Zavrieť

Porady

rámček a skrutky na uchytenie HDD do notebooku ASUS K73SV

prosím pomôžte mi, zháňam rámček a skrutky na uchytenie HDD do notebooku ASUS K73SV, kúpil som novy notebook, ktorý ma dve šachty na disky, disk som kúpil bez problémov ale v tej druhej šachte v notebooku chyba rámček a skrutky na uchytenie, nemôžem to nikde zohnať – ani v servise, za pomoc vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús sa popýtať v obchode, v servise.
    BTW: rozmery HDD i šachiet sú normalizované, taktiež budú asi rovnaké upevňovanie skrutky - takže by tam mal "pasovať" akýkoľvek rámček do NB pre HDD.
    Skús prehľadať:
    http://www.qcomp.sk/shopping/search....ek+hdd&x=0&y=0
    http://pc.bazos.sk/inzerat/12955103/...-notebooku.php
    http://pc.bazos.sk/inzerat/12913264/...-notebooky.php
    Naposledy upravil misoft : 12.02.12 at 16:43

    Ogal123 je offline (nepripojený) Ogal123

    Ogal123
    buchač Pozri príspevok
    ...nechceš celý notebook ???.....že na súčiastky .....ASUS F 5 M ....akurát som vybral HDD a pamäťovky ....

    ...odišla mi základovka , leží teraz ladom...
    Ak je tam ten rámček, tak áno, čo za to chceš?.... daj kontakt .... ja 0905636934

    Ogal123 je offline (nepripojený) Ogal123

    Ogal123
    Vlado40 Pozri príspevok
    Rámček nie je problém vyrobiť,skús to.
    Rozmýšľal som aj nad tým a pred par rokmi by to nebol problém, ale teraz už tak dobre nevidím aby som ho spravil presne tak ako ma byt.... a kde zoženiem také malé skrutky? Už nemám prehľad ani o Bratislavských obchodoch s takým tovarom, preto je pre mňa lepšie zháňať originál...

    Ogal123 je offline (nepripojený) Ogal123

    Ogal123
    buchač Pozri príspevok
    ...skrutky majú predsa v každom obchode z PC ....špecializovanom a nie hypermarkety ...
    to bola odveď pre Vlado40, nato aby som si vyrobil ten rámček sám....... od teba by som chcel za čo je ten starý notebook ASUS F5M a čí je tam ten rámček

    Ogal123 je offline (nepripojený) Ogal123

    Ogal123
    buchač Pozri príspevok
    ...pozrel som ...je to také celé z plastu , ten spodok ...možno by sa dalo upraviť....
    ...skrutky by sa našli ...
    ...a za čo ????....skús navrhnúť ....ak by si teda mal záujem ...
    Za to nič... nikde nevidím uložište na disk, mne ide len o rámček na disk, preto by som ho kúpil za prijateľnú cenu (ak sa nedá od teba kúpiť len ten rámček)... načo by mi bol starý rám, to je brak pre mňa nepoužiteľná vec.... myslel som že vieš o čo sa mi jedna, načo mi fotíš a posielaš také nezmysli

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    načo by mi bol starý rám, to je brak pre mňa nepoužiteľná vec
    ...jááááj, buchy, ale ťa odfajčil - vraj brak, nepoužiteľná vec.

    Všetko sa dá použiť, len vedieť ako (si myslím).

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    MIMO TEMY !!!!! - na odlahcenie - rady z diskusie na nete

    "Ahoj. Chcel som sa opytat ohladne zvysenia kapacity HDD. Mam doma HDD 200GB a na internete som nasiel navod ako fyzicky zvacsit jeho kapacitu az na 300GB. A to tak, ze ze trosku povolia tie styri srobiky co drzia ten plech. Tym by sa mal zvacsit priestor vnutri a tym padom by sa tam malo zmestit viac dat. Nema s tym niekto skusenost?"


    Odpovede:

    - Ano, ale opatrne! Priblizne to vychadza 1/4 otacky = 23,7 MB ale musis ich povolit vsetky rovnako, nesmie tam byt skoro ziadny rozdiel. Pozor, pokial ich povolis moc, ze to uz prekroci o 100% povodnej velkosti HDD tak dojde k takzvanemu osvieteniu dat a tym padom k redukcii len na 50% povodnej velkosti HDD, ktora uz nejde opravit.

    - Ja som to skusal na jednom starsom harddisku (1,2GB) a po pol otacke vsetkych srobov sa nic nedialo, ale ked som potom povolil srobiky este o kusok, tak uz mi vobec nenabehol pocitac. Zasroboval som teda srobiky spat, ale stale to nefunguje. Robil som to v temnej komore, takze k osvieteniu prist nemohlo. Je nejaka moznost, ako z toho harddisku dostat aspon tych 50% povodnej kapacity?

    - Ja som to skusal a nic... Ze vy mi tu kecate? Akurat mi nejde PC.

    - Ja by som tie srobiky nadstavil dlhsimi, tym vznikne priestor aj pre 400 GB! Vyskusane!

    - Urcite a pokial HDD otvorite uplne, bude automaticky naadresovany vsetok jeho okolity priestor a pripraveny k zapisu prakticky neomedzeneho mnozstva dat.

    - Vrtakom 6 mm navrtas HDD zo strany, do otvoru zasunies slamku a fuknes. Zalezi aky silny mas dych. Da sa to nafuknut o 75% povodnej kapacity. Nakoniec sa dierka rychle zapcha a zalepi zuvackou, aby dofuknute GB neutiekli.

    - Si tu z toho niektori robite srandu, ale naozaj to ide vy lamy! Staci srobovak, pevnu ruku a system. Srobiky treba povolovat na kriz po polotacke (Staci dva zavity, viac by som neriskoval, neskor hrozi strata dat). Po povoleni treba disk sformatovat s parametrom big, cize napr. format # c: /big

    - Mne sa takto podarilo zvacsit 80GB Maxtor na 160GB!!! Ale to uz je extrem a bola s tym babracka, je to povolene fakt na doraz a radsej vsetko zalohujem na diskety. Ale stalo to za to!

    - Ano, skusit sa to moze, hlavne napred zazalohovat tych 200 GB na diskety! Staci na to asi len 140 000 diskiet. A formatovat je lepsie s parametrom # format/superbig.
    Viper To si sem nemal postovat, lebo to niekto zobere vazne
    misoft Kua - si to zabil - návody pre blbcov - na pohľadanie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ogal123 Pozri príspevok
    prosím pomôžte mi, zháňam rámček a skrutky na uchytenie HDD do notebooku ASUS K73SV, kúpil som novy notebook, ktorý ma dve šachty na disky, disk som kúpil bez problémov ale v tej druhej šachte v notebooku chyba rámček a skrutky na uchytenie, nemôžem to nikde zohnať – ani v servise, za pomoc vopred ďakujem
    ...nechceš celý notebook ???.....že na súčiastky .....ASUS F 5 M ....akurát som vybral HDD a pamäťovky ....

    ...odišla mi základovka , leží teraz ladom...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ogal123 Pozri príspevok
    Rozmýšľal som aj nad tým a pred par rokmi by to nebol problém, ale teraz už tak dobre nevidím aby som ho spravil presne tak ako ma byt.... a kde zoženiem také malé skrutky? Už nemám prehľad ani o Bratislavských obchodoch s takým tovarom, preto je pre mňa lepšie zháňať originál...
    ...skrutky majú predsa v každom obchode z PC ....špecializovanom a nie hypermarkety ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ogal123 Pozri príspevok
    to bola odveď pre Vlado40, nato aby som si vyrobil ten rámček sám....... od teba by som chcel za čo je ten starý notebook ASUS F5M a čí je tam ten rámček
    ...pozrel som ...je to také celé z plastu , ten spodok ...možno by sa dalo upraviť....
    ...skrutky by sa našli ...
    ...a za čo ????....skús navrhnúť ....ak by si teda mal záujem ...
    IMAG1010.jpg  
    IMAG1011.jpg  
    IMAG1012.jpg  
    1/1

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ogal123 Pozri príspevok
    prosím pomôžte mi, zháňam rámček a skrutky na uchytenie HDD do notebooku ASUS K73SV, kúpil som novy notebook, ktorý ma dve šachty na disky, disk som kúpil bez problémov ale v tej druhej šachte v notebooku chyba rámček a skrutky na uchytenie, nemôžem to nikde zohnať – ani v servise, za pomoc vopred ďakujem
    Ogal123 Pozri príspevok
    Za to nič... nikde nevidím uložište na disk, mne ide len o rámček na disk, preto by som ho kúpil za prijateľnú cenu (ak sa nedá od teba kúpiť len ten rámček)... načo by mi bol starý rám, to je brak pre mňa nepoužiteľná vec.... myslel som že vieš o čo sa mi jedna, načo mi fotíš a posielaš také nezmysli
    ...že díky Broňa ............a ozaj ....nezmysli sa píše nezmysly .....

    ...Ty nemôžeš ...ja som už našiel na nete ........holt , aj nezmysly sa dajú nájsť .....



    ...a už vonkoncom sa nezmieňujem o tom , že aký nezmysel je zasahovať do nového ntb , nakoľko týmto sa o záruku prichádza ....

    Ale aj toto je asi nezmysel ......či ?
    Naposledy upravil buchač : 13.02.12 at 17:07

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ogal123 Pozri príspevok
    prosím pomôžte mi, zháňam rámček a skrutky na uchytenie HDD do notebooku ASUS K73SV, kúpil som novy notebook, ktorý ma dve šachty na disky, disk som kúpil bez problémov ale v tej druhej šachte v notebooku chyba rámček a skrutky na uchytenie, nemôžem to nikde zohnať – ani v servise, za pomoc vopred ďakujem
    misoft Pozri príspevok
    ...jááááj, buchy, ale ťa odfajčil - vraj brak, nepoužiteľná vec.

    Všetko sa dá použiť, len vedieť ako (si myslím).
    ...fajka aj inak vyzerá .........aj takejto odpovede sa mohol dočkať , že

    http://www.sitokurvavygoogluj.sk/?s=...hdd%20notebook

    ...že nemôžem ....nedá sa ...neviem ..........v servise nemajú - ANI .....hajzli sú to ......spať kvôli tomu nebudem vedieť....pche !

    ...kua , objednám , kúpim ...aj domov môžem odniesť ako darček ...

    ...birujem také kydy a potom je ešte niekto aj nespokojný ........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.