Zavrieť

Porady

VsZP ..tomuto nerozumiem to sa moze stat iba na Slovensku ,,,co mam stym robit?

Dobry den ,,zijem v zahranici uz 15 r.,,,po cely ten cas som si bud ja ,alebo moj zamestnavatel za mna platil poistenie v krajinach kde som bol GB, DE.... momentalne zijem uz 7 rokov v DE ...vcera mi prisiel na adresu ktoru mam nahlasenu na SVK list ze mam VsZP zaplatit dlh vo vyske 5000eur za neuhradenie poistneho za niekolko rokou dozadu .... a to vsetko mam stihnut do 8 dni ,,,,,,PROSIM VAS poradte mi ako mam postupovat ci mam zniest namietku a ako ju mam formulovat (aby som predisiel nejakemu rychlemu zmetenia zo stola od ich pravnika).... a co dalej ,,,,,,,, velmi pekne sa vam chcem poDAKOVAT za kazdy vas podnet .............
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    V prvom rade si musíte zistiť, za aké obdobie vymáhajú od Vás poistné resp. kto platil v danom období poistné za Vás. Teda dokázať, že dlh napoistnom nemáte, alebo aspoň nie v takej výške. Možno ste sa "len" neodhlásili od platenia poistného na Slovensku. Všetko toto by bolo dobré uviesť v liste, ktorý zašlete poisťovni.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zistiť, či za toto obdobie bolo" za teba platené poistné zamestnávateľom (doložiť dokladmi), štátom (mal by si mať vtedy rozhodnutia), bol samoplatiteľom (doložiť výpismi). Ak bolo platené - vzniesť námietku voči dlhu (podložené dokladmi).

    BTW: teraz v plnej nahote sa prejavilo neprofesionálne, neekonomické, nekoncepčné vedenie agendy vo VšZP - majú v tom nehorázny bordel (a to nielen VšZP, ale aj SP, ktorá pol roka od nahlásenia zmeny nevykonala tieto zmeny a mladí ľudia kvôli tomu prišli o hypotéku - dôvodom bolo, že ona v databáze SP NEEXISTUJE).

    BTW2: Píšeš, že si v DE - neviem ako dlho ide pošta, skôr by som to posielal po kuriérovi, ktorý by to doručil do troch dní. A nechávať si potvrdiť príjem - poistka pre teba.
    Ninna Nikde nie sú peniaze tak tlačia na pílky ako sa len dá...
    misoft A často aj neoprávnene - spoliehajú sa na to, že občan po desiaticxh rokoch papiere vyhodí a nemá to ako doložiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    68gogo, máš splnenú v ZP na Slovensku oznamovaciu povinnosť ? Vrátil si preukaz poistenca (slovenský aj europsky) ?

    68gogo je offline (nepripojený) 68gogo

    68gogo
    preukaz vratila moja mama v roku 2005 a nic viacej nechceli od nej ziadnu odhlasku..........

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    68gogo Pozri príspevok
    preukaz vratila moja mama v roku 2005 a nic viacej nechceli od nej ziadnu odhlasku..........
    Máš o tom nejaký doklad ? Odovzdával si kopiu pracovnej zmluvy od zahraničného zamestnávatela ?

    68gogo je offline (nepripojený) 68gogo

    68gogo
    no v roku 2005 som bol vyzvani aby som vsetko vydokladoval od roku 1997 do roku2005 ,,,, tak som poslal na SVK vsetky prac.zmluvy a aj kartu poistenca a vsetko toto bolo odnesene na zdrav.pois....ta pani co to preberala mame povedala ze to je uz v poriadku a ze sa tym netreba dalej zatazovat .... no a teraz prisiel tento list ze som stale evid. vo VsZP,,,,,,,,,,,,,, nic jej nedali a nic od nej viac nechceli

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    68gogo Pozri príspevok
    no v roku 2005 som bol vyzvani aby som vsetko vydokladoval od roku 1997 do roku2005 ,,,, tak som poslal na SVK vsetky prac.zmluvy a aj kartu poistenca a vsetko toto bolo odnesene na zdrav.pois....ta pani co to preberala mame povedala ze to je uz v poriadku a ze sa tym netreba dalej zatazovat .... no a teraz prisiel tento list ze som stale evid. vo VsZP,,,,,,,,,,,,,, nic jej nedali a nic od nej viac nechceli
    Je dosť pravdepodobné - ak nemáš žiadny doklad, že boli tieto doklady odovzdané, že ich budeš musieť odovzdať znovu. (vždy si treba dať potvrdiť kopiu dokladu, ktorý odovzdávaš, inak nemáš argumenty). Ak nie si na Slovensku, čím skôr tam pošli niekoho znovu, aby ťa neprekvapil exekútor.

    V ZP sa doklady záhadne strácajú, ak poistenec nemá v ruke argument, má smolu.

    68gogo je offline (nepripojený) 68gogo

    68gogo
    dakujem ti velmi pekne ,,,,,,,,,,,,,, a nevedela by si mi pomoct z nejakym listom zatial pre nich pokial dam dokopy tie doklady???

    VsZP ..tomuto nerozumiem to sa moze stat iba na Slovensku ,,,co mam stym robit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.