Zavrieť

Porady

Silny mraz a skolkari vonku

Chcela by som sa opytat ci neviete o nejakej vyhlaske, zakone, usmerneni v ktorom by sa konkretne pisalo do kolkych stupnoch celzia maju chodit deti v skolke vonku? U nas na Liptove je cez den -10 az -15 stupnov a to sa mi zda vela na prechadzanie sa, ucitelka v skolke argumentuje ze otuzuje deti. Ale moja dcera zjavne otuzena nie je, lebo jej stacilo par prechadzok a uz ma sople. Dohovor teda nic nevyriesil tak rozmyslam co dalej.

Nasla som Statny vzdelavaci program https://www.iedu.sk/vyucovanie_a_stu...C3%A1vanie.pdf

kde sa pise:

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

Podla mna v tychto tyznoch je silny mraz, ale ako presvedcit ucitelku ze naozaj je?
Usporiadat
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja deti nemám, takže sa ťažko vyjadrím presne k téme.
Môžem hovoriť z vlastej skúsenosti, keď som ja pred 30 rokmi bola malá.
U nás neexistovalo, že ma otec doviezol ráno do škôly, pretože pracoval už od 6,30. Či bolo teplo alebo mráz, či pršalo alebo snežilo, dali sme si s mamou buď prechádzku cez pol dediny, alebo ma viezla na bicykli. Keď bolo treba zababušila ma a išlo sa.
S kamarátmi sme sa vonku hrávali denno-denne, keď bola kopa snehu a mráz, vtedy to bola najväčšia zábava. Mokrí sme boli do nitky, sneh nám napadal za krk, pod čapicou sme ho mali, v čižmách, "soplisko" niektorým visel jak moriakom ... Koľkokrát sa mama čudovala, že mám zamrznutý sneh na legendárnych hnedých pletených pančuchách. Vždy sa hovorilo, že na bacily je najlepší mráz...
No, ale moja doktorka ma nevidela celý čas, kým so nenastúpila do základnej školy. Nebolo treba, iba na očkovania sme chodili. Bežné nádchy sa riešili za pochodu.
Teplotu som nepoznala, jedinú chorobu, čo som mala počas škôlky, bola rubeola.
Tak teda rozmýšľam, kde sa za tých 30 rokov stala chyba...
2 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Počas môjho detstva som tiež stále behával po vonku, a to som býval v paneláku. Vždy sa dá nájsť nejaké zákutie, kde sa malé dieťa dokáže zahrať. Aj v zime sme sa šmýkali na kopčekoch pri vodárni, obchode, hrali sme hokej, šantili, skákali. Pamätám sa, že po príchode domov som mal stále mokré punčochy (vyššie spomínané hnedé). Aj som bol veľa chorý. Teraz zvyknem snowboardovať aj pri teplotách -18 a vetre, mráz vyštípe, tu si vysmrkám nos, tam zas odkašlem ale stále sa cítim zdravý.
Niektorí rodičia namiesto toho, aby išli s deťmi do prírody (v ktoromkoľvek ročnom období), zapnú im telku, kúpia playstation, len aby nemuseli z domu. Sám vidím, ako naše sídliská osiroteli. Na vine nie sú deti ale rodičia. Národ spohodlnel, rodičia vozia deti do škôlky autom namiesto toho, aby sa tam s nimi prešli, kritizujú učiteľky, učitelia nemôžu dať deťom už ani jednu výchovnú, lebo ich rodičia hneď napadnú. Všade je samá alergia, deti žijú v sterilnom prostredí, nemajú si kde vytvoriť protilátky.
So zimou idú ruka v ruke aj soplíky. Minulý rok som v telke videl zábery z ruskej škôlky, kde v zime chodili deti vonku holé len v papučkách a učiteľky na každé dieťa vyliali vedro studenej vody. Tie deti vraj nikdy nie sú choré.
1 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Ja súhlasim s japisom a alaNR, deti netreba hýčkať a prehnane sa starať - potrebujú získať imunitu, kým sú malé a ich organizmus sa vyvíja - čiže v normálnej miere nech sú aj v mraze, nech zjedia aj trochu "špiny" a kľudne aj nejaký ten "soplík" môže byť...
Mne keď som bol malý, mama mi všetko čistila, umývala, keď som si zababral ruky, hneď umývala, neskôr, keď sme zmenili doktorku pri mladšom bratovi, tak jej to táto zakázala a teraz je výsledok asi taký že ja behám po alergológoch a brat je zdravý ako repa...
Samozrejme nič netreba hnať do extrémov, ale zase prehnanou starostlivosťou im skôr uškodíte ako pomôžete, aj keď sa to teraz može zdať inak...
Podľa môjho osobného názoru by som sa nebránil vychádzkam, ale bolo by dobré si overiť či deti sú dobre oblečené na tie vychádzky.
1 0
Andrea.S. Andrea.S.

Andrea.S. je offline (nepripojený) Andrea.S.

Caute,
tak celkom sa mi nepaci, ze vacsina pisete, ze von za kazdu cenu. Samozrejme treba chodit von, ale myslim si ze uz az v takych mrazoch to nie je dobre. Co tak omrzliny (i ked predpokladam ze tie hrozia az vo vacsej kose), alebo preco lekari neodporucaju napr. malinkym detom ist von ked je menej ako minus 4, asi v tom nieco bude. Kedze mam tiez syna, ktory ma 3 aj nieco tiez by som nebola najstastnejsia, keby chodili az v takychto zimach von. (nie vsetky deti mozu byt nakremovane, pripadne mat uplne najvhodnejsie oblecenie, pripadne mozu byt kratko po chorobe, co je v tomto obdobi uplne normalne ) , takze podla mna by to mohlo byt niekde aj napisane... (i ked netusim ani ja, zrejme to tu u nas na Slovensku nikto neriesi a verim tomu, ze vo vyspelejsich ekonomikach, nezabudli ani na to a v inter. pravidlach skolky to maju.) tak nech sa uz trocha otepli aby nam deticky neochoreli...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Veď omrzliny, keď sú deti oblečené, určite nedostanú po polhodine vonku. A pochybujem, že učiteľky sú s deťmi von hodinu pri teplote -15.
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

chorobnost v skolkach je sposobena hlavne tým, že ak dieťa ochorie, zaneprázdnený rodič s ním neostane doma vyliecit ho, ale ho po 1-2 dnoch posle do kolektívu... a potom sú sople a kaslanie nonstop medzi vsetkymi detmi... prejde to vacsiou vsetkymi detmi, prípadne aj ucitelkami a az potom je dobre...niekedy sa to taha xy mesiacov...
deti na liptove su urcite otuzilejsie, nez deti v ba, takze nerobme tu z toho nejaku tragediu...
1 0
Novice011 Novice011

Novice011 je offline (nepripojený) Novice011

japis Pozri príspevok
aj kvoli takým "starostlivým" mamičkám nám vyrastá generácia mľandravých, telesne neschopných detí, ktoré sú choré keď ich vetrík ofúkne. Žijú v prekúrených bytoch, málo sa pohybujú na čerstvom vzduchu, prejedajú sa sladkosťami a tak je čoraz viac tučkov, astmatických, fyzicky nešikovných detí, ktorým robí problém vyliezť na strom a urobiť kotrmelec.
No sorry, ale ked prides napriklad do nasej skolky v obdobi od novembra do konca februara, z 22 deti je tam priemerne 10. Tych 12 je doma na antibiotikach v dosledku toho, ze maju chripku, zapal priedusiek, zapal oci atd. A je to tak v kazdej triede. Tak tu prosim ta nehovor o nejakej prehnanej starostlivosti..uzivat v priebehu zimy 3x po sebe antibiotika je pre dieta podla teba spravne hej? Hlavne ze decka treba vyhnat pri -15 na hodinu von, ved mozno po 3 zimach ostanu otuzile. Tato generacia na to uz jednoducho predpoklady nema. Uz aj my starsi sme viac chori ako zdravi, pricom nasi otcovia tabletky ani nepoznali. Pokial otuzovanie nie je s mierou, je podla mna pre tie dnesne decka viac skodlive ako prospesne. Ku kotrmelcom sa nevyjadrujem, to asi nema s otuzilostou nic spolocne.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

japis,
mal si 100% pravdu....
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

Ja som hrdá na to, že som starostlivá matka a moje dieťa nie je ani tučné, ani mlandravé, kiež by také boli všetky. Myslím, že ak budem moje dieťa ťahať von do silných mrazov, nebude z neho super odolné, nemlandravé, nealergické dieťa... Tomuto verili naše prastaré matere v čepcoch na dedine. Dnes pre takéto názory nie je miesto, prepáč Jaspis... dúfam, že tento názor zdieľa čo najmenej matiek
0 1
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Prepáčte, ale tu by sa dalo na túto tému popísat aj sto strán, spomínaju sa tu staré časy.... ano , ale teraz žijeme inú dobu a my nechceme zaostat a žit ako pred 50 rokmi nosit deti v zime na bicykloch alebo pešo , vtedy jednoducho na iné nebolo , nemal každý auto, je to iné v lete alebo ked nie sú tuhé mrazy , ja som zvedavá kto tu také píše či sám chodí pešo do práce , a či má teraz dieta v predškolskom veku? Ved samozrejme ,že každy rodič je na tom aby jeho dieta bolo čo najviac na čerstvom vzduchu , športovalo chodillo do kadeakých krúžkov atd...
a niekto tu písal ako to je v rusku , preboha ale tam su na to zvyknuty oni to maju v krvi , tak isto ako v afrike su zvyknuty aj na 45 stupnove teploty . A vy si myslíte , že tie deti ktore su neni vyhnane do minus 20 stupnovych mrazoch sa nesánkuju, neguluju, neválaju vo snehu , alebo ,že nejdu von vôbec ? idu , len nie tak , že ani nemusia a budu sa prechádzat premrznute .a ja si myslim , že chlapi (čest výnimkám ) nedbaju až tak ako matky ... i ked ich miluju ale staroslivostou to až tak neprehánaju... Ja mám 5 ročnú vnučku sme denne spolu , chodíme von každy den , ale teraz ako bola tá kosa bola vonku ,len na 10 minut , včera a dnes sa sankovala ,válala v snehu, pobehala , bola červená ako paprika .Mimochodom moja suseda nosi deti do škôlky vzdialenej asi 1 km z jedneho konca mesta na druhy, potom ide zaniest dcéru do školy je prváčka a potom ide do prace , mala by chodit pešo ? Také podla mna ,len taký sem napíše kto nemá deti alebo ich ma už velke a spomina zo styrých čias , priznam sa aj ja som moje deti nosila bud na bicykli alebo pešo , ale aj teraz mi tečú slzy čo sme sa natrápili, a aj tak boli chorlavé, museli sme sa aj z BA prestahovat kvôli zmene , vtedy ešte fungovala dimitrovka , slovnaft ,, ale ani nejde o to , imunitu nie v mrazoch si treba získat....
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ja chodim vencit psa v -5C v lahkom obleceni, dovod?
Chcem.. jednoducho nechcem byt rozmaznany, iste nie som vonku viac ako 15-30 minut. (ak viac, naobliekam sa, ale nikdy na super komfortnu uroven)

Neviem aky je dovod na super naobliekanie sa.

Ludia si velmi protirecia, trvaju na tom, ze klimatizacia v aute je blblost, lebo je tam teplotny rozdiel viac ako 7C

Ale v zime maju v aute kurenie naplne pecky, tam im nevadi, ze je rozdiel 20C?

Detto obliekanie sa v dome, a chodenie von.

V izbe mam 20C, je mi fajn.. nie je to med lizanie, ale odmietam sa hyckat s 27C a potom RAZ otvorim mranzicku a prask, chripka prechladnutie a horucka ako hovado..

Myslim, ze deti co maju siroky teplotny rozdiel (vramci normality, myslim ze -15C je OK ak je riadne naobliekane), maju kontakt so zvieratami - pes staci. Raz za cas zjedia jablko, neumyte jarou a pracim prostriedkom. Raz za cas dolizu lizatko, ktore im spadlo na zem a tak dalej, iste chapete co myslim.

Toto z nich spravi pevnych a zdravych ludi. Nie vitaminy a izolacia.

a uprimne, "ak to neboli, nezijem"
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
To Verads
S tým, že Rusi a Afričania majú odolnosť na extrémne teploty v krvi, si dovolím nesúhlasiť.
Zober Rusa z môjho príbehu z jeho prostredia a presťahuj ho napr. do Španielska na celý rok, dva, tri. Tam nech je pekne v teplúčku v lete aj zime. Po čase ho vráť do jeho pôvodného prostredia a uvidíš, že mu bude väčšia zima ako ľuďom, ktorí pôvodné prostredie neopustili.
U Afričanov ti takýto príklad asi nedám, no tam skôr príklad na imunitu:
Afričania z okolia jazier (napr. Victoria Lake) majú často maláriu, je tam veľa komárov. Tým, že sú stále v tom prostredí, získavajú na maláriu imunitu. Zrazu Afričana menom Longa zoberie na výlet charitatívna organizácia napr. na Slovensko. Strávi tu 3 mesiace a vráti sa späť k jazeru. Po príchode domov dostane maláriu s klasickým priebehom (hnačky, zvracanie, horúčky, bolesti svalov a kĺbov). Imunitu pri malárii stratil už po troch mesiacoch. - asi blbý príklad
Na záver asi toľko, do práce chodieva pešo pred šiestou ráno v teplotách do -25 stupňov (minulý týždeň). Najprv mi bolo chladno aj pri -5 (pritom od leta ukončujem sprchovanie studenou vodou) , teraz sa pri -7 rozopínam, lebo mi je teplo.
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

verads Pozri príspevok
Prepáčte, ale tu by sa dalo na túto tému popísat aj sto strán, spomínaju sa tu staré časy.... ano , ale teraz žijeme inú dobu a my nechceme zaostat a žit ako pred 50 rokmi nosit deti v zime na bicykloch alebo pešo , vtedy jednoducho na iné nebolo , nemal každý auto, je to iné v lete alebo ked nie sú tuhé mrazy , ja som zvedavá kto tu také píše či sám chodí pešo do práce , a či má teraz dieta v predškolskom veku? Ved samozrejme ,že každy rodič je na tom aby jeho dieta bolo čo najviac na čerstvom vzduchu , športovalo chodillo do kadeakých krúžkov atd...
a niekto tu písal ako to je v rusku , preboha ale tam su na to zvyknuty oni to maju v krvi , tak isto ako v afrike su zvyknuty aj na 45 stupnove teploty . A vy si myslíte , že tie deti ktore su neni vyhnane do minus 20 stupnovych mrazoch sa nesánkuju, neguluju, neválaju vo snehu , alebo ,že nejdu von vôbec ? idu , len nie tak , že ani nemusia a budu sa prechádzat premrznute .a ja si myslim , že chlapi (čest výnimkám ) nedbaju až tak ako matky ... i ked ich miluju ale staroslivostou to až tak neprehánaju... Ja mám 5 ročnú vnučku sme denne spolu , chodíme von každy den , ale teraz ako bola tá kosa bola vonku ,len na 10 minut , včera a dnes sa sankovala ,válala v snehu, pobehala , bola červená ako paprika .Mimochodom moja suseda nosi deti do škôlky vzdialenej asi 1 km z jedneho konca mesta na druhy, potom ide zaniest dcéru do školy je prváčka a potom ide do prace , mala by chodit pešo ? Také podla mna ,len taký sem napíše kto nemá deti alebo ich ma už velke a spomina zo styrých čias , priznam sa aj ja som moje deti nosila bud na bicykli alebo pešo , ale aj teraz mi tečú slzy čo sme sa natrápili, a aj tak boli chorlavé, museli sme sa aj z BA prestahovat kvôli zmene , vtedy ešte fungovala dimitrovka , slovnaft ,, ale ani nejde o to , imunitu nie v mrazoch si treba získat....
Ja tiež súhlasím s tým, že deti majú chodiť von v každom počasí, samozrejme primerane oblečené a primerane dlho vonku, čo závisí aj od veku dieťaťa. Mám dve deti, druháčku a 18 mesačnú. Mladšia, keďže toho vonku naobliekaná moc nenabehá, chodí von tak na 20-30 minút, to jej stačí, keďže celý čas presedí v sánkach. Pravdaže na tých sánkach je ešte vo fusaku. Ale my sme na Orave, dnes je tu -22, takto pred týždňom -28, takže také "prevetranie" jej stačí. Staršia dcérka chodí do školy autobusom, do druhej dediny. Na jednej strane, je mi veľmi ľúto, že musí stáť na zastávke v takej zime. Na druhej strane viem, že sa jej nič nestane. Tak dbám na to, aby bola dostatočne oblečená a viac to neriešim.
Mladšia dcérka bola zatiaľ chorá len raz. Staršia, napriek cestovaniu autobusom, bola naspoledy chorá minulý rok v marci. Viem, že to nie len pobytom vonku, proste niektoré deti sú odolnejšie, niektoré menej, ale určite to k zdraviu detí výrazne prispieva. Keď bola škôlkárka, tiež bola trochu viac chorá, deti si proste musia vybudovať imunitu.
Nemám rada prirovnania k minulosti. Pravda je, že žijeme v inej dobe, a nik sa nechce vracať späť. Ale je aj pravda, že dnes deti príliš moc hýčkame. Staráme sa aby im nebolo moc zima, moc teplo, aby ich neofúklo, aby sme im náhodou "necapli" na zadok, aby sa ne ne náhodou niekto "krivo" nepozrel, aby náhodou nedojedli to lízatko, čo im spadlo na zem.
Môj názor - zlatá stredná cesta.
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

SamuelSK Pozri príspevok
Ja chodim vencit psa v -5C v lahkom obleceni, dovod?
Chcem.. jednoducho nechcem byt rozmaznany, iste nie som vonku viac ako 15-30 minut. (ak viac, naobliekam sa, ale nikdy na super komfortnu uroven)

Neviem aky je dovod na super naobliekanie sa.

Ludia si velmi protirecia, trvaju na tom, ze klimatizacia v aute je blblost, lebo je tam teplotny rozdiel viac ako 7C

Ale v zime maju v aute kurenie naplne pecky, tam im nevadi, ze je rozdiel 20C?

Detto obliekanie sa v dome, a chodenie von.

V izbe mam 20C, je mi fajn.. nie je to med lizanie, ale odmietam sa hyckat s 27C a potom RAZ otvorim mranzicku a prask, chripka prechladnutie a horucka ako hovado..

Myslim, ze deti co maju siroky teplotny rozdiel (vramci normality, myslim ze -15C je OK ak je riadne naobliekane), maju kontakt so zvieratami - pes staci. Raz za cas zjedia jablko, neumyte jarou a pracim prostriedkom. Raz za cas dolizu lizatko, ktore im spadlo na zem a tak dalej, iste chapete co myslim.

Toto z nich spravi pevnych a zdravych ludi. Nie vitaminy a izolacia.

a uprimne, "ak to neboli, nezijem"
Myslím, že trošku zveličuješ, trošku prehnane. 27 stupňov v byte nemá nikto, ale tiež sa odmietam zimiť pri 20 stupňoch. Nie som si sám sebe nepriateľom, aby som mrzla vo vlastnom dome. A nikto tu nepísal ani o tom, že deti izolujeme. Okrem toho, ty si dospelý človek (myslím) a to je trošku rozdiel, ako keď sa posudzuje dieťa. Zjavne deti nemáš a ak by si mal tráviť niekoľko dní s dieťaťom, ktoré prechladlo vonku, má také sople, že zvracia, vysokú horúčku a ty mu strašne chceš pomôcť, ale nedokážeš, tak asi by si inak hovoril. A ak toto zažívaš každý mesiac, tak si rozmyslíš, či dieťa naobliekaš a či mu v aute zakúriš. Je tiež rozdiel, ak sedím v aute v 25 stupňoch(aj keď je vonku 35) a ak sedíš v -15 strasieš sa od zimy. V prvom prípade síce klímu natolko nikdy nepustím, ale v tom druhom určite ano. Hlavne ak idem na dlhšie. Tiež si asi nikdy nemal zápal vaječníkov alebo maternice že? A na to neexistuje odolnosť, keď raz žena prechladne, tak sa ide po stene škriabať, ako to bolí. Ale v podstate je to tvoj život, ak sa ti to páči, hýčkaš si v tom, tak kľudne nekúr, spi pri 10 stupňoch... keď budeš mať deti, názor určite zmeníš.
A ako už bolo povedané vyššie, Rusi sú na takú zimu zvyknutí,nerobí im problém vonku aj spať ak je -20. Ale oni majú treskúcu šialenú zimu niekoľko mesiacov do roka. My máme takéto mrazy 2 týždne. Kde mám akože naučiť dieťa na takú zimu? Naše deti na to nie sú zvyknuté, tak prečo im robiť šoky a nechať ich pochytať všetky choroby sveta? Len aby boli odolnejšie? Ale voči čomu? O 2 týždne sú mrazy preč ale my budeme šťastní a hrdí, že sme deti zvykli na zimu, otužovali ich a pomohli im získať odolnosť...antibiotikami, bolesťami a horúčkou. Trochu postavené na hlavu nie?

Apropo,dnes vydali odborníci výstrahu a varovanie, aby deti od troch rokov nevychádzali dnes a cez víkend von na dlhšie ako pol hodinu a menšie deti vôbec, pre ne platí zákaz vychádzania pre zimu. Jaaa neviem, ale tí odborníci sú nevzdelaní, zrejme ešte nepočuli o otužovaní detí... Kde to žijeme???? och jaj
Naposledy upravil sharlota : 10.02.12 at 08:22
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Zdá sa mi, že si tu niektorí predstavujú otužovanie ako činnosť vykonávanú v obývačke pri 24°C. Však je normálne, aby deti chodili von, aj keď je -20°C. Kedy ak nie v mladosti má človek získať imunitu ? A aj v paneláku sa dá. Obe dcéry už ako kojenci spávali poobede v kočíku na balkóne aj keď bolo -15°C a vôbec im to nevadilo.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

sharlota Pozri príspevok
Myslím, že trošku zveličuješ, trošku prehnane. 27 stupňov v byte nemá nikto, ale tiež sa odmietam zimiť pri 20 stupňoch. Nie som si sám sebe nepriateľom, aby som mrzla vo vlastnom dome. A nikto tu nepísal ani o tom, že deti izolujeme. Okrem toho, ty si dospelý človek (myslím) a to je trošku rozdiel, ako keď sa posudzuje dieťa. Zjavne deti nemáš a ak by si mal tráviť niekoľko dní s dieťaťom, ktoré prechladlo vonku, má také sople, že zvracia, vysokú horúčku a ty mu strašne chceš pomôcť, ale nedokážeš, tak asi by si inak hovoril. A ak toto zažívaš každý mesiac, tak si rozmyslíš, či dieťa naobliekaš a či mu v aute zakúriš. Je tiež rozdiel, ak sedím v aute v 25 stupňoch(aj keď je vonku 35) a ak sedíš v -15 strasieš sa od zimy. V prvom prípade síce klímu natolko nikdy nepustím, ale v tom druhom určite ano. Hlavne ak idem na dlhšie. Tiež si asi nikdy nemal zápal vaječníkov alebo maternice že? A na to neexistuje odolnosť, keď raz žena prechladne, tak sa ide po stene škriabať, ako to bolí. Ale v podstate je to tvoj život, ak sa ti to páči, hýčkaš si v tom, tak kľudne nekúr, spi pri 10 stupňoch... keď budeš mať deti, názor určite zmeníš.
A ako už bolo povedané vyššie, Rusi sú na takú zimu zvyknutí,nerobí im problém vonku aj spať ak je -20. Ale oni majú treskúcu šialenú zimu niekoľko mesiacov do roka. My máme takéto mrazy 2 týždne. Kde mám akože naučiť dieťa na takú zimu? Naše deti na to nie sú zvyknuté, tak prečo im robiť šoky a nechať ich pochytať všetky choroby sveta? Len aby boli odolnejšie? Ale voči čomu? O 2 týždne sú mrazy preč ale my budeme šťastní a hrdí, že sme deti zvykli na zimu, otužovali ich a pomohli im získať odolnosť...antibiotikami, bolesťami a horúčkou. Trochu postavené na hlavu nie?

Apropo,dnes vydali odborníci výstrahu a varovanie, aby deti od troch rokov nevychádzali dnes a cez víkend von na dlhšie ako pol hodinu a menšie deti vôbec, pre ne platí zákaz vychádzania pre zimu. Jaaa neviem, ale tí odborníci sú nevzdelaní, zrejme ešte nepočuli o otužovaní detí... Kde to žijeme???? och jaj
prestante tu uz vypisovat nezmysly o tom ze dieta ochorie kvoli 1/2 hodinovemu pobytu vonku pri -10 stupnoch ...

vsak je predsa normalne ze dieta ziskava imunitu prvych 5-6 rokov a akonahle sa od maminej sukne dostane do kolektivu medzi dalsich 30 deti, tak zacne mat problemy, ale tie problemy ma kvoli novym bacilom s ktorymi sa dovtedy nestretlo ... deti v skolke kaslu, kychaju, sople utieraju do ruky a vsetko chytaju a davaju do ust aj po druhych detoch a toto je dovod choroby, nie prechadzka v zime ...

moje dve boli do 3 rokov vonku tiez kazdy den, spali na balkone aj v zime a za 3 roky neboli ani raz chore ...
no hned len co nastupila starsia do skolky, tak prvy rok bola v skolke dokopy 15 dni ... 15 dni za 10 mesiacov, zvysok bola chora alebo preventivne sa doliecovala doma, manzelka bola na materskej s mladsou a ta tiez zacala byt chora az ked starsia nastupila do skolky ... skusali sme snad vsetky mozne multivitaminy a sprostosti na imunitu, stalo to kopec penazi a prd z toho a po pol roku som povedal DOST a presli sme na med, cibulu a cesnak
druhy rok uz bola starsia v skolke kazdy mesiac min. 2-3 tyzdne a treti rok bola chora uz len asi 2-3 krat

apropo: bavime sa tu o skolkaroch, cize 3+
Naposledy upravil bubkoch : 10.02.12 at 09:14
0 0
Novice011 Novice011

Novice011 je offline (nepripojený) Novice011

bubkoch Pozri príspevok
prestante tu uz vypisovat nezmysly o tom ze dieta ochorie kvoli 1/2 hodinovemu pobytu vonku pri -10 stupnoch ...

...aka to nahoda, ze polovica skolky ochorie zrovna vtedy, ked idu von... ked su tyzden vnutri napr. kvoli silnemu vetru alebo dazdu, vsetky deti su ok ... S novymi bacilmi to suvis ma samozrejme tiez, avsak zima vseobecne oslabuje imunitu, takze dieta ochorie ovela skor, ako keby von neslo.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Novice011 Pozri príspevok
...aka to nahoda, ze polovica skolky ochorie zrovna vtedy, ked idu von... ked su tyzden vnutri napr. kvoli silnemu vetru alebo dazdu, vsetky deti su ok ...
Musíme brať do úvahy inkubačnú dobu. Niekedy je choroba už dávno v tele, len potrebuje spúšťač - skôr či neskôr sa choroba prejaví.

A práve v zadaní témy bolo napísané, že deti chodia von, keď je veľký mráz. V tvojom príspevku píšeš, že keď je silný vietor a dážď sú deti vo vnútri. Takže ako si to chcel(a) napísať?
0 0
Novice011 Novice011

Novice011 je offline (nepripojený) Novice011

Letko Pozri príspevok
Musíme brať do úvahy inkubačnú dobu. Niekedy je choroba už dávno v tele, len potrebuje spúšťač - skôr či neskôr sa choroba prejaví.


A práve v zadaní témy bolo napísané, že deti chodia von, keď je veľký mráz. V tvojom príspevku píšeš, že keď je silný vietor a dážď sú deti vo vnútri. Takže ako si to chcel(a) napísať?
No ved ano, ked je vietor a dazd, tak su vnutri a choroba u nich obvykle neprepukne a pomaly sa z toho dostavaju. Ale ked je -15, tak von idu a choroba prepukne v plnom rozsahu a nasleduje tyzden dovolenky na ATB. Cim som teda chcel reagovat na prispevok vyssie a dat do suvisu pobyt na mraze s prepuknutim ochorenia.
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Novice011 Pozri príspevok
...aka to nahoda, ze polovica skolky ochorie zrovna vtedy, ked idu von... ked su tyzden vnutri napr. kvoli silnemu vetru alebo dazdu, vsetky deti su ok ... S novymi bacilmi to suvis ma samozrejme tiez, avsak zima vseobecne oslabuje imunitu, takze dieta ochorie ovela skor, ako keby von neslo.
Takže najlepšie je deti nechať v škôlke v teple, na sneh nech sa pozerajú cez okno, poobede keď príde mamina decko hodiť do vykúrenej plastovej gule ( aby ho náhodou po ceste do vykúreného auta neofúklo ) guľu vhodiť do kufra, odviezť domov a pre istotu decko z tej gule vypustiť až v detskej izbe. A najlepšie by asi bolo zazimovať dieťa v detskej izbe až do 1.mája.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať