Zavrieť

Porady

účtovanie občianskeho združenia

Naše OZ bolo zaregistrované MV SR v auguste 2005. V tom istom roku sme dostali IČO a DIČ. Zatiaľ sme len otvorili BÚ s vkladom 500.- Sk na bankové poplatky.
Žiadnu inú činnosť z hľadiska účtovníctva sme nevykonávali. Pravdepodobne treba založiť Pokladničný denník a toto zaúčtovať. Nie som si ale istý, či netreba podať daňové priznanie za rok 2005.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    OZ nepodáva daňové priznanie ak má príjmy len z členského, darov, grantov, 2% z poukázaných daní a úroky z BÚ. Neviem čo si myslel pod tým, že ste nevykonávali žiadnu činnosť z hľadiska účtovníctva. Ak ste nič nevykonávali, odkiaľ sa zobralo tých 500,- Sk?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    500,- mohlo byť členský príspevok...

    ale nie o tom - ak si dobre pamätám a nič sa nezmenilo - tak myslím, že ak aj nejaké príjmy boli a boli len do výšky 300.000 SK za rok - okrem členských príspevkov, nepodáva sa DP. dali sme len oznámenie na príslušný Dú o tomto + pridali sme súpis majektu. opakujem - nepamätám si to presne a neviem či to tak stále je.

    pozor pri príjmoch z 2% daní. ak je ich úhran za rok viac ako 100.000 musíte doložiť ichpolužitie...ale už si napmätám kam. ale to sa vás netýka ešte tento rok, keďže ste vznikli len minulý rok.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    prcikel
    Naše OZ bolo zaregistrované MV SR v auguste 2005. V tom istom roku sme dostali IČO a DIČ. Zatiaľ sme len otvorili BÚ s vkladom 500.- Sk na bankové poplatky.
    Žiadnu inú činnosť z hľadiska účtovníctva sme nevykonávali. Pravdepodobne treba založiť Pokladničný denník a toto zaúčtovať. Nie som si ale istý, či netreba podať daňové priznanie za rok 2005.
    Ďakujem
    1. Peňažný denník urobiť musíš-máš bankový účet s vkladom aj poplatkami. Treba upresniť aký príjem je tých 500 SK.
    2. Pozri si tento link tam nájdeš odpoveď na svoju otázku ohľadom podania DP.
    http://www.porada.sk/t17302-nezdanit...a-300000-.html

    účtovanie občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.