Prosím povedzte mi ako sa toto dá prežiť...

.... moja sestra je v kóme (v decembri som sa na tejto stránke tešila, že som dvojnásobná krstná mama)... a teraz??? Ako mám fungovať, ako mám nájsť silu, aby som bola schopná postarať sa o dve malé detičky - dvojmesačné a trojročné??? Kde mám nájsť silu, aby som to všetko zvládla??? Viem, že musím, kvôli deťom - sestrinym aj svojim, kvôli môjmu manželovi, švagrovi, mojim už nie najmladším rodičom, ktorí už ani nedúfajú, že sa preberie???
Cez deň fungujem ako automat so slzami v očiach, celé noci na ňu myslím a neverím tomu, že by sa tak ľahko vzdala, hoci magnetická rezonancia ukázala poškodenie mozgu, v kútiku duše dúfam... aj keď situácia je zúfalá. Je moja jediná sestra, moja najbližšia dôverníčka, dennodenne sme spolu telefonovali a teraz ... Ako mám trojročnému dieťaťu s pokojným hlasom odpovedať na otázku, kedy príde maminka??? Trhá mi to srdce . Viem, že musím byť silná, ale je také ťažké ... Ako je možné, že mladá, zdravá žena plná elánu a plánov zrazu len tak skolabuje pri prebaľovaní dieťaťa a viac sa neprebudí??? Dve hodiny predtým sme spolu telefonovali. Prečo, prečo, prečo??? Tak strašne to bolí. Vôbec neviem, ako mám ďalej fungovať, viem, že to musím zvládnuť, všetci sa spoliehajú na to, že sa nezosypem, ale je to také ťažké.
Usporiadat
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Život prináša rozličné situácie, niečo podobne som zažil ako 13 ročný, keď mama upadla do kómy po mozgovej príhode. Bola v nej 6 dní, potom sa prebrala, síce s následkami, ale žila ešte 17 rokov.
Nevzdávaj sa! Určite sa to obráti k lepšiemu. Držím palce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je to viac ako ťažké, ale musíš pozbierať všetky skryté sily a spraviť všetko pre to, aby si to mohla všetko zvládnuť. Určite to nebude ľavou zadnou, ale človek dokáže niekedy viac, ako si myslí. Prajem tvojej sestre aby sa čo najskôr v zdraví prebrala, veď detičky ju veľmi, veľmi potrebujú. Treba aj veriť v nadpozemsko, to určite pomáha. Držím vám všetkým prsty.
3 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

...neviem čo povedať... strašne Vám všetkým držím palce...
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

pytaš sa ako sa to dá prežiť Ty to musíš prežiť máš veľkú motiváciu dve malé detičky .Tu je každá rada a útecha zbytočná všetko časom prebolí.Zažila som podobné niečo,keď moja sestra , ktorá mala 26 rokov, po osem ročnom boji zo zákernou chorobou svoj boj prehrala a zanechala tu tiež dve malé deti..........
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
V živote človeka prídu rôzne obdobia-šťastné aj smutné...je to fakt smutné, komentovat je to zbytočné, môžeme ta len slovami podržať a podporiť...ostatné žial musis sama...viem lahko sa to píše, ťažko kona....proste musist tvrdo bojovat, byt realne na zemi a nesnívať...myslíš, že ked sa ty trápis, deti to nevedia? aj malé batola vycíti,že sa niečo deje...proste ta nervozita, stres, strach je v nas a dieta to vycíti...musis byt silna a povzbudzovat nielen deti ale aj samu seba tým, že tvoja sestra sa medzi vás vráti...či už tak alebo onak....prepač že to písem tak mozno kruto, ale žial je to tak...bud sa vráti medzi vás a budete zdielat svoje radosti a starosti spolu ako predtým, alebo sa k vám vráti v podobe anjelika a bude na vás a svoje deti dozerat....až mi teču slzy ked to pisem, ale viem čo prezivas...bola som v podobnej situacii, ked som mojim detom nevedela vysvetlit, kam odisiel človek,ktorého mali radi a čo je s nim...deti maju v nevhodný čas prílis silné otazky...nepretvarovala som sa...nehanbila som sa...s plačom som im to vysvetlovala...je to ťažké aj teraz,ked preslo pár rokov...drzím palce a viera a nádej zomieraju posledné...tak ver a maj svoju nádej...musis len trpezlivo detom vysvetlovat dokola, že mamina je stale s nimi,aj ked nie je pri nich,nepohladi ich,nedá bozk, ale stale je tu, vidi, ako sa napr.hraju, papaju,spinkaju a pod. musis im stale hovorit, že ich lubi, len im to nemôže teraz ukazat-svoju lásku, ale určite im to ukáže ked sa vylieči a príde...na deti to zabera, aj ked tie male stvorenia v podvedomi vedia, že sa niečo deje...prajem vela ale fakt vela sil....
27 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zanetth, od tejto chvíle pridávam modlitbu za uzdravenie Tvojej sestry, za jej detičky a taktiež za Teba aby si mala silu to celé zvládať.
6 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Rozprávajte sa o tom s niekým píšte komunikujte to je najosvedčenejší liek.Vyrozprávať sa vyžalovať.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Naučila si sa zniesť bolesť, skryť smútok a smiať sa so slzami v očiach. A to všetko len preto, aby si urobila ľudí, ktorých miluješ šťastnými. Obetovať sa pre druhých a pritom zvládať svoju bolesť, utrpenie a bezmocnosť, je silnou stránkou veľmi mála ľudí. Tu na porade sa takí ľudia našli, spájajú ich podobné osudy a preto sa pripájam ku všetkým, ktorí sa snažia ti dodať silu, ktorí si ťa vypočujú a pár riadkami upokoja aspoň na chvíľku tvoju boľavú dušu. Život nám predkladá rôzne prekážky a každý z nás sa stretol s niečim, čo mu spôsobilo bolesť. Preto netreba strácať nádej, držím palce a verím, že sa tá bolesť premení na šťastie pre celú tvoju rodinku.
Naposledy upravil GabiZ : 03.02.12 at 11:24
3 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Niekedy nemôžeme ovplyvniť veci, ktoré sa stanú. Čo ale môžeme urobiť, je akceptovať ich, a snažiť sa urobiť maximum aby tá situácia bola čo najznesiteľnejšia. Smútok a slzy sú prirodzené a sú dobré. Pomáhajú nám preniesť sa cez to najťažšie obdobie. Hovorí sa, že slzy čistia dušu, a je to pravda. Držať smútok v sebe je najbližšia cesta k hlbokej a zničujúcej depresii. Rodina je tu preto aby si blízki navzájom pomáhali hlavne v tých najťažších chvíľach. Tvoja sestra vie (cíti to), že sa na Teba môže spoľahnúť, a že sa postaráš o jej deti. To je to najmenej čo môžeš pre ňu urobiť. Deti to ešte teraz nechápu, ale keď budú väčšie, pochopia čo si pre ne urobila a budú Ti vďačné. To bude liek na všetko to trápenie, ktoré teraz prežívaš. Ty musíš byť teraz silná lebo preberáš na seba veľkú zodpovednosť. Človek je veľmi silný a dokáže aj nemožné v situáciách, ktoré si to vyžadujú. Držím Ti palce a prajem aby sa všetko skončilo čo najlepšie.
Čerpaj silu v rodine a vytvor deťom krásny domov, sestra Ti bude určite vďačná.
6 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

ďakujem vám všetkým, musela som sa takto vyžalovať, človeku to pomôže, najhoršie sú noci, som unavená, ale vôbec neviem zaspať, viem, že si musím oddýchnuť, ale zase po nejakých sedatívach nechcem siahať, dávam si len tabletky na upokojenie na bylinkovej báze, ktoré nevyvolávajú ospalosť, pomáhajú mi cez deň fungovať, ale ten spánok potrebujem... Manžel stojí pri mne, moje deti sú už väčšie takže pomáhajú ako vedia, rozprávame sa o tom, ale veľmi sa bojím aj o rodičov. Mama sa zatiaľ drží aj so sestrinou svokrou, teraz sú oni pri deťoch, musíme sa striedať. Nechceme ich vytrhnúť z domáceho prostredia. Otcovi som zatiaľ celú pravdu nepovedala, nezvládol by to, bol tam, keď sa to stalo ... Celý život si bude vyčítať, že jej nedokázal pomôcť. Ja verím, že človek má svoj osud predurčený už pri narodení ... Prečo ten jej je práve takýto asi pochopím až neskôr ...Stále dúfam, budem chodiť za ňou do nemocnice, rozprávať sa s ňou, snáď kdesi v podvedomí ma bude vnímať... ešte raz Vám všetkým ďakujem za povzbudzujúce slová ...
0 0
Renikee Renikee

Renikee je offline (nepripojený) Renikee

Zanetth, je mi to strašne ľúto... Možno by ste mali vyskúšať aj nejakých liečiteľov. Hlavne to že musíš byť silná, neznamená, že sa nemôžeš poriadne vyplakať. Daj to zo seba von, niekde kde ťa nevidia detičky. Na otázku "prečo" asi odpoveď nenájdeš, ale život je nevyspitateľný. Budem sa za vás modliť a prosiť, aby to dopadlo čo najlepšie pre všetkých.
PS: moja veľmi dobrá priateľka, sa venuje - ako to nazvať - "vyšším silám", je veľmi milá a naozaj úspešná, ak by si chcela pošlem ti v správe na ňu tel. veď za zavolanie nič nedáš a možno to pomôže. Držte sa .....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

zanetth,
držím tvojej sestre veľmi palce aby to s ňou dobre dopadlo.
Ale teraz venuj sily hlavne deťom, tie dve dvojmesačné nič netušia, starostlivosť potrebujú, hlavne by som sa sústredila na psychiku toho trojročného dieťatka, to teraz všetko veľmi vníma, venuj sa mu, večer i keď to je ťažké prečítaj rozprávku, ono má teraz citlivú psychiku.
Držím palce veľmi, veľmi, nech sa všetko na dobré obráti.
0 0
neviemcodalej neviemcodalej

neviemcodalej je offline (nepripojený) neviemcodalej

je mi ľúto čo sa stalo a želám Ti veľa sily do ďalších dní
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

neviem Ti nijako pomôcť ani poradiť,môžem len popriať veľa síl celej rodine,aby ste to zvládli...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
zanetth: vidis to, máš este síl, máš aj ludi okolo seba, tak kludne to sem daj, ak by ta niečo trapilo...je dobre, že mas rodinu, ktora ti pomaha s detmi, striedate sa...lebo inak by si to asi nevydrzala dlho v takom nasadeni-ako píses...je to tazke obdobie, ja viem, ale uvidis, že spoločnými silami sa to da zvladat...davaj sestriným detom lásku-tak ako by to boli tvoje deti, dávaj im porozumenie, venuj im svoj čas....aby ti raz boli nielen oni vdačné za to vsetko....uvidis, že sa ti ta dobrota, láskavost a nezištnost vráti...či uz v podobe od tvojich deti alebo sestriných deti....určite ta neopustia a budu stat vzdy pri tebe-budes im navzdy prikladom....drzím palce
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

nevzdávajte to, nepotláčajte emócie, smútok, hovorte s priateľmi, vyjadrujte svoje emócie
nebojte sa nakoniec to dobre dopadne
2 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

zaneth, píšem ti zo slzami tieto riadky. Len nedávno som prežila niečo podobné, zrazu som sa stala mamou a babkou v jednej osobe na plný úväzok . Musela som sa postarať o dvojročnú vnučku, o chorú dcéru, pracovať aby sme mali z čoho žiť a zároveň v noci tíšiť vnučku, ktorá narieka za mamou. Nevidela ju osem mesiacov, bolo to hrozné aj krásne . Spravila som si režim, dala ju do škôlky, poobede som sa jej venovala a v noci som dorábala zameškanú robotu. Už som veľa krát bola na pokraji fyzických aj psychických síl, ale kvôli tej malinkej som to dokázala. Dcéra je už lepšie aj keď ešte nič nie je ako má byť, ale tej malinkej som každý deň sľubovala, že jej mamička príde. Niekedy som ani neverila, že sa z toho dostane, ale keď som sa na tu malinkú pozrela, sama som sa presviedčala, že predsa príde. Bola som vďačná môjmu manželovi a rodine a zaťovi , ktorí sa mi snažili pomáhať. Bolo to kruté ale zvládli sme to. Preto prajem aj tebe zaneth z celého srdca, aby si verila ako ja že sa uzdraví a aj sa uzdravila natoľko, aby mohla byť medzi nami. Som šťastná, že moja vnučka má oäť svoju mamičku. Tá malinká mi dala silu žiť , vždy ma vrátila do života vtedy, keď som zo zúfalstva to chcela vzdať. Predsa nemôžeme stále myslieť na to najhoršie. Verím, že to zvládneš a prajem tebe veľa síl a tvojej sestre skoré uzdravenie.
13 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

zanetth..so slzami v očiach sa pridávam k ostatným...želám uzdravenie , veľa síl každému a píš o svojich trápeniach, aby si pomohla aj sama sebe. Čítali sme, počuli aj o tom, že sa zázraky dejú..treba veriť, dúfať...Držte sa!
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak clovek, ktory nic podobne neprezil napise, ze ta chape. nepise pravdu. Ja som nic podobne neprezila, preto to neviem pochopit, ako sa s tym da zit. Ale velmi sucitim a zelam len vela, vela sil, Bozich milosti a nekonecnej lasky.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

alaya1 Pozri príspevok
Ak clovek, ktory nic podobne neprezil napise, ze ta chape. nepise pravdu. Ja som nic podobne neprezila, preto to neviem pochopit, ako sa s tym da zit. Ale velmi sucitim a zelam len vela, vela sil, Bozich milosti a nekonecnej lasky.
Bože...ja som zažila skoro podobné ako Žanetka......ale neskončilo to so šťastným koncom......bolo to dávno, 30 01 bolo tomu už 18 rokov.....
strašne, strašne tuho držím palce, aby to dobre, šťastlivo skončilo, tie detičky veľmi, veľmi maminku potrebujú najviac......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať