Zavrieť

Porady

Pokuta v Rakusku - asi za parkovanie ??? Prosim o radu.

Dobry den
dnes som bol vo Viedni, parkoval som na ulici Döblinger Gürtel na normalnom parkovisku, znacenom vodorovnym znacenim, kde parkovali vsetky domorode auta. Pred miestom kde som parkoval bol koniec zony zakaz statia, kam som v ziadnom pripade nezasahoval mojim vozidlom. Nikde nebolo ziadne oznacenie, ze by bolo parkovisko platene, ziadne z domorodych aut nemalo ziadny listok o parkovnom v interieri, nikde nebol ziadny automat.
Za stieracom som si nasiel sek od mestskej policie na 21 €, myslim ze cislo 195 je kod priestupku.
Viete mi poradit co znamena kod 195 a kam sa mam obratit, ked som si isty, ze ziadny predpis som neporusil a stal som na verejnom bezplatnom parkovisku ? Nejde tak o 21 €, v nasom socialnom state by chceli 60 chechtakov, ale preco mam platit len tak mirnix dirnix ?
Dakujem
Usporiadat
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

Nie je na zadnej strane šeku vysvetlený tento kód?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kremnicka Kremnicka

Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

tento kod nie, su tam ine kody ale tento tam nie je ani neviem kde by som to nasiel, nemaju tam ani link na nejaky web, nic.
0 0
sanny237 sanny237

sanny237 je offline (nepripojený) sanny237

skúste tu: www.wien.gv.at, kliknite na Verkehr&Stadtentwicklung, potom vľavo na Parken
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

No mne sa nechce veriť,že hocikde vo Viedni bude parkovanie grátis.Ale čo s označením potom?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

marleau Pozri príspevok
No mne sa nechce veriť,že hocikde vo Viedni bude parkovanie grátis.Ale čo s označením potom?
moj chlap si v De zaplatil za parkovanie a aj tak dostal pokutu 15e podla nich sa mal postaviť niekde inde...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Napis starostovi Viedne, ospravedln sa a mozno ti ju odpustia, tak ako kamosovi.

V svetovej Bratislave by ti odtiahli auto a pokuta by bola cez 100eur (neviem presne kolko)

A ak by si tam dorazil, do tej odtahovky, zistil by si, ze su tam okrem SVK aut aj 4/5 zahranicnych limuzin, ktorych majitelia sa strachuju o auta, lebo zmizli a nevedia co maju robit, kam maju volat a ako sa dohovorit v cocotistane.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Kremnicka Pozri príspevok
Dobry den
dnes som bol vo Viedni, parkoval som na ulici Döblinger Gürtel na normalnom parkovisku, znacenom vodorovnym znacenim, kde parkovali vsetky domorode auta. Pred miestom kde som parkoval bol koniec zony zakaz statia, kam som v ziadnom pripade nezasahoval mojim vozidlom. Nikde nebolo ziadne oznacenie, ze by bolo parkovisko platene, ziadne z domorodych aut nemalo ziadny listok o parkovnom v interieri, nikde nebol ziadny automat.
Za stieracom som si nasiel sek od mestskej policie na 21 €, myslim ze cislo 195 je kod priestupku.
Viete mi poradit co znamena kod 195 a kam sa mam obratit, ked som si isty, ze ziadny predpis som neporusil a stal som na verejnom bezplatnom parkovisku ? Nejde tak o 21 €, v nasom socialnom state by chceli 60 chechtakov, ale preco mam platit len tak mirnix dirnix ?
Dakujem

Spýtala som sa rovno na policii vo Viedni - kod 195 znamena to, ze si parkoval jednym kolesom na chodniku (proste zasahoval si do chodnika), polozila som aj otazku kde sa plati - ma to byt uvedene na pokutovom listku, plati sa na magistrate.
Dalsiu otazku, ktoru som polozila - co sa stane ak nezaplati? Na to sa ma pan policajt opytal ake ma auto ECV ak slovenske - bola pauza, smiech a odpoved znela: "asi nic, ale radsej by som to zaplatil".
Naposledy upravil ludmilla : 15.02.12 at 07:05
7 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Vo vnútri Viedne sa nesmie parkovať.Cudzincom (mimo Viedenským)je to zakázané aj na vyznačených parkoviskách.Môžu parkovať len domáci Viedenčania.Každý to vie a rešpektuje.Ďakujte bohu za to že vám neodtiahli auto,ako mne 200€.Každé parkovisko tam niekomu patrí a platí za to mestu poplatky.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Keby som bol Bratislavčan,tak vybavovačky vo Viedni robím vlakom a používam dopravu vo Viedni.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

220870 Pozri príspevok
Vo vnútri Viedne sa nesmie parkovať.Cudzincom (mimo Viedenským)je to zakázané aj na vyznačených parkoviskách.Môžu parkovať len domáci Viedenčania.Každý to vie a rešpektuje.Ďakujte bohu za to že vám neodtiahli auto,ako mne 200€.Každé parkovisko tam niekomu patrí a platí za to mestu poplatky.
Toto pravda bohužiaľ nie je, máš veľmi zlé informácie, vo vnútri Viedne môžeš parkovať na vyznačených parkoviskách sú to tzv. "Kurzparkzonen" vždy je vyznačený začiatok "Kurzparkzone Anfang" a koniec "Kurzparkzone Ende" pre typické obchodné ulice platia zvláštne ustanovenia. V týchto zónach sa môže parkovať 2 hodiny od pondelka do piatku od 09:00 do 22:00 hod.
Nutné je sledovať aj prídavnú tabuľu, ktorá upresňuje parkovanie.
Ak máš platný parkovací lístok a dodržíš presný čas môžeš na takto vyznačených parkovacích miestach parkovať.
Parkujem pomerne často v meste a mám SK ECV, nikdy som problém nemala.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
zabudol som uviesť že výnimku tvoria platené parkoviská.Skúste zaparkovať niekde na ulici pred činžiakom do hodiny tam nemáte auto.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

.... parkujem len na parkoviskách určených na parkovanie a poprípade garážach a takto som to aj myslela .
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Raz som videl, ze niekto na A4 vytlacil svoje teledonne cislo, (parkoval tak divne, ale nehovorim ze nelegalne, mohol to byt majitel pozemku atd..) a ten papier dal na palubnu dosku - podla mna celkom dobry sposob, ako ulahcit riesenie situacie pre obe strany, alebo nie? Co si o tom myslite ?
0 0
Kremnicka Kremnicka

Kremnicka je offline (nepripojený) Kremnicka

OK tak mi to je jasne. Parkoval som OK ale prave predne koleso som mal na chodniku. No mam vacsie auto takze ked som nechcel zablokovat cestu za mnou, musel som sa posunut dopredu ako to bolo mozne, chodnik som vsak v ziadnom pripade neblokoval. Asi napisem vyjadrenie na Viedensky magistrat. I just hope they accept documents in English because nobody there would understand my German.
Dakujem
0 0
Yenkee5 Yenkee5

Yenkee5 je offline (nepripojený) Yenkee5

Vcera (1.6.2012) som dostal pozdrav na 36€ od magistratu mesta Vieden (Wein 02), za parkovanie bez listku. Pricom, som presiel celu ulicu hore-dolu a nieleze tam nebola tabula, ani ziadne auta, ktore tam parkovali, nemali listok!! Taktiez, ked som pokutu dostal, auto s ECV Vieden, ktore stalo oproti mne, nedostalo ziadnu pokutu, pritom tam uz stalo vtedy, ked som ja isiel iba zaparkovat...

Chcem sa opytat, neviete ci sa nezmenila situacia s vymozitelnostou na SR? Pokuty od magistratu stale netreba zaplatit? Bohuzial, clovek sa uci hlavne na svojich vlastnych chybach. Auto je firemne a nehorzi, ze sa v dohladnej dobe dostane na cestu opat do Rakuska. Dakujem
0 0
cinester cinester

cinester je offline (nepripojený) cinester

Tu je info ako sa vo Viedni parkuje:
http://mojerakusko.sk/informacie/parkovanie-vo-viedni
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ostatné autá mali možno zaplatené parkovanie cez SMS, preto si nemohol vidieť za oknom žiadny lístok.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Yenkee5 kde konkrétne si parkoval? Aký kód máš uvedený na pokutovom lístku? Tých 36€ je momentálne najnižšia pokuta za nesprávne parkovanie.
Ono totiž nezáleží len na tom, či ide o vyznačenú parkovaciu zónu, ale aj o správnosť parkovania.
Mohol si porušiť napr.
Parkovanie pred križovatkami a ochrannými pásmami:
- dosť častý problém vodičov, ktorý ostavia svoje auto v 5 metrovom úseku pred alebo n prekročia túto hranicu pred križovatkou, prechodom pre chodcov, alebo križovatiek cyklistických chodníkov, čím obmedzujú vo výhľade cyklistov, chodcov a vodičov.
Zastavenie a parkovanie zakázané - okrem nakládky a vykládky - Halten und Parken verboten - ausgenommen Ladetätigkeit:
Pri zastavení - parkovaní v zóne nakládky a vykládky dlhšom ako potrebnom pre tento účel, môže byť auto odtiahnuté.
Odstavenie auta v území zástavky:
Počas prevádzky verejných dopravných prostriedkov je zakázané parkovať na území zastávky - zákaz platí 15 metrov pred a za zástavkou, dokonca aj keď je vyznačenie na ceste kratšie - vždy platí 15 metrov.
Parkovanie na chodníku pre cyklistov:
- tu hrozí pokuta do výšky 726€ a aj odtiahnutie vozidla.
Nepremárniť ani kúsok miesta:
- parkovať v správnom uhle podľa vyznačenia miesta, nezasahovať do vedľajšieho miesta, nezasahovať do chodníka - aj toto môže byť pokutované.
Tie to pokuty za parkovanie hrozia v rakúsku:
V Rakúsku sú správne pokuty do výšky 726 eur, ale poväčšine je to ľahké previnenie na mieste tzv. Organmandat vo výške 36 eur za všetky previnenia proti predpisom parkovania na verejných miestach.
Odtiahnutie vozidla:
- keď auto tvorí prekážku v doprave, parkuje na mieste pre postihnutých bez označenia, stojí vo výjazde z domov, v druhom jazdnom pruhu a v zóne pre taxíky môže byť odtiahnute.
Žaloba na súde:
Parkovanie vo výjazde z privátneho pozemku a parkovanie na privátnom pozemku.

0 0
zbogar zbogar

zbogar je offline (nepripojený) zbogar

Zdravim

Ja mam iny problem s rakuskou dialnicnou policiu pred rokom ma chytili nebol som priputany a nemal som kartu vodica.
zaplatil som zabezpeku 400eur aby ma putili domov. Policajt mi povedal ze da 3tyz. sa mam dostavit k nim zaplatit pokutu,tak som tam prisiel ta zenska mi tam povedala ze takto to funguje len pri rakuskych obcanoch ze do 3mesiacov mi pride domov posta kolko mam zaplatit pokutu ... no uz presiel rok a ziadna posta mi neprisla ....
co si o tom myslite??? vykaslali sa na to ??? ci sa radsej zas mam trepat do rakuska a spytat sa ich na ten incident??? ci dalej cakat kedy mi poslu tu pokutu??? nerad by som aby sa mi po niekolko rokoch ozval exekutor so sumou s ktorej sa mi zatoci hlavva

dakujem za kazdu odpoved
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať