Zavrieť

Porady

Halierove polozky v pokladni

JU, nie platca DPH. V pokladni su halierove polozky, ktore vznikli pri zruseni BU v EURO a naslednym prevedenim do pokladne.
Priklad: 10 EURO som cez priebeznu polozku vlozil do SK pokladne. Vplyvom kurzu mam teraz v pokladni zostatok XXXX,76 Sk. Kto poradi ako na to v ALFE?
Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v Alfe neviem, ale prijat do pokladnice si mal reálnu hotovsť, teda s presnosťou na 50 halierov samozrejme nie na 60 hal.

    Naposledy upravil KEJKA : 02.02.06 at 20:02

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Lida
    v Alfe neviem, ale prijat do pokladnice si mal reálnu hotovsť, teda s presnosťou na 60 hal.
    Len na 0,50 hal. 0,10 hal už nemáme.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ako môžeš do SK pokladnice vložiť EURO? Nie je to tak, že si z EURo účtu vybrala peniaze v SK? Ak áno, tak Ti banka určite vyplatila sumu zaokr. na celé Sk alebo na 0,50 hal. Na priebežnú položku použiješ komerčný kurz, teda kurz banky, z ktorej si vyberala peniaze.

    rsx je offline (nepripojený) rsx

    rsx
    Johanka
    Ako môžeš do SK pokladnice vložiť EURO? Nie je to tak, že si z EURo účtu vybrala peniaze v SK? Ak áno, tak Ti banka určite vyplatila sumu zaokr. na celé Sk alebo na 0,50 hal. Na priebežnú položku použiješ komerčný kurz, teda kurz banky, z ktorej si vyberala peniaze.
    Pardon!!!
    Jasne ze som 10 EURO vlozil do valutovej pokladnice. Ta mi ukazuje zostatok 10 EURO, to je OK. Len pokladna v SKK mi po vlozeni tych 10 EURO ukazuje zostatok s haliermi. Ale ked si v ALFE kliknem stav bez valut, je to OK. Tak asi to tak ma softver ukazovat. V PD sa mi vlastne ukazuje prepocet EURO na SKK a to ma asi myli.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rsx
    Pardon!!!
    Jasne ze som 10 EURO vlozil do valutovej pokladnice. Ta mi ukazuje zostatok 10 EURO, to je OK. Len pokladna v SKK mi po vlozeni tych 10 EURO ukazuje zostatok s haliermi. Ale ked si v ALFE kliknem stav bez valut, je to OK. Tak asi to tak ma softver ukazovat. V PD sa mi vlastne ukazuje prepocet EURO na SKK a to ma asi myli.
    určite je to tak... lebo aj JU sa vedie v Sk.

    Halierove polozky v pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.