Zavrieť

Porady

DPH a dobropis k nadobudnutému tovaru z EÚ

Dobrý deň,

viem mi niekto povedať, akým kurzom prepočítavam prijatý dobopis k nadobudnutému tovaru z EÚ?
Viem, že nadobudnutie tovaru prepočítavam kurzom vystavenia do DPH - vstup a výstup a pre DzP kurz dátumu dodania tovaru.
Ale čo s dobropisom. Do DPH dávam dňom prevzatia dobropisu - oprava odpočítanej dane. Ale kurz vystavenia dobropisu alebo prijatia dobropisu?
Potom vstup a výstup DPH s mínusom podľa dátumu prijatia?

Mám ešte jeden problém. K nadobudnutému tovaru z EÚ mám ešte dopravu. Tovar nám vozií z Čiech slovenský dopravca. Faktúra za dopravu
je aj s DPH. /zaúčtujem DPH na vstupe/
Na výstupe mám dávať aj DPH z dopravy, tú istú, ktorú mi fakturuje dopravca. /paragraf 22 odsek 22, písmeno b)/, alebo len DPH zo zahraničnej faktúry prerátanú dátumom vystavenia. /Faktúra mi chodí s tovarom/

Ako sa účtuje DPH z nadobudnutia tovaru - 343 oproti čomu
Vstup 343/ Výstup /343


Mám z tejto novej DPH chaos, tak mi prosím poraďte.


Mirka z TT
Naposledy upravil MURKA : 28.05.04 at 11:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    FRAPE
    Dobrý deň,

    viem mi niekto povedať, akým kurzom prepočítavam prijatý dobopis k nadobudnutému tovaru z EÚ?
    Viem, že nadobudnutie tovaru prepočítavam kurzom vystavenia do DPH - vstup a výstup a pre DzP kurz dátumu dodania tovaru.
    Ale čo s dobropisom. Do DPH dávam dňom prevzatia dobropisu - oprava odpočítanej dane. Ale kurz vystavenia dobropisu alebo prijatia dobropisu?
    Potom vstup a výstup DPH s mínusom podľa dátumu prijatia?

    Mám ešte jeden problém. K nadobudnutému tovaru z EÚ mám ešte dopravu. Tovar nám vozií z Čiech slovenský dopravca. Faktúra za dopravu
    je aj s DPH. /zaúčtujem DPH na vstupe/
    Na výstupe mám dávať aj DPH z dopravy, tú istú, ktorú mi fakturuje dopravca. /paragraf 22 odsek 22, písmeno b)/, alebo len DPH zo zahraničnej faktúry prerátanú dátumom vystavenia. /Faktúra mi chodí s tovarom/

    Ako sa účtuje DPH z nadobudnutia tovaru - 343 oproti čomu
    Vstup 343/ Výstup /343


    Mám z tejto novej DPH chaos, tak mi prosím poraďte.


    Mirka z TT
    Na skoleni nam bolo povedane, ze dobropis sa prepocitava kurzom v den prijatia dobropisu, ale na DU mi povedali, ze to mam prepocitat dnom vystavenia dobropisu. Nam prisiel tiez dobropis z CR a prepocitala som to teda dnom vystavenia.
    Zapisala som to s minusom. V dan.priznani DPH to je na r. 23,24 znamienkom "-" a r. 25 "+"

    Nam uctuje tiez dopravu slovensky dopravca vratne 19% DPH. DPH si uplatnim na vstupe, uz to nedavam na vystup.

    J.

    DPH a dobropis k nadobudnutému tovaru z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.