Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Posielam pre Kvaku miesto brýlkov:
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

misoft Pozri príspevok
Posielam pre Kvaku miesto brýlkov:
má len jednu chybu - kukneš cez neho ale nevidíš koniec krízy
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...rozmýšlam, či sa hentá mázička vôbec videla v tej reklame!..

(ale to len z momentálneho nedostatku inej činnosti...čochvílka ma to prejde...len mi príde ako taká stará raketa, čo sa silumocu hrá na mladú...hnus!)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...čoklesku posielam, ak má niekto chuť...to je namiesto dolče,minuli sa zásoby..musím posnoriť, kde majú akciu...fajn večer tu..
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
...rozmýšlam, či sa hentá mázička vôbec videla v tej reklame!..

(ale to len z momentálneho nedostatku inej činnosti...čochvílka ma to prejde...len mi príde ako taká stará raketa, čo sa silumocu hrá na mladú...hnus!)
...a to občas bolí ...

Nad reklamou sa predsa nemá čo rozmýšľať ...
Zadávateľ ( respektíve agentúra ) veľmi dobre vedel , čo činí...
Nejde o to , či má inú činnosť ...peňazí má predsa dostatok ...
No jej nevymytá huba je práve na to dobrá , aby " očarila " a prilákala ďaľších potencionálnych zákazníkov...
Nezáleží na obsahu , ale na výsledku ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
...a to občas bolí ...

Nad reklamou sa predsa nemá čo rozmýšľať ...
Zadávateľ ( respektíve agentúra ) veľmi dobre vedel , čo činí...
Nejde o to , či má inú činnosť ...peňazí má predsa dostatok ...
No jej nevymytá huba je práve na to dobrá , aby " očarila " a prilákala ďaľších potencionálnych zákazníkov...
Nezáleží na obsahu , ale na výsledku ...
..

..no teda!..teba musí dobre bolieť!..toto vymyslieť, to sa nedá len tak nafriško!...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
...a to občas bolí ...

Nad reklamou sa predsa nemá čo rozmýšľať ...
Zadávateľ ( respektíve agentúra ) veľmi dobre vedel , čo činí...
Nejde o to , či má inú činnosť ...peňazí má predsa dostatok ...
No jej nevymytá huba je práve na to dobrá , aby " očarila " a prilákala ďaľších potencionálnych zákazníkov...
Nezáleží na obsahu , ale na výsledku ...
..

..tebe furt hovorím, čítaj ma poriadne!...rozmýšlam- preto, že nemám dostatok inej činnosti-ale to len na chvíľu, potom ma to zase prejde-tá nečinnosť...
..vôbec som nepísala o mázičkyných peniazoch či čomkoľvek inom, len o starej rakete...
...achjaj!..čo nevidno tie zátvorky?..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...zaujímavé...som dostala emailom...

Možná už se vám to také stalo. Řemeslník se opatrně zeptá, zda na to
chcete účet, anebo budete raději platit nižší cenu bez dokladu. V České republice se prostě přivírá oko nad tím,že část peněz v byznysu teče
bez toho, že by se z nich odváděla daň. Naše firma měla téměř 15 let pobočku
na Tchaj-wanu. Díky tomu jsem měl možnost poznat o této zemi hodně
zajímavého.
Jedna z věcí, kterou jsem zpočátku nechápal, byla posedlost Tchajwanců
sbírat v obchodech účty. Bez rozdílu, zda si kupují láhev vody, nebo
ledničku, si účtenky pečlivě ukládají. Když jsem někde v obchodě nechal
ležet účet u kasy, tak mi obvykle prodavač zapomenutou účtenku úslužně
vnucoval. Pokud jsem nakupoval s přáteli, měli upřímnou radost, jestliže
jsem jim své účty přenechal. Dlouho jsem to považoval za místní úchylku.
Později jsem ale pochopil, že je to výsledek neuvěřitelně chytrého
kroku,který tamní ministerstvo financí zavedlo už v roce 1951.
Oficiálně se to jmenuje Uniform Invoice Lotterya jako téměř každá dokonalá
věc je naprosto jednoduchá. Všichni podnikatelé na Tchajwanu musí používat
registrační pokladny. Každý účet z registrační pokladny má unikátní
osmiciferné číslo. No a 25. v každém li-chém měsíci pořádá ministerstvo
financí velkou státní loterii. Vylosují šest výherních čísel a vy si
zkontrolujete všechny své účtenky za předchozí dva měsíce. Za účty, na nichž
se shoduje poslední trojčíslí, vyhráváte 200 tchajwanských dolarů (114 # #
korun). Za čtyřčíslí tisícovku, za pět čísel čtyři tisíce a tak postupně až
dva miliony tchajwanských dolarů.
Je přitom úplně jedno, zda byla vaše účtenka za deset korun, nebo za
desetitisíce. Tchajwanský berňák si tak vlastně z celého národa udělal
kontrolní orgán, který žádnému obchodníkovi neodpustí nevystavení daňového
dokladu.
Navíc vítězné účtenky, za něž si vyzvednete svou výhru, zadá finanční úřad
do počítače a zkontroluje, zda se údaje shodují s tím, co přišlo z
registračních pokladen od podnikate lů. Pokud ne, tak běda.
Vlastně je to ďábelsky jednoduché a neuvěřitelně účinné. Uvádí se, že
zavedením této státní loterie se zvýšil na Tchajwanu výběr daní o 75
procent. Daňová loterie tam funguje déle než 50 let a všichni si díky ní
zvykli, že je normální platit daně. Nikdy jsem se tam nepotkal s žádným
pokusem obejít systém. Zřejmě díky tomu, že všichni řádně platí daně,je na
Tchajwanu jednotná sazba daně z přidané hodnoty (DPH) jen 5 %.
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

buchač Pozri príspevok
add 1. - neskasírujú ...len musíš patrične zdôvodniť , že prečo sa tak udialo ....
add 2. - k tomu blbovi ...že blb by nezaregistroval , že nesvieti to , čo má svietiť ???...
Veľa sa dá predvídať , no náhle zabrzdenie teda nie ...
...hm , veď to by bol za blba aj David Copperfield.........či ????
Alebo Ty by si toho bolo schopná ???.......
...tak to si potom iná ...
Samozrejme že by nebol blb, keby dodržiaval vzdialenosť. Lebo keď Ti je niekto nalepený 30 cm od kapoty auta, tak sa mu nedá inak povedať iba blb. Keď dodrží patričnú vzdialenosť, vtedy nie je blb. Len pre vysvetlenie, aby si sa naučil rozoznávať pomenovania niektorých tiež vodičov.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ránko tu a normálny deň vám prajem..posielam kaficu a čajík, len tak nafriško, a idem pre rožky..včera som urobila tuniakovú pomazánku,normálne sa ráno natešená zobudím, že si dáme so šaraknom dobručké,ale kdeže!..decko hladné v noci snorilo a pojedlo nám s ňou všetkých 6 rožkov!...no a tak je šarkan napučaný od jedu,lebo zas musí chrúmať granule!..strašné čosik, takýto život má on, chudiatko moje nenažraté...riend in E-mail ..no a tak!..
5 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ewita888 Pozri príspevok
a mňa zas po revolúcii vyhodili z kancelárie títo novodobí, pretože môj strýko bol šéfom jedného objektu a komunistom /ja nie/.. za mňa tam dosadili pani rok pred dôchodkom, ktorá nemala ani školu /na rozdel odomňa/, ale mala úplne čistý komunist. štít.. rozdiel?
Ale určite Ti nepovedal, že buď vstúpiš do strany, alebo pôjdeš preč. Tak potom neporovnávaj neporovnateľné. Mňa vyhadzovali z politických dôvodov, teba úplne z iných dôvodov(síce možno to bola tiež pomsta, čo sa vtedy stávalo) Vtedy sa na jednom mieste robilo v podstate celý život. A taký čo menil stále zamestnanie, bol fluktuant. Ak si to nepochopila, tak spravili zo mňa fluktuanta. A vtedy musel robiť každý, inak by bol išiel do basy.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

wagner Pozri príspevok
Samozrejme že by nebol blb, keby dodržiaval vzdialenosť. Lebo keď Ti je niekto nalepený 30 cm od kapoty auta, tak sa mu nedá inak povedať iba blb. Keď dodrží patričnú vzdialenosť, vtedy nie je blb. Len pre vysvetlenie, aby si sa naučil rozoznávať pomenovania niektorých tiež vodičov.
Tak tato formulácia a slovosled svedčia o akej ineligencii ?

3.ia veta je tam zbytočná...

Takým štýlom rozprávajú školkári ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mňa potešilo, že dneska idem s pani riaditeľkou na večeru pri príležitosti prekročenia plánu o 200%- to si zasa rupnem dneska...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Ale určite Ti nepovedal, že buď vstúpiš do strany, alebo pôjdeš preč. Tak potom neporovnávaj neporovnateľné. Mňa vyhadzovali z politických dôvodov, teba úplne z iných dôvodov(síce možno to bola tiež pomsta, čo sa vtedy stávalo) Vtedy sa na jednom mieste robilo v podstate celý život. A taký čo menil stále zamestnanie, bol fluktuant. Ak si to nepochopila, tak spravili zo mňa fluktuanta. A vtedy musel robiť každý, inak by bol išiel do basy.
ja som mal síce len 15 rokov ked to padlo, ale priznám sa, že ja som tých komunistov na zdš "žral", som kupoval tú obrovskú Pravdu každý deň a nosil ju do školy ked bola revolúcia,tak sme s kamarátom napísali petíciu za zachovanie vedúcej úlohy KSČ, bohužial, nám to podpísali len 5 ľudia...-napr. všetci chodili na námestie a ja som tam nebol ani raz a dokonca mi hrozila 3 zo správania, za to že som cigaretou na plagáte vypálil Havlovi oči...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner Pozri príspevok
Samozrejme že by nebol blb, keby dodržiaval vzdialenosť. Lebo keď Ti je niekto nalepený 30 cm od kapoty auta, tak sa mu nedá inak povedať iba blb. Keď dodrží patričnú vzdialenosť, vtedy nie je blb. Len pre vysvetlenie, aby si sa naučil rozoznávať pomenovania niektorých tiež vodičov.
...no moja .....tak toto sú iné levely a pomenovania ...

Čo je to patričná vzdialenosť ???....keď nejdú brzdové svetlá ...ten za ním má čo robiť aj pri tých 30 m ...a záleži aj od iných fyzikálnych veličín ...
Kto sa nalepí na tých 30 cm ( ako Ty vravíš ) , tak to nieje blb ....to je pohlavný úd ...

Kto sa na mňa nalepí ???......stačí na 2 - 5 metrov a chce sa hrať na posunovača ????
....he .......je pár možností :
- noha dole z plynu a pomaly pribrzdím , nech si ide ta het do najbližšej priekopy , samovrahov sú plné cintoríny ...
- alebo varianta rally , podradím a hajdéééé .........
- no v obľube mám ( najmä večer , keď ma nejaký blb oslepuje zozadu ) náhle akože dupnutie na brzdy ....dotyčnému stiahne okamžite polky a stiahne sa aj sám ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Tak tato formulácia a slovosled svedčia o akej inteligencii ?
3.ia veta je tam zbytočná...
Takým štýlom rozprávajú školkári ...
...a toto , môj peknučký , o čom svedčí ??????

...a to je ešte ráno ...
Som zvedavý , čo múdre vypotíš popoludní .............

Poznámka pre neznalých :
...po obede už rusnaci rozum nemajú....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...mám malú radosť hneď ráno...v našej jednote mali krásny karfáč, dokonca aj menšiu cibuľu mali a pri pohľade do vrecka zemiakov, ktoré som si náhodne vybrala a otvorila, nebol tam ani jeden hniliak...stačí na ráno!...

..takže, na obed bude vysmažený karfáčik, jau, teším sa....hlavne na to obaľovanie v chirurgických rukaviciach!..strúhanku totiž na prstoch nenávidím..
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

wagner Pozri príspevok
Ale určite Ti nepovedal, že buď vstúpiš do strany, alebo pôjdeš preč. Tak potom neporovnávaj neporovnateľné. Mňa vyhadzovali z politických dôvodov, teba úplne z iných dôvodov(síce možno to bola tiež pomsta, čo sa vtedy stávalo) Vtedy sa na jednom mieste robilo v podstate celý život. A taký čo menil stále zamestnanie, bol fluktuant. Ak si to nepochopila, tak spravili zo mňa fluktuanta. A vtedy musel robiť každý, inak by bol išiel do basy.
Ty musíš byť veľmi smutné žieňa. A ak čítajú tieto Tvoje príspevky tridsiatnici, ktorí v Tebou popisovanom období nežili, tak musia nadobudnúť pocit, že sme viseli na kandelábroch dolu hlavou a písali perom v ústach. Mne nikto nikdy nepovedal, že ak nevstúpim do strany pôjdem preč. Mňa do tej strany volali, a ja som jednoducho do nej nevstúpila, a som to zdôvodnila tým, že vodcovia v jej čele nie sú pre mňa morálnymi autoritami. Nemala som síce žiaden raketový postup do výšin, ale bola som slobodná. A mohla som si na OV KSS buchnúť dvermi, keď ma za môj občasný rebel akože pokarhali, dnes si môžem búchať akurát tak hlavu o múr, lebo žiadne dvere Ti neotvoria. A máš pravdu, dlho sme robili na jednom mieste. Ale to je dobrá správa, či nie? NEVYHADZOVALI NÁS AKO PLEVEL!!! Tí dnešní, porevoluční to robia každodenne. A trochu sa usmej.
P.S. Ja si liečim boľačky mojimi vnúčatami. Objímem a zabúdam.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed 1 Minute Ago #19650
pozn. MÁM ČESKÝ WINDOWS, a tak interpukčné znamienka typické pre slovenčinu v ňom nie sú
Český Windows mám aj JA ...no klávesnicu mám nastavenú na slovenčinu , takže všetky tie oné sa sajú používať ...
...a že občas zabudnem na dlžeň, či v chvate zabudnem napísať pismenko nesvedčí
...čiže česky povedané ..." práce chvatná - málo platná " ...
o mojej inteligencii a už vobec nie o etnickej prislušnosti !
...hm ...etnikum - netnikum ....sorry , ale z vlastnej skúsenosti vravím , poznam/l som pár - všetci boli po tom obede pribrzdení ...
Tak teraz si to doslovne vykončil !!!!


P.S:
...pred spojku " a " sa interpunkčné znamienko zvaná " čiarka " nedáva.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Mňa potešilo, že dneska idem s pani riaditeľkou na večeru pri príležitosti prekročenia plánu o 200%- to si zasa rupnem dneska...
nech sa Ti tak darí aj naďalej....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať