Zavrieť

Porady

Slovenská pošta

Minulý týždeň som si objednal tovar cez internet a predajca mi to poslal ako balík. Spôsob doručovania ma prekvapil. V schránke som si našiel odkaz, že balík sa nedoručil, nakoľko je mimo rozsah doručovateľských služieb. Tak som si objednal ďalší tovar na dobierku. Dnes ma už totálne vytočili, keď som v schránke našiel rovnaký odkaz. Tak som tam volal a oznámili mi, že dobierky klientom nedoručujú, nakoľko klienti väčšinou doma aj tak nemajú peniaze, ale ak chcem môžu mi ho opakovane za poplatok doručiť. Skutočné ma prekvapilo slovo opakovane, keďže sami priznali že zatiaľ z ich stany bol doručovaný len odkaz a nie dobierka. Po telefonáte s nejakou vedúcou som sa dozvedel, že ak chcem aby som dobierku dostal domov mám ich o tom dopredu informovať. Mne to už príde totálne uletene. Ma niekto takéto skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Spýtaj sa ich, či majú súhlas Poštového regulačného úradu, alebo na základe čoho rozhodli.

    Všeobecné podmienky:
    17.8. Zaradenie určitého miesta do zoznamu miest bez doručovacej služby, resp. do zoznamu miest s obmedzeným doručovaním, ako aj periodicitu a spôsob doručovania v miestach s obmedzeným doručovaním schvaľuje Poštový regulačný úrad.


    Podmienky k balíkom:


    5.1.1. Doručovanie
    Balíky doručuje SP na odovzdávacie miesto podľa adresy uvedenej na zásielke. Poštový doručovateľ vydá zásielku adresátovi alebo oprávnenému prijímateľovi po preukázaní totožnosti.
    SP zabezpečuje doručovanie balíkov v mestách na odovzdávacie miesto adresáta. Na vidieku a v priľahlých častiach miest len vtedy, ak to umožňujú hmotnosť a rozmery zásielok.

    Balík zaťažený doplatným alebo dobierkovou sumou, vydá poštový doručovateľ adresátovi, alebo oprávnenému prijímateľovi až po ich úhrade. K úhrade týchto súm vydá poštový doručovateľ adresátovi alebo oprávnenému prijímateľovi dočasnú potvrdenku, ktorú pri najbližšom doručovaní vymení za potvrdenku potvrdenú poštou. Prípadné prevzatie vrátenej sumy (ak bola prijatá suma vyššia), potvrdí adresát alebo oprávnený prijímateľ svojim podpisom na rube dočasnej potvrdenky.
    Ak SP balíky nedoručuje, alebo nie je možné balík doručiť z dôvodu nezastihnutia adresáta, prípadne oprávneného prijímateľa na odovzdávacom mieste (resp. z iných dôvodov definovaných v bode 17 Poštových podmienok – Všeobecná časť), zanechá poštový doručovateľ v domovej listovej schránke písomné oznámenie o uložení balíka na pošte. ...

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    arizona, Lubaba, GabiZ, terezamaria, doktor01, alla66, vieraaaa, Danielle369
    8

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..joj, ja veru!...u nás dajú oznámenie o zásielke do schránky, často je to len katalóg, alebo väčšia obálka, ale treba si ísť na poštu...lebo predsa poštárka nebude nosiť nič, okrem listov!...a čo je lepšie, ani susede nedajú zásielku pre teba, ak by si bol v práci a nemohol si pre ňu zájsť osobne...mne povedali na našej pošte, vraj so susedou nemám žiadny vzťah-nuž, nech si zoberie dovolenku aa ide si pre balík sama...nuž, nespávam s ňou, to je pravda, ale má predsa občiansky...
    ..majú kadejaké vnutorné smernice, nedovoláš sa ústretovosti, lebo Slovensko je tu postavené kvoli Slovenskej pošte...asi tak...


    ( a nyjeee, nepomože, ani keď budem so susedom spávať..treba na to bumagu, papier nepustí...ja som to tej našej trubke poštovej vysvetlovala, ale nyje a nyje!...
    Naposledy upravil pepsikova : 14.02.12 at 21:14

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Dnes ďalšia pikoška na našej pošte. Chcel som poslať balík a poistiť ho na 50€. Na pošte mi balík odmietli poistiť, nakoľko nie je zabalený v bielom papieri (bol zabalený v krémovom papieri a previazaný špagátom). Ešte že máme aj kuriérov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.