Zavrieť

Porady

Spracovateľský poplatok

V decembri 2005 sme obstarali nákl. auto. Mám fa, časť FA sme zaplatili a na zvýšok máme zmluvu o autokredite. V decembri mi dali splátkový kalendár a hneď som aj zaplatila prvú splátku a tiež platbu za spracovateľský poplatok. Môžem tento poplatok dať priamo do nákladov? Alebo čo sním? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    ak myslíš spracovateľský poplatok za vyhotovenie zluvy, tak áno.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Pri obstaraní auta formou finančného prenájmu ide spracovateľský poplatok do obstarávacej ceny. Asi by som postupoval rovnako i pri tejto forme obstarania - pripočítal poplatok k obstarávacej cene a odpisoval.

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Áno rozumiem, že pri finančnom leasingu sa to pripočítava k cene, ale toto nie je leasing. Toto je dohoda o finančných službách. Ja už mám auto zaradené v majetku a aj som urobila odpis za rok 2005, len ten poplatok za spracovanie zmluvy t.j. spracovateľský poplatok. Ďakujem a všetkých Vás pozdravujem.
    Naposledy upravil Jana G. : 03.02.06 at 11:12

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Prosím Vás, patrí to síce do témy DPH, ale "sedí" mi názov.Mám otázku čo sa týka spracovateľského poplatku- plátca DPH, leasing osobného vozidla- môžem uplatniť DPH zo spracovateľskéjo poplatku? Nie som si istá
    Veľmi pekne ďakujem.

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    valeriam Pozri príspevok
    Prosím Vás, patrí to síce do témy DPH, ale "sedí" mi názov.Mám otázku čo sa týka spracovateľského poplatku- plátca DPH, leasing osobného vozidla- môžem uplatniť DPH zo spracovateľskéjo poplatku? Nie som si istá
    Veľmi pekne ďakujem.
    Áno, môžete

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Pýtam sa, lebo na daňovom úrade mi bolo povedané, že od r.2005 sa DPH z poplatku nedá uplatniť z osobného vozidla- tak ma zmiatla...ďakujem.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Pri lizingu sú ZD jednotlivé splátky. Prenajímateľ je povinný do sumy jednotl. plátok zahrnúť i náklady na poist, príp. výdavky spojené s uzatvorením zmluvy. Prenajímateľ poskytuje službu nájmu, nie niekoľko samostaných služieb. Prenajímaateľ nepostupuje správne, ak samostatne FA poplatok za spracovanie zmluvy.
    Z rozsudku ESD, keď je služba poskytovaná v jednom balíku s inými službami je potrebné:
    - každú transakciu, kt. predstab´vuje kombináciu služieb, je potrebné posudzovať v zhľadom na všetky okolnosti, za kt. sa transakcia uskutočňuje
    - berieme do úvahy, že každé dodanie služby sa za normálnych okolností sa považuje za oddelené a nezávislé. Na druhej strane žiadnu transakciu, kt. je z ekonomického pohľadu službou, nemožno umelo rozdeľovať
    - ak sa za balík služieb účtuje iba jedna cena, to neznamená, že pre ptreby DPH nie je potrebné transkaciu rozdeliť na viaceré služby.

    ESd určil, že balík služieb je možné považovať za jednu transakciu, ak jeden druh služby v balíku je hlavný-podstatný, zaťiaľ čo druhý typ je iba doplnkový. služba je doplnková, ak jej poskytnutie nepredstavuje pre klienta podstatnú požiadavku. POskytnutie nie je pre klienta cieľom, ale spôsobom, ako lepšie využiť hlavnú službu. Doplnková služba nemá sama o sebe význam pre klienta, ten má len v spojení s hlavnou službou.

    tiež si myslím, že Vám na DU povedali správne:
    v PU:
    DPH z poplatku za uzatvorenie v liz. zmluve: 568/474
    Uhrada: 474/221

    V JU: VOZD, prev. režia
    Naposledy upravil betka : 21.07.07 at 09:16

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    valeriam Pozri príspevok
    Prosím Vás, patrí to síce do témy DPH, ale "sedí" mi názov.Mám otázku čo sa týka spracovateľského poplatku- plátca DPH, leasing osobného vozidla- môžem uplatniť DPH zo spracovateľskéjo poplatku? Nie som si istá
    Veľmi pekne ďakujem.
    Nie nemôžete, spracovateľský poplatok je súčasťou obstarávacej ceny, a podľa zákona o DPH nie je možné uplatniť odpočet DPH z ceny, ktorá tvorí obstarávaciu cenu osobného vozidla v kategórii M. Spracovateľský poplatok bez DPH treba prirátať k OC vozidla, a DPH k sprac.poplatku sa účtuje na 548. Teda bez možnosti uplatnenia, ale táto neuplatnená DPH je riadnym daňovým výdavkom.

    Spracovateľský poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.