Zavrieť

Porady

Excel - neviete náhodou poradiť?

Zdravím všetkých, neviete náhodou ako by som vyriešiť následujúci problém?
Chcel by som si vytvoriť pomôcku do skladu a neviem ako na to. V prílohe prikladám asi ako by som si to predstavoval, len neviem či sa jednotlivé bunky dajú medzi sebou prepojiť tak, aby to fungovalo. Chcel by som vás poprosiť, či by sa mi na to niekto nemohol pozrieť a poradiť, či sa s tým dá niečo robiť. Pripojil som aj prílohu, len neviem, či ju tam aj načíta.. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Priznam sa, ze si to moc dobre v exceli neviem predstavit. Excel sice ovladam,ale su tu ovela vacsi machri na to. Skor si myslim ze by to bolo vhodnejsie riesit v accesse. Kazdy pohyb sa bude musiet zapisovat do tabulky, aby sa vedel dopocitat spravny koncovy stav na zasobe - je to potrebne aj pre spatny prehlad pohybov. Myslim ze je potrebne zadefinovat kazdu zasobu do jednej polozky so vsetkymi parametrami (cize napr 10 skrutiek, vzdy ina farba, priemer a pod), a nasledne si spravit formular na zadavanie poloziek (cca tak ako to mas v tom exceli, aj cez roletove menu).
    Na toto je inak kopec SW, pravdepodobne aj free,alebo aj komercnych, ktore je mozne pouzivat bezplatne do isteho poctu pohybov (napr Pohoda a pod). Tam je to uz prepracovane a uzivatelsky daleko pristupnejsie. Pokial to neriesis ako zabavu na volny cas, radsej by som sa pozrel po takom nejakom rieseni
    Naposledy upravil Pidgey : 14.02.12 at 14:31

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    Hm no myslel som si že to nebude až také jednoduché.. Ale aj tak ďakujem za radu. No chcel by som sa ťa ešte opýtať, či by si sa mi nemohol pozrieť na toto. To už by mohlo nejako šľapať, teda aspoň si myslím a ak nie, tak aspoň budem vedieť, že ani takto by to nešlo..

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Hmmm, a nebolo by riesenim evidovat namiesto toho zlteho riadku tiez taku tabulku na vydaj ako mas evidovany prijem? tym by sa to cele vyriesilo, nie?tak ako mas v stlpci I celkovy prijem, mal by si dalsi stlpec celkovy vydaj, a potom iba rozdiel v tychto dvoch

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    Myslíš niečo také? Tiež som nad tým rozmýšľal, ale neviem to prepojiť tak, aby mi to nejako odpočítavalo hodnoty. Proste na ľavej strane by sa ukladalo to, čo na sklad prišlo a v pravej tabuľke to, čo zo skladu odišlo. Ale niekde uprostred by som potreboval nejakú kontingenčnú tabuľku, alebo niečo podobné kde by mi to sumarizovalo tak, aby som hneď vedel, čo všetko a v akom množstve sa na sklade nachádza.. Už sa mi podarilo jednotlivé položky ktoré prichádzajú na sklad spočítavať, ale neviem prísť na to, ako ich následne odrátavať. Tak ak by si o nejakom rozumnom riešení vedel, bol by som veľmi rád..
    Pidgey ja som zial nemal cas sa na to pozriet,ale som rad ze uz je tu riesenie

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    Podľa mňa je najvhodnejšie pomocou formulára tvoriť na jednom liste bázu údajov. Potom z nich môžeš vyrábať zostavy podľa chuti. či už pomocou KT, alebo vzorcov. Pripravil som ti jednoduchý zadávací formulár. Spúšťa sa žltým tlačítkom v záhlaví zoznamu. Form si uprav a rozšír podľa potreby a zostavy si vyrob aké ti treba. Rozlíšenie príjmov a výdajov som navrhol ako P alebo V. Môžeš si upraviť zápis údajov tak, že výdaj sa bude zapisovať ako mínusová hodnota. Súbor si premenuj na xlsm. Porada bere iba xlsx - BOHVIE PREČO.
    Naposledy upravil dafy : 17.02.12 at 16:11

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    No supééér, presne toto som potreboval a takto som si to predstavoval, po menších úpravách mi to šľape tak, ako by malo.. Len by som sa ťa chcel opýtať ešte na jeden detail. Keď chcem vydať zo skladu také množstvo materiálu aké sa tam nenachádza, tak by som potreboval aby ma to nepustilo, alebo nejako mi oznámilo, že sa na sklade požadované množstvo nenachádza. Myslíš, že by bolo lepšie to nejako upraviť v tom zadávacom formulári, alebo len podmieneným formatovaním aby to hodilo hlášku? Ale aj tak veľmi pekne ďakujem..

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    tak toto je už fakt špica, už som to aj testoval a je to super. Takže mnohokrát ďakujem za pomoc, neviem síce ako sa tvoria tie makra, ale je to bomba.. Ešte raz, vďaka za pomoc..

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    a predsa len ešte jedna otázka. Dalo by sa to nejakým zázrakom otvoriť aj v 2003ke, alebo je to utópia? Budem hrozne vďačný za všetky rady..

    agip2 je offline (nepripojený) agip2

    agip2
    Dobrý večer, naozaj mi neviete nikto poradiť, či by bolo možné a hlavne ako by sa táto tabuľka dala previezť do formátu ktorý podporuje excel 2003?? Dúfam, že by sa to nejako bude dať.. Vďaka..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    agip2 Pozri príspevok
    Dobrý večer, naozaj mi neviete nikto poradiť, či by bolo možné a hlavne ako by sa táto tabuľka dala previezť do formátu ktorý podporuje excel 2003?? Dúfam, že by sa to nejako bude dať.. Vďaka..
    Neviem, či to funguje.
    Po skonvertovaní mi to našlo nejaké nezrovnalosti. Veď vyskúšaj
    Naposledy upravil marjankaj : 02.03.12 at 17:16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.