Zavrieť

Porady

Tankovanie v zahraničí a bloky

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Mám otázku:

- môj šéf bol natankovať v Rakúsku. Má k dispozícii bloky, ktoré chce vyúčtovať a dať ich preplatiť. Akým spôsobom je to možné vykonať. Nebola to služobná ani pracovná cesta. Jednoducho šiel natankovať. Cesťák sa pravdepodobne vypisovať nebude, ale potom ako to spraviť? On zaplatil z vlastných EUR, ale peniaze chce v SKK. Je možné prepočítať kurzom NBS z toho dňa a vyplniť výdavkový doklad + pripojiť bloky? Poraďte mi, ako by sa to dalo vyriešiť, aby to bolo v súlade so zákonmi.

Ďakujem!
Naposledy upravil Anonymka : 02.02.06 at 10:39
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Haló!

Poradí mi niekto???
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
no len mi povedz, že keď nebol ani pracovnej ceste ani nič podobné, na základe čoho mu ich chceš preplatiť?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No len tak skočil tam natankovať s firemným vozom...

Lebo potom nebudú sedieť ani km, ani pri prepočte PHM... :-(
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
to myslíš vážne
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
dobre, nemyslím vážne, ale skutočnosť je že tam bol s firemným vozidlom a natankoval a ani nežiada, aby sme mu to vyplatili, ale km-e mu potom nebudú sedieť, ak si nezapíše tú cestu do knihy ... ako to vyriešim? Cesťákom?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
???
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ved cestu nech si zapíše normálne do knihy jázd. Cesťák sa vypisuje vtedy, ak mu vzniká nárok na stravné.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Anonymka
Mám otázku:

- môj šéf bol natankovať v Rakúsku. Má k dispozícii bloky, ktoré chce vyúčtovať a dať ich preplatiť. Akým spôsobom je to možné vykonať. Nebola to služobná ani pracovná cesta. Jednoducho šiel natankovať. Cesťák sa pravdepodobne vypisovať nebude, ale potom ako to spraviť? On zaplatil z vlastných EUR, ale peniaze chce v SKK. Je možné prepočítať kurzom NBS z toho dňa a vyplniť výdavkový doklad + pripojiť bloky? Poraďte mi, ako by sa to dalo vyriešiť, aby to bolo v súlade so zákonmi.

Ďakujem!
účtuješ v JÚ alebo v PÚ?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
V PÚ účtujem. Takže si cestu má zapísať do knihy a nákup PHM zaúčtujem cez výdavkový, hej? Ale nemusí to byť doložené dokladom? Myslím km-re???
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
áno normálne nech si cestu zapíše do knihy jázd a účel cesty nech dá, že bol napr. pozrieť tovar....Nákup PHM naúčtuješ cez VPD . Bločky si môže dať vyplatiť aj v SKK. Pri zúčtovaní sa použije kurz nbs , po prepočte sa mu preplatí suma v sKK.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Anonymka
V PÚ účtujem. Takže si cestu má zapísať do knihy a nákup PHM zaúčtujem cez výdavkový, hej? Ale nemusí to byť doložené dokladom? Myslím km-re???
Ak tomu dobre rozumien, bol v Rakúsku a natankoval PHM, samozrejme musí mať napísanú jazdu-jzada v Rakúsku (doporučujem ab bola jazda cez miesto , na ktorom tankoval) a nákup PHM v EUR je rovnaký ako v Sk, preto si myslím, že dáš normálne výdavok - nákup PHM.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
velice pekne ďakujem!!! Tak to spravím.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosť s týmto prípadom. Podnikateľ - plátca DPH chodí do Poľska ( nakupuje tovar ), tankuje do firemného auta. Bločky som vždy zaúčtovala prepočítané na Sk do pokladne ako výdavok. On sa ale prišiel opýtať, či potrebujem k bločkom o nákupe PHL aj faktúru, že sa ho na to pýtajú pri tankovaní. Tak som pozerala ako puk, akú faktúru?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jana32
Chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosť s týmto prípadom. Podnikateľ - plátca DPH chodí do Poľska ( nakupuje tovar ), tankuje do firemného auta. Bločky som vždy zaúčtovala prepočítané na Sk do pokladne ako výdavok. On sa ale prišiel opýtať, či potrebujem k bločkom o nákupe PHL aj faktúru, že sa ho na to pýtajú pri tankovaní. Tak som pozerala ako puk, akú faktúru?
Poliaci majú divný spôsob účtovania, evidovania ale hlavne vystavovania faktúr. Ked ja potrebujem od nich faktúru nie sú schopný ju vystaviť. Nikdy som sa nestretla s takýmto niečim. Vždy na zaúčtovanie som dostala bloček o nákupe PHL a nič viac. Možno si akurát natrafila na niekoho takého ktorý sa nevyzná a rád by vystavoval aj faktúry.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jana32
On sa ale prišiel opýtať, či potrebujem k bločkom o nákupe PHL aj faktúru, že sa ho na to pýtajú pri tankovaní. Tak som pozerala ako puk, akú faktúru?

Nech zoberie jednu faktúru, ked mu ju budú núkať a porovnaj si všetky veci s bločkom, možno prídeš na to , že ti tam niečo chýba. Možno sú na faktúre nejaké potrebné doplňujúce údaje, ktoré nemáš na bločku.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dík Renči, jednu Fa mi doniesol ale nie je tam nič čo by ma nejako " zaujalo ". Takže mám dušu na pokoji.
0 0
Viera V Viera V

Viera V je offline (nepripojený) Viera V

mám podobný problém pri tankovaní v eu . poraďte mi či sa dá odrátať dph z bločku zo štátov eu v prepočte na sk pri pracovnej ceste.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Viera V
mám podobný problém pri tankovaní v eu . poraďte mi či sa dá odrátať dph z bločku zo štátov eu v prepočte na sk pri pracovnej ceste.

Ak máte na mysli právo odpočítať DPH, tak podľa § 49 zák o DPH, nárok na odpočet nemá.
§49
1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.
(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň
a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
b) ním uplatnená zo služieb a z tovarov dodaných s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, pri ktorých je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 2 až 4 a ním uplatnená z tovaru, pri ktorom je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 7 a 9,
(účinnosť od 1. januára 2006)
c) ním uplatnená pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 11 a § 11a,
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte, mozete mi niekto poradit pri vedeni valutovej pokladne. Ak mam blok na nakup PHM v zahr. mene napr. zo dna 21.9. a sef sa vrati z prac. cesty 10.10. Do penazneho dennika na prepocet zahr. meny pouzijem kurz 10.10. alebo kurz z pokl. dokladu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

martina100
Ahojte, mozete mi niekto poradit pri vedeni valutovej pokladne. Ak mam blok na nakup PHM v zahr. mene napr. zo dna 21.9. a sef sa vrati z prac. cesty 10.10. Do penazneho dennika na prepocet zahr. meny pouzijem kurz 10.10. alebo kurz z pokl. dokladu?
Kurz zaúčtovania účtovného prípadu v pokladni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať