Zavrieť

Porady

zauctovanie manipul.poplatkov

Ako zaučtovať v JÚ nákup tovaru 10 000,- + 200,- manipulačné poplatky.
Mám príjmový pokladničný doklad od odberatela na 10 200,-.

Mám dať výdaj z pokladne 10 200,- a rozpísat 10 000,- tovar a 200,- prevádzková režia? A na základe akého dokladu?

Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Olinka
    Ako zaučtovať v JÚ nákup tovaru 10 000,- + 200,- manipulačné poplatky.
    Mám príjmový pokladničný doklad od odberatela na 10 200,-.

    Mám dať výdaj z pokladne 10 200,- a rozpísat 10 000,- tovar a 200,- prevádzková režia? A na základe akého dokladu?

    Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu.
    Zaúčtuješ to na základe faktúry a dokladu o zaplatení .Môžeš to zaúčtovať ako si písala . Nezabudni fa zapísať do knihy záväzkov a skladovej evidencie / skladové karty /.

    Olinka je offline (nepripojený) Olinka

    Olinka
    Dakujem za super rychlu odpoved Zita5.
    Ako prosim ta mam robit ten sklad v praxi? Nákup zapíšem ale výdaj mám ako robiť? predávame Cd čka DVDčka a všelijaké kábliky... Ako to mám ustriehnut? Mám to dopasovávat?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Na každý druh tovaru si vytvoríš skladovú kartu, kde prijmeš na základe faktúry tovar na sklad. Vyskladníš na základe predaného tovaru, t.j. podľa kontrolnej pásky z ERP, prípadne ak máš ERP prepojené so skladom, sa ti bude odpisovať tovar automaticky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Olinka
    Dakujem za super rychlu odpoved Zita5.
    Ako prosim ta mam robit ten sklad v praxi? Nákup zapíšem ale výdaj mám ako robiť? predávame Cd čka DVDčka a všelijaké kábliky... Ako to mám ustriehnut? Mám to dopasovávat?
    Nákup tovaru spravíš vystavením príjemky na sklad .Otvoríš skladové karty. Ak predáte tovar , tak výdaj budeš robiť najlepšie denne na základe dennej uzávierky z RP .Aby si v tom mala prehľad , tak musíš zapracovať . Musíš to rozdeliť cenovo PLU-čkami . Teda počítam , že budete mať RP . Proste spraviť si svoj spôsob .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mala som obchod a ja som to robila tak , že som prijala na sklad tovar napr. perá za 8 Sk a 10 SK . Na páske dennej uzávierky som mala napr. perá 2O ks za 15 Sk . Tak som odpísala zo skladovej karty , kde som mala zostatok , niekedy sa stane , že veru aj budeš pasovať .Dôležíté je to , aby si mala špecifikovaný presný názov tovaru a aj presne podľa názvupridelené PLU/viem že sa to vždy nedá/ . Potom už 2koruny rozdiel v skladovej cene nebude hrať rozdiel . Ono obchod je veľmi ťažko ustriehnuť , aby sa chybička nevloudila .

    zauctovanie manipul.poplatkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.