Zavrieť

Porady

Predavate cez Amazon?

Zdravim vsetkych majitelov e-shopov.

Predava z vas niekto aj cez Amazon?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nikto nevyuziva tento vyznamny portal ako dalsi kanal na predaj vyrobkov, ktore predava na svojom e-shope? Preco?
    Edge veru to je pravda

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    O praktickú skúsenosť sa síce podeliť neviem ale len tak šplechnem do brainstormu: isto nerieš na SK nete také veci, tu náš internet je ešte v praveku (áno, aj ja nosím budzogáň a odievam sa do mamutej kožušiny)

    Pozri toto:
    - niekoľko tipov, mechanizmus ako to funguje: http://www.practicalecommerce.com/ar...-Pros-and-Cons
    - best practice: http://www.affiliateblogonline.com/2...success-story/

    a ak už raz uvažuješ o amazone, isto by som pridal do zoznamu aj ebay.
    K prameňom amazonu sa dá dôjsť jedine plávaním proti prúdu.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    dolfort neviem čo trepeš. Ak niekto predáva výrobky zo Slovenska do zahraničia, tak predaj na Amazone je úplne relevantná možnosť ako výrazne zlepšiť predaj. A samozrejme spomínaný ebay a tiež sektorové predajné portály ako etsy.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja mam dovod na to, aby som sa pytal na Slovensku. Ja uz totiz cez Amazon predavam, problem je iba v tom, ze nam na Slovensko nemaju ako poslat peniaze.

    Je to dost pruser, pretoze Amazon je dost dobry kanal, tak som sa chcel spytat, ci toto uz niekto zo Slovenska riesil. Ako vidim celkovo v diskusiach, u nas panuje dost obava z predaja do zahranicia (alebo lenivost), drviva vacsina eshopov je prevadzkovana iba v slovencine. To je pre mna dost nepochopitelne, pretoze prave my sme taky maly trh, ze keby som mal predavat iba na Slovensko, tak to mozem robit rovno v banke pri prepazke. Ak Nemec predava iba doma, tak to chapem, stale predava na 80+ milionovy trh, ale Slovak?
    bekmari Ako prosim vas predavate cez Amazon, ked mne po kliknuti na "predavat" pyta potvrdenie krajiny a ked vyberiem Slovensko, tak mi napise, ze krajina nei je podporovana????
    Predavam uz dlhši čas a nie je to žiadna veda Staci dostat produkt na prvu stranu,ziskat prve pozitivne referencie a potom sa uz predaje pekne nabaluju

    matus
    blog: Ako som zarobil svojich prvych 10tis € na amazone
    buchač Daj do blogu aj poznatky zo života, napríklad :

    Ako som sa zobudil, maslo na hlave a ruka v šerbli.
    Ako som absolvoval psychiatrické liečenie.
    Ako mi drbe v hlave aj naďalej.

    Dilino, vrav tomu, čo seno žerie.
    Matus Runner Buchač perfektna reakcia.palec hore

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dostať peniaze z Amazonu nie je žiadny problém. Máš niekoľko možností:

    1. PayPal - najrýchlejšie, ale samozrejme najdrahšie z hľadiska poplatkov. Berú si 3,49 percenta + 0,20 USD.

    2. US checking account s debetnou kartou - potrebuješ cestovať do USA 1 krát a vedieť do ktorej banky ísť a aké papiere mať so sebou. Jednorázová investícia do letenky, poplatky výrazne nižšie ako cez PayPal. V podstate za výbery z bankomatu na SVK zaplatíš podľa tej ktorej banky max. 2 percentá.

    3. Payoneer card - najlacnejšie. Nemusíš nikam cestovať. Poplatky sú také isté ako pri amerických bankách.

    4. Založiť si US LLC a ísť do USA a založiť si business účet na US LLC aj s debetnou kartou. Toto je ale administratívne náročné v ďalšom období z hľadiska vedenia účtovníctva, platenia daní atd.. Na druhú stranu veľa US zákazníkov si od non US subjektu na Amazone nič nekúpi. Mať US LLC znamená šancu na výrazne väčšie predaje v USA.
    Naposledy upravil profesional : 22.11.15 at 17:19 Dôvod: preklep

    Predavate cez Amazon?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.