Zavrieť

Porady

zneužitie právomocí verejného činiteľa

Ahojte poraďáci,potrebujem poradiť vo veci zneužitia právomocí verejného činiteľa a to sudcu okresného súdu.Mám podozrenie,že sa tohoto činu dopustil,len neviem na koho sa mám obrátiť ohľadne prešetrenia.V okrese pôsobenia sudcu nemôžem z dôvodu že všetci sú si moc blízky a vieme dobre že ruka ruku myje.Treba sa obrátiť na Ministerstvo spravodlivosti alebo na prokuratúru?Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    EXACTOR s.r.o. Pozri príspevok
    Je možné aj to a stáva sa, že sa strácajú celé spisy, ale vždy je jednoduchšie zbaviť sa veci "právne" (napr. zastavením trestného stíhania, odmietnutím, odložením, prerušením bez reálnej možnosti pokračovania a podobne, pričom vydanie takéhoto rozhodnutia si dozorujúci prokurátor vie bez problémov zabezpečiť) ako "fakticky" (zničením spisu). Ak sa v tom niekedy niekto bude vŕtať a spis sa nenájde, je to vždy problém a zodpovedná osoba môže byť za to odvolaná z funkcie alebo dokonca trestne stíhaná. Rozhodnutie vydané v trestnom konaní je ale vyjadrením právneho názoru a nemôže mať preto také závažné dôsledky (maximálne hrozí podanie mimoriadneho opravného prostriedku).
    Zastaviť sa to nedalo, odsúdenie bolo natvrdo - jednoducho zničili a vymazali všetko. A vŕtať sa v tom po tých vyhrážkach sa nikto nebude - každému je život milý. Viacej cestu spravodlivosti komentovať nebudem - neverím spravodlivosti, prežila som. Na Slovensku stále platí kto má peniaze má aj moc. To je presne to, čo povedal H. z Penty - bez politikov sa nedá podnikať Treba to ešte nejako preložiť? Dúfam že nie, optimizmus u nás dávno vyprchal.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    janko113 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,potrebujem poradiť vo veci zneužitia právomocí verejného činiteľa a to sudcu okresného súdu.Mám podozrenie,že sa tohoto činu dopustil,len neviem na koho sa mám obrátiť ohľadne prešetrenia.V okrese pôsobenia sudcu nemôžem z dôvodu že všetci sú si moc blízky a vieme dobre že ruka ruku myje.Treba sa obrátiť na Ministerstvo spravodlivosti alebo na prokuratúru?Ďakujem za radu.
    Keďže mám s prokuratúrou v tomto ohľade neblahé skúsenosti, doporučujem rovno ministerke spravodlivosti, ktorá už "systémom padajúceho hovna" zabezpečí prešetrenie. Nikdy totiž ten systém nefunguje opačne a keď chceš niečo dosiahnuť v tom našom štáte zhnitom a skorumpovanom, musíš voliť opačný postup.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ak ide o podozrenie z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa podľa § 326 trestného zákona, tak sa môžete obrátiť na prokuratúru.
    EXACTOR s.r.o.
    Je úplne jedno, kam to podáš, aj tak to nakoniec skončí na miestne a vecne príslušnom útvare Policajného zboru (na odbore kriminálnej polície v ktorého územnom obvode malo dôjsť k spáchaniu skutku) a pokiaľ sa príslušný orgán z prejednávania veci z dôvodu zaujatosti nevylúči sám, môžeš podať námietku zaujatosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annie3 Keď môžem hovoriť za seba, vždy podávam všetky veci iba na príslušnú prokuratúru a podanie si píšem sama /najlepšie poznám okolnosti/. Podnet podám priamo v podateľni okresnej prokuratúry (príslušnosť si zistíš podľa bydliska), podnet si nechám potvrdiť v podateľni a takto potvrdené podanie odosielam najprv emailom na Generálnu prokuratúru (GPSR) do BA a do 3 dní na GPSR aj poštou, pretože nemám elektronicky overený podpis. Bez toho by nekonali...
    V emaili pošlem aj fotokópie - dôkazový materiál. V listovej forme už nemusíš... dôležitý je podnet. Potom to prokurátor prešetrí a pokiaľ zistí vady, postúpi vec na kriminálku, alebo na políciu... písomne Ťa o tom bude informovať. Poriadne si prečítaj čo Ti napíše, hlavne kde (na akú adresu) konkrétne vec postupuje... lebo sú aj takí poctiví prokurátori, ktorí Ti pošlú zavádzajúcu informáciu... ale pokiaľ sa vec dostane k serióznejšiemu, tak máš šťastie.... potom už len čakáš na predvolanie polície, alebo kriminálky... pretože k písomnému podaniu by si mal urobiť aj ústne podanie a podpísať zápisnicu u nich.... až tak sa začína konanie. Ale je to oveľa rýchlejšie, ako keď ideš podať iba na políciu...

    Tým, že pošleš vec aj na Generálnu prokuratúru, tak aj tá Ti pošle o tom písomnú správu, zvyčajne, že vec postúpila krajskej prokuratúre, ktorej nariadila vec postúpiť na doriešenie okresnej.... Že to tam na okresnej prokuratúre budú mať 2x a s emailom aj 3x... toto nech Ťa netrápi.... generálna prokuratúra je nadriadený orgán krajskej, aj okresnej prokuratúre.... a tak máš istotu, že vo veci budú konať... aj keď nevieš kam až korupcia siaha, ale môžeš si sledovať lehotu... spravidla 30 dňovú... aby sa Ti z okresnej prokuratúry ozvali a potom následne aj z polície tiež do 30 dní aby Ťa predvolali na výsluch k predmetnej veci... ústne podanie.... atď.
    tannenkau Pokiaľ to nie je na kamarátov
    a na GR nedostane Klováčík, alebo šuflíkový

    tak sa koná
    annie3 vždy sa dá nájsť riešenie, aj keď občas môžeš mať pocit, že je to boj s veternými mlynmi
      zbaliť

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    EXACTOR s.r.o. Pozri príspevok
    Je úplne jedno, kam to podáš, aj tak to nakoniec skončí na miestne a vecne príslušnom útvare Policajného zboru (na odbore kriminálnej polície v ktorého územnom obvode malo dôjsť k spáchaniu skutku) a pokiaľ sa príslušný orgán z prejednávania veci z dôvodu zaujatosti nevylúči sám, môžeš podať námietku zaujatosti.
    Nemala by som veľké oči na takéto prešetrenie. Zažila som odsúdenie na tvrdo - 5 rokov, odvolal sa na kraj a tam pán sudca sa odvolávajúceho opýtal, či už je zdravý, či sa tlak upravil a že sa mu to nezdá, tak to vráti späť. Dozorujúcej prokurátorke skoro oči z jamiek vypadli. Spis vrátili na okresný súd a tam s ním podkúrili do pece a vymazali ho aj z pošty - teda nebol od prokurátora doručený, lebo aj prokurátor musel prehodiť kabát.
    Ani stopy po podaní trestného oznámenia o zneužívaní verejného činiteľa a spôsobení škody.
    EXACTOR s.r.o.
    wagner Pozri príspevok
    Nemala by som veľké oči na takéto prešetrenie. Zažila som odsúdenie na tvrdo - 5 rokov, odvolal sa na kraj a tam pán sudca sa odvolávajúceho opýtal, či už je zdravý, či sa tlak upravil a že sa mu to nezdá, tak to vráti späť. Dozorujúcej prokurátorke skoro oči z jamiek vypadli. Spis vrátili na okresný súd a tam s ním podkúrili do pece a vymazali ho aj z pošty - teda nebol od prokurátora doručený, lebo aj prokurátor musel prehodiť kabát.
    Ani stopy po podaní trestného oznámenia o zneužívaní verejného činiteľa a spôsobení škody.
    Je možné aj to a stáva sa, že sa strácajú celé spisy, ale vždy je jednoduchšie zbaviť sa veci "právne" (napr. zastavením trestného stíhania, odmietnutím, odložením, prerušením bez reálnej možnosti pokračovania a podobne, pričom vydanie takéhoto rozhodnutia si dozorujúci prokurátor vie bez problémov zabezpečiť) ako "fakticky" (zničením spisu). Ak sa v tom niekedy niekto bude vŕtať a spis sa nenájde, je to vždy problém a zodpovedná osoba môže byť za to odvolaná z funkcie alebo dokonca trestne stíhaná. Rozhodnutie vydané v trestnom konaní je ale vyjadrením právneho názoru a nemôže mať preto také závažné dôsledky (maximálne hrozí podanie mimoriadneho opravného prostriedku).

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Skôr by som ti poradila p. Wienk, hlavne ak pochádzaš z malého mesta kde sú všetci ako jedna rodina: mama sudca, otec prokurátor, syn vyšetrovateľ a strýko policajt........

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Aj ja mám také skúsenosti: prokuratúra narobila spisoooov! A v každom spise riešil iný prokurátor inú vec, hoci to spolu súviselo, časove nadväzovalo, jednalo sa o tie isté osoby, vec, skutok ...... ale: vinný bol majiteľ niekoľkých advokátskych kancelárií na veľmi dobrých adresách. Čo k tomu dodať?

    janko113 je offline (nepripojený) janko113

    janko113
    Ide o zneužitie :svedok na okresnom súde poprel predaj rod.domu a poprel existenciu kúpnopredajnej zmluvy medzi ním a JRD.Predaj nebol na katastru zaznamenaný.JRD zažalovalo nového vlastníka,syna bývalého.NS rozhodol o neplatnosti kúpnopredajnej zmluvy medzi JRD a predajcom,otcom nového vlastníka,z dôvodu chýbajúceho podpisu.Na základe rozhodnutia NS samosudca OS vyniesol rozsudok na vypratanie nehnuteľnosti.Podľa mňa svedok na OS krivo vypovedal o neexistencii predaja a následne NS jednal o platnosti zmluvy o predaji.Sudca musel v tomto vidieť rozpor,mal povinosť ako samosudca sám obviniť svedka z krivej výpovede a pojednávanie o vyprataní anulovať.

    janko113 je offline (nepripojený) janko113

    janko113
    Mattto,to je určené pre Teba,ten predchádzajúci príspevok,v tomto prípade sa jedná o mňa,ak máš záujem o bližšie info tak sa ohlás.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    janko113 Pozri príspevok
    Ide o zneužitie :svedok na okresnom súde poprel predaj rod.domu a poprel existenciu kúpnopredajnej zmluvy medzi ním a JRD.Predaj nebol na katastru zaznamenaný.JRD zažalovalo nového vlastníka,syna bývalého.NS rozhodol o neplatnosti kúpnopredajnej zmluvy medzi JRD a predajcom,otcom nového vlastníka,z dôvodu chýbajúceho podpisu.Na základe rozhodnutia NS samosudca OS vyniesol rozsudok na vypratanie nehnuteľnosti.Podľa mňa svedok na OS krivo vypovedal o neexistencii predaja a následne NS jednal o platnosti zmluvy o predaji.Sudca musel v tomto vidieť rozpor,mal povinosť ako samosudca sám obviniť svedka z krivej výpovede a pojednávanie o vyprataní anulovať.
    sklamem ťa, ale takto to nefunguje. Neviem, kto čo vypovedal, ak máš pocit, že svedok krivo svedčil, podaj trestné oznámenie. "Anulovať pojednávanie" niečo také neexistuje.

    §326 TZ

    Verejný činiteľ, ktorý v úmysle spôsobiť inému škodu alebo zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech,

    a) vykonáva svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,
    b) prekročí svoju právomoc, alebo
    c) nesplní povinnosť vyplývajúcu z jeho právomoci alebo z rozhodnutia súdu,
    potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.

    Tým, že sudca nepodal trestné oznámenie a "neanuloval pojednávanie", určite nespáchal trestný čin. Týmto smerom je to strata času. Svedka si musíš riešiť ty

    annie3 je offline (nepripojený) annie3

    zbieram tu informácie, ktoré sú pre mňa dôležité... ...viac annie3
    Tak minister je teraz muž... Tomáš Borec... viem ja, ako pochodíš? Neviem za akú stranu "kope" sudca a za akú minister spravodlivosti... ale skúsila by som to. Možno budeš mať šťastie...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    janko113 Pozri príspevok
    Ide o zneužitie :svedok na okresnom súde poprel predaj rod.domu a poprel existenciu kúpnopredajnej zmluvy medzi ním a JRD.Predaj nebol na katastru zaznamenaný.JRD zažalovalo nového vlastníka,syna bývalého.NS rozhodol o neplatnosti kúpnopredajnej zmluvy medzi JRD a predajcom,otcom nového vlastníka,z dôvodu chýbajúceho podpisu.Na základe rozhodnutia NS samosudca OS vyniesol rozsudok na vypratanie nehnuteľnosti.Podľa mňa svedok na OS krivo vypovedal o neexistencii predaja a následne NS jednal o platnosti zmluvy o predaji.Sudca musel v tomto vidieť rozpor,mal povinosť ako samosudca sám obviniť svedka z krivej výpovede a pojednávanie o vyprataní anulovať.
    Čítaj sa , čo si sám napísal a povedz , či to aj zmysel dáva .....

    Svedok ???......toho teraz neriešim ..........

    ....sebe vstúp do svedomia .....porozmýšľaj :

    - ako môže byť platná zmluva , ak chýba podpis ???
    - ako môže byť niečo zaznamenané na katastry , ak zmluva je o ničom ???
    - sudca nič nemusí , vyjdi z omylného názoru ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    annie3 môžem potvrdiť, dá sa to... samozrejme podvodom... mám s tým osobné skúsenosti. Moja vec sa lustruje prokuratúrou, ale niečo je už aj na súde... a naďalej sa zhromažďujú a odkrývajú usvedčujúce dôkazy o zneužití právomocí verejného činiteľa, podvodu, machinácií a podobne... ktoré boli ako hodnoverné doklady /listiny/ predložené úradom... jeden by žasol čoho sú schopní poniektorí navonok "ctihodní občania"... a prevažná väčšina aj ako bigotní veriaci.
    tannenkau bigotní = aj "zaslepení"
    takže sa nediv
    to čo im nepasuje do "viery" neuznávajú
    annie3 Ja sa už vlastne ani nedivím ničomu...
    tannenkau "" Ja sa už vlastne ani nedivím ničomu ""
    Logicky.

    Veď kto iný, ako niekto blízky , ti može ukázať , že :

    Život niekedy nie je až taká sranda, ako čakáš.
    annie3 tannenkau... je to tak.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.