Zavrieť

Porady

Mzdy v exceli?

M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Mám taký problém - v poslednom čase má už deprimujú mzdové softvéry, zaplatím za to dosť a nefunguje to tak ako by malo, stále to obsahuje nejaké chyby, nedomyslenosti a brzdí ma to v práci.

Rozmýšľal som, že urobím nejaký návrh mzdového programu v exceli(kde si budem meniť čo chcem a kedy chcem) a len tak ma napadlo, že či už niekto z Vás sa nezaoberal touto problematikou a nenašiel nejaké nevyriešiteľné problémy, ktoré by ma dostatočne znechutili a odhovorili od tohoto projektu.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To Richard - kedy bude možné v profile zadať "svoj" účtovný softvér ? Vidím, že vo funkcii hľadania členov to už je možné využiť ako filter, ale ako ho zadať ?
Naposledy upravil Jozef Mihál : 14.09.04 at 08:34
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Už to je v nastaveniach - "upraviť profil". Prosím všetkých o update svojho profilu /samozrejme dobrovoľne :-)/.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Vďaka Juko za inšpiráciu, určite sa bude hodiť.ˇ

Richard: Firma, pre ktorú pracujem, tiež využíva outsource, asi takto:
- predtým ich mzdy mala jedna pani, ktorej platili za 14 zamestnancov asi 1500 Sk/mesačne, tak sa o to aj starala. A keďže dostávala peniaze načierno a bývala 20 km od sídla, tak tie mzdy aj vyzerali...

Ja ako nový outsource, zvyknutý iba na bezproblémové mzdy som ich prebral a keby som nebýval 2 km od sídla, asi by som sa zbláznil. To sú také mzdy, kde je stále nejaký problém. Zamestnanci nechodia do roboty, keď chodia, nezapíšu si a povedia až vtedy, keď sú hotové mzdy, keby napočítam neplatené voľna dohromady, možno dajú aj 365 dní, fluktuácia je neúmerná - stále niekto nový prichádza a odchádza, proste strach. Snažím sa ich trochu vycvičiť, aby bol poriadok, ale ide to strašne strašne pomaly.

Vďaka za ponuku, keby som si chcel urobiť nepriateľov, vrele ti tieto mzdy prenechám
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
podľa toho čo píšeš je tam desná morálka a nikto si asi prácu neváži...
keď máš taký chaos v dochádzke, nechcem si predstaviť ako to vyzerá vo výrobe...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
super program je HUMAN, len je strasne drahy...podla toho pre kolko firiem a kolko ludi...porovnatelny s nim je SOLID od tej istej firmy, ktora vymyslela HUMAN...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Jozef Mihál
Pre juko -
pozerám Vaše riešenie, a vidím tu v rýchlosti tieto problémy a chyby:
- Do VZ sa nemajú napočítavať odmeny zo sociálneho fondu
- Nikde nie je zapracované, že VZ má byť najmenej vo výške... a najviac vo výške...
- Máte čudný spôsob zaokrúhľovania poistného (INT...+0,99), v určitých prípadoch Vám vyjde o 1 Sk nižšie poistné, ako má byť podľa zákona. Ak sa nedá priamo zadať v exceli zaokrúhlenie nahor, tak vo Vašom vzorci aspoň zmeňte ...+0,99 na ...+0,9999999
- VZ pre zdravotné poistenie a VZ pre sociálne poistenie nemusí byť jedno a to isté, treba zaviesť osobitnú bunku pre VZ zdravotného poistenia
- Zvláštnym spôsobom počítate zdravotné poistenie zamestnávateľa - vypočítava sa ako 10% zo súčtu VZ všetkých zamestnancov, nie ako súčet jednotlivých 10% z VZ zamestnancov - opäť to v niektorých prípadoch nemusí byť dobre

Inak to nie je zlé.
Myslim, ze odvody sa zaokruhluju na cele koruny nahor, tak by bolo asi vhodnejsie pouzit napriklad pre nemocenske poistenie

[hore]IF(B4<


20267;ROUNDUP(B4*0,014;0);20267*0,014)
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aktualizujem

pri porovnávani so mzdami v olympe je rozdiel v zaokrúhľovaní / olymp mi zaokrúhľuje napr pri sp len na 1 d. miesto / najnovšia verzia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať