Zavrieť

Porady

Pokuta v Rakusku - asi za parkovanie ??? Prosim o radu.

Dobry den
dnes som bol vo Viedni, parkoval som na ulici Döblinger Gürtel na normalnom parkovisku, znacenom vodorovnym znacenim, kde parkovali vsetky domorode auta. Pred miestom kde som parkoval bol koniec zony zakaz statia, kam som v ziadnom pripade nezasahoval mojim vozidlom. Nikde nebolo ziadne oznacenie, ze by bolo parkovisko platene, ziadne z domorodych aut nemalo ziadny listok o parkovnom v interieri, nikde nebol ziadny automat.
Za stieracom som si nasiel sek od mestskej policie na 21 €, myslim ze cislo 195 je kod priestupku.
Viete mi poradit co znamena kod 195 a kam sa mam obratit, ked som si isty, ze ziadny predpis som neporusil a stal som na verejnom bezplatnom parkovisku ? Nejde tak o 21 €, v nasom socialnom state by chceli 60 chechtakov, ale preco mam platit len tak mirnix dirnix ?
Dakujem
Usporiadat
Nando78 Nando78

Nando78 je offline (nepripojený) Nando78

No vo Viedni maju taku planik mesta, kde je presne vyznacene, kde je mozne parkovat zdarma a kde sa plati. Da sa aj parkovacimi listkami. Najlepsie na tom je, ze moze byt platene miesto, ale nikde o tom nemate znacku. To predsa kazdy vie! (V tomto su fakt mimo

Planik sa da zohnat v informaciach mesta. Napr. pri Westbahnhofe nad Mariahilferstrasse je par zdarma uliciek. Ale od nezdarma uliciek ich nic neodlisuje. Nemas planik, mas problem.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

no nepoznam celu Vieden, ale tam kde som byval a na okoli bolo vzdy na zaciatku ulice uvedene ci je platena alebo nie a ako je platena, ci len cez den a v noci a cez vykend je zadarmo, aj teraz ked idem do viedne vsimam si tieto doprane znacky a podla toho parkujem, vzdy bez problemov
0 0
mili2 mili2

mili2 je offline (nepripojený) mili2

Presne ako píše Nando78...
Zaparkoval som pri Schőnbrunne v uličke Ameisgasse, kolmej na Penzinger strasse, obvod 14.
Bolo tam zopár voľných miest, nikde žiadne značenie, že ide o ulicu s parkovaním za úhradu. Boli tam autá, samé rakúske značky, v tých som žiadne parkovacie lístky alebo preukazy nevidel....
Bol som spokojný, do zámku Schőnbrunn bol len skok pešo.
Po návrate k autu – lístok od Magistrátu Viedeň, pekne zabalený do igelitu, aby nedajbože nezmokol. Na ňom informácia o chýbajúcej parkovacej karte, popis môjho auta, presný popis miesta parkovania môjho auta, všetko precízne popísané. Priložený šek na zaplatenie pokuty 36 €.
Bol som sklamaný. Podobne bolo pokutovaných aj zo päť ďalších, rakúskych áut, zo šiestich, ktoré som si zo zvedavosti prezrel (či to boli viedenské autá, alebo nie, som si v tom zmätku nevšimol).
Nie som z tých, čo by nezaplatili 3 € za parkovanie na celý deň kdesi na vyhradených parkoviskách. Vo Viedni som nebol hádam 10-12 rokov a nepoznám ich poriadky. Na vlastnú škodu. Presne tak, ako píše Nando 78, platené uličky od neplatených u nich nerozoznáš a že to takto „funguje“ som netušil...
Pri nástupe na cestu som si zbežne prehliadal možnosti parkovania vo Viedni, ale na upozornenie na takéto veci som v tej rýchlosti nenarazil.
A tak teraz asi zájdem na nejakú poštu a vyrovnám dlh, ktorý mám.... Ak naša pošta tie ich šeky neberie, tak asi zabehnem na nejaké platené parkovisko :-) v Heinburgu a zaplatím to na ich pošte.
A na záver, žiaľ, „leonq“, nemá pravdu... Sám som sa na vlastnej koži presvedčil, že aj nijako neoznačené ulice (viď ulicu Ameisgasse) oni majú spoplatnené. Možno je to tou Blaue zonou, kde je to zrejme automatické.... O existencii tejto zóny a o tom, že som sa nachádzal v obvode 14 a o spôsobe parkovania som sa dozvedel až po preštudovaní a na základe tejto diskusie na : http://www.wien.gv.at/english/transp...anagement.html
Pri najbližšej návštev Viedne si už na nich dám bacha...
1 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

je to mozne, nepoznam celu Vieden, zvycajne parkujem v druhom distrikte a tam sa tie tabule na zaciatku ulice nachadzaju, vdaka za link prestudujem si to ci tam nie su nejake novinky
Este ma napadlo, ktory den ste tam boli, 14 obvod podla tvojho linku patri do tzv short term parking a tam by sa malo dat volne parkovat len v noci a cez vykendy, inak len na kartu a to len dve hodiny
http://www.wien.gv.at/english/transp.../shortterm.htm
Naposledy upravil leonq : 09.10.12 at 11:51
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

mili2 Pozri príspevok
Presne ako píše Nando78...
Zaparkoval som pri Schőnbrunne v uličke Ameisgasse, kolmej na Penzinger strasse, obvod 14.
Bolo tam zopár voľných miest, nikde žiadne značenie, že ide o ulicu s parkovaním za úhradu. Boli tam autá, samé rakúske značky, v tých som žiadne parkovacie lístky alebo preukazy nevidel....
Bol som spokojný, do zámku Schőnbrunn bol len skok pešo.
Po návrate k autu – lístok od Magistrátu Viedeň, pekne zabalený do igelitu, aby nedajbože nezmokol. Na ňom informácia o chýbajúcej parkovacej karte, popis môjho auta, presný popis miesta parkovania môjho auta, všetko precízne popísané. Priložený šek na zaplatenie pokuty 36 €.
Bol som sklamaný. Podobne bolo pokutovaných aj zo päť ďalších, rakúskych áut, zo šiestich, ktoré som si zo zvedavosti prezrel (či to boli viedenské autá, alebo nie, som si v tom zmätku nevšimol).
Nie som z tých, čo by nezaplatili 3 € za parkovanie na celý deň kdesi na vyhradených parkoviskách. Vo Viedni som nebol hádam 10-12 rokov a nepoznám ich poriadky. Na vlastnú škodu. Presne tak, ako píše Nando 78, platené uličky od neplatených u nich nerozoznáš a že to takto „funguje“ som netušil...
Pri nástupe na cestu som si zbežne prehliadal možnosti parkovania vo Viedni, ale na upozornenie na takéto veci som v tej rýchlosti nenarazil.
A tak teraz asi zájdem na nejakú poštu a vyrovnám dlh, ktorý mám.... Ak naša pošta tie ich šeky neberie, tak asi zabehnem na nejaké platené parkovisko :-) v Heinburgu a zaplatím to na ich pošte.
A na záver, žiaľ, „leonq“, nemá pravdu... Sám som sa na vlastnej koži presvedčil, že aj nijako neoznačené ulice (viď ulicu Ameisgasse) oni majú spoplatnené. Možno je to tou Blaue zonou, kde je to zrejme automatické.... O existencii tejto zóny a o tom, že som sa nachádzal v obvode 14 a o spôsobe parkovania som sa dozvedel až po preštudovaní a na základe tejto diskusie na : http://www.wien.gv.at/english/transp...anagement.html
Pri najbližšej návštev Viedne si už na nich dám bacha...

Tak bohužiaľ parkovanie po 1. októbri 2012 sa vo Viedni zmenilo pribudli ďalšie Kurzparkzonen, týka sa to okresov 12,14,15,16 a 17 sú to práve tie modré zóny v pracovné dni od 09:00 do 19:00, okrem okolia Stadthalle, kde platí toto nariadenie od 09:00 do 22:00 cez pracovné dni a cez víkendy a sviatky od 18:00 do 22:00, dolu priložím link na ktorom sú tieto viedenské zóny presne vyznačené.
Mňa by skôr zaujímalo, kedy sa ti to stalo ak do 03.10.2012 nemal by si platiť pokutu, pretože v tomto čase policajti tieto priestupky ešte pokutovať nemali až po 3.10.



http://www.parkeninwien.at/
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

je to sice mimo temy ,
ale suvisi to predsa trocha,len pre tych,ktori by nevedeli,tak v rakusku je povinnost ZIMNYCH pneumatik od 1.novembra do 15. augusta
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

osky Pozri príspevok
je to sice mimo temy ,
ale suvisi to predsa trocha,len pre tych,ktori by nevedeli,tak v rakusku je povinnost ZIMNYCH pneumatik od 1.novembra do 15. augusta
Augusta?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pardon,opravujm,od 1.novembra do 15.aprila
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

To je síce pravda ale toto platí iba vtedy keď v tomto období zimné počasie naozaj je a nie za každých okolností to znamená sneh a námraza musía fyzicky byť a nie ako bolo napr. v nedeľu 4.11 keď som nameral v Kittsee 17stupňov a dalo sa chodiť v lahkej bundičke alebo vo svetri.Vo vyžšie položených miestach samozrejme tá možnosť že niečo z večera do rána nakydá je veľká ale tu v Burgenlande a velkej časti Niederösterreichu je počasie skoro rovnaké ako u nás v BA,tak sa toho netreba až tak strikte držať.
Zimné pneumatiky sa v takejto nezimnej teplote rapídne opotrebávajú lebo sú z mäkšej zmesi ako letné a v neposlednom rade majú zhoršené jazdné vlastnosti a to vedenie vozidla v zátačkách a brzdná dráha.

Ja to riešim tak že pre občasné jazdy v tomto období do Hainburgu a Viedni si hodím do kufra snehové reťaze a tým pádom mám "vystaráno".
Naposledy upravil foresterbig : 06.11.12 at 12:08
0 0
mili2 mili2

mili2 je offline (nepripojený) mili2

ospravedlňujem sa ti za neskorú reakciu, ale tvoj príspevok mi do mojej mailovej pošty neprišiel a ja som na tejto stránke "porada" až teraz...,
mne sa to stalo - 4.10.2012, takže som sa do toho ich termínu "trafil",
teda pokuta bola vyrubená oprávnene,
moja nevedomosť ma neospravedlňuje,
pokutu vystavil magistrát, majú zrejme nejaké vymakané príručné zariadenie na tento účel, lebo to bol výstup z nejakej tlačiarne, ....
nikto mi na tomto fóre ale nedal zatiaľ informáciu, čo s tým keď som to nezaplatil, vedia to vymáhať, alebo hrozia iné postihy v budúcnosti?
vzhľadom na dosť profesionálnu formu tohto celého dokumentu by som povedal že asi majú nejakú elektronickú databázu, v ktorej evidujú takéto autá a môže sa stať, že mi to niekedy nabudúce spočítajú....
ďakujem za tvoju reakciu...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať