Zavrieť

Porady

Sporenie pre dieťa

V sobotu máme krst nášho malého drobčeka a stále sa nevieme rozhodnúť, aký druh sporenia, alebo poistenia mu zvoliť. Neviete niekto poradiť najvhodnejšiu alternatívu??? Chceme investovať cca 2 000,-- mesačne plus vkladať to, čo dostane od ostatných.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Kúpte mu pozemok. Hoci aj na úver.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

AHOJ Elen1 - pre tvojho drobčeka Ti doporučujem
komplexný program investičného životného poistenia pre bezpečnú budúcnosť a spokojný dôchodok. Pozri vyhodnotenie:
http://www.zlataminca.sk/
NAJ Produkt POISŤOVNE 2005

1.Allianz - Slovenská poisťovňa
Invest - Investičné životné poistenie

Nech sa tvojmu drobčekovi darí a hlavne nech je zdavý spolu aj s mamičkou.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Skuste pouvazovat aj nad stavebnym sporenim a pridat mu k tomu aj nejaku urazovu poistku, aby bol nejaky zicher. Stavebne sporit moze aj po 6 rokoch kvazi povinneho sporenia. Je tam o nieco vyssi urok, ako v banke, statna premia /este ju nezrusili..../. Narozdiel od poistky je stavebne sporenie chranene Fondom ochrany vkladov. Navyse, ak je to mlada rodina, moze sa im to aj zist. Treba sa popozerat, ktora Stav.poist ma najnizsi rocny poplatok /ak je to len na sporenie/. Asi viem, ktora, ale nechcem robit reklamu. Mozte to sporenie aj rozdelit - cast poistka, cast, stavebko, alebo ina poistka v inej poistovni. Stavebko so statnou premiou moze byt len jedno. Ono, vsetko ma svoje plusy a minusy. Kazda minca ma dve strany. Predpokladam, ze sa este niekto do tejto diskusie prida. :p

Malemu drobcovi prajem vsetko dobre do zivota, hlavne zdravicko. A rodicom - vela radosti z neho a pevne nervy......:p:p
Naposledy upravil janasv : 03.02.06 at 09:11
zalubeneanieliky.jpg  
0 0
Elen1 Elen1

Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

Ďakujem veľmi pekne všetkým za nás i za drobca. Krst dopadol super, malý to celé prespal /našťastie, lebo s tým jeho hlasom by to bola zábava/, no a už sa mu pomaly hromadí majetok /ale na pozemok to zďaleka nie je/, tak by som privítala ešte pár nápadov, ako to investovať. My sme najskôr uvažoali o podielových fondoch, čo vy na to???
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Jedna zo stav.sporiteľní má stavebné sporenie s extraistotou, čiže sporenie + určitá forma poistnej ochrany pri nejakej udalosti na strane rodiča. Asi by som zvolila túto možnosť + nejakú kvalitnú životnú poistku v klasickej poisťovni.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elen1
Ďakujem veľmi pekne všetkým za nás i za drobca. Krst dopadol super, malý to celé prespal /našťastie, lebo s tým jeho hlasom by to bola zábava/, no a už sa mu pomaly hromadí majetok /ale na pozemok to zďaleka nie je/, tak by som privítala ešte pár nápadov, ako to investovať. My sme najskôr uvažoali o podielových fondoch, čo vy na to???
Alebo ak to chcete ešte poistiť, tak skúste nejaký garantovaný vklad. V podielovom fonde (najmä v tých akciových) môže jeho hodnta aj klesnúť. Pri garantovanom vklade máš istinu vždy zaručenú rovnako ako aj určitý výnos. Okrem toho môžeš získať dodatočné úročenie ako pri podielových fondoch. Garantované vklady sú na 4 alebo 5 rokov, záleží od toho, v ktorej banke.

Alebo si pozri produkt SLSP SPORObonus, kde pri ročnom cykle (vklade) môžeš získať až 2,5%-né zúročenie.

Bližšie tu:
http://www.slsp.sk/index.cfm?module=...vkl_sporobonus

Skôr než sa rozhodneš pre niektorý produkt, mala by si mať ujasnené= otázky:
Chceš z prostriedkov čo najväčší výnos, aj za cenu vyššieho rizika?

Akú chceš mať istotu návratnosti vložených prostriedkov? (napr. poistenie vkladov, istota vrátenia istiny)

Na akú dlhú dobu chceš uložiť tie prostriedky?

Chceš mať možnosť predčasného výberu?

Ak zodpovieš tieto otázky, ľahšie sa poradí produkt, ktorý by Ti vyhovoval.
0 0
Elen1 Elen1

Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

Ideálny by bol produkt, kde by sa dalo vkladať cca 2 000,-- Sk za mesiac plus by sme mohli kedykoľvek vložiť peniaze, ktoré dostane malý bokom. Bolo by to po dobu zhruba 20 rokov, predčasný výber nie je nutný, v prípade krízy by potešil. No a je mi jasné, že nejaké to riziko znášať buem, takže som za väčšie zhodnotenie na úkor rizika.

A ešte, aký má podľa Vás význam poisťovať dieťa. Veď človek by si v prípade poistnej udalosti aj tak tie peniaze neužil. Nie je lipšie poistiť nás???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Elen1
Ideálny by bol produkt, kde by sa dalo vkladať cca 2 000,-- Sk za mesiac plus by sme mohli kedykoľvek vložiť peniaze, ktoré dostane malý bokom. Bolo by to po dobu zhruba 20 rokov, predčasný výber nie je nutný, v prípade krízy by potešil. No a je mi jasné, že nejaké to riziko znášať buem, takže som za väčšie zhodnotenie na úkor rizika.

A ešte, aký má podľa Vás význam poisťovať dieťa. Veď človek by si v prípade poistnej udalosti aj tak tie peniaze neužil. Nie je lipšie poistiť nás???
Podľa prvého odstavca by Ti najlepšie vyhovoval podielový investičný fond, buď dlhopisový alebo akciový (alebo nejaký zmiešaný). Tu by si mala najvyššie výnosy, ale za určitého rizika. Je to dlhodobé (čím dlhšie, tým je výnos vyššie a riziko krátkodobých výkyvov trhu sa eliminuje), a v prípade potreby je to možné kedykoľvek speňažiť. Vo fondoch môžeš aj pravidelne sporiť.

K tomu životnéhu poisteniu: existuje veľa produktov živ. poistenia, ktoré sú orientované na deti a mládež. Sú aj také, kde poistenou osobou je dieťa, aj také, kde poistenou osobou je rodič. Každé má svoje výhody aj nevýhody, ak chceš, môžme to rozobrať bližšie.
0 0
Elen1 Elen1

Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

Chcela by som sa spýtať:
1. či sa podľa Vás peniaze lepšie zhodnocuju v bankách, alebo v poisťovniach, ak tak v akej
2. v prípade, že sa rozhodneme pre poisťovňu, ktoré poistenie mi odporučíte

Ďakujem
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Elen1
Chcela by som sa spýtať:
1. či sa podľa Vás peniaze lepšie zhodnocuju v bankách, alebo v poisťovniach, ak tak v akej
2. v prípade, že sa rozhodneme pre poisťovňu, ktoré poistenie mi odporučíte

Ďakujem
Nechcem robiť negatívnu reklamu, ale osobne poisťovne nemám rada. Vlastne ani hamižné banky nemám rada. Napriek tomu sme i poistení, i sa snažíme šetriť v banke. Keď by som sa musela rozhodnúť pre jedno z dvoch..., tak zrejme banku. Ale je to môj subjektívny pocit šiesteho zmyslu. Máme tiež 3-ročného vnúčika a čakalo sa od nás, že nejako prispejeme k jeho "lepšej budúcnosti". Hľadali sme produkt, ako šetriť "ako
starí rodičia" s tým, že by mu peniažky ani v ťažkých chvíľach nik iný nemohol vybrať. Neberte to, prosím, ako nedôveru v rodičov. Je to možno
len osobná skúsenosť z môjho detstva. A tak sme mu nakoniec v Kooperatíve založili "venové poistenie". Mesačne /v našom prípade 1x ročne/ sa vkladá istá čiastka, v ktorej má dieťa aj poistenie aj sporenie.
Ak si bude zakladať vlastnú rodinu, dohodnutú sumu mu vyplatia. Ak sa neožení do /tuším 25 rokov/, bude tento vek dôvodom na vyplatenie našetreného obnosu. Ale určite je aj veľa iných produktov. Dcére som
založila stavebné sporenie a keď som zistila, že sporenia jednotlivých členov domácnosti sa môžu spájať, založila som staveb.sporenie aj sebe
s tým, že keď mladí budú potrebovať kúpiť byt, všetko spojíme + nejaký úver a snáď to doklepeme do súpešného bývania...
Každopádne súhlasím s ostatnými - len nech je drobček zdravý a šikovný
a krásny ... Proste po rodičoch! Majte sa!
0 0
Elen1 Elen1

Elen1 je offline (nepripojený) Elen1

Sokrateska ďakujem veľmi pekne za radu:confused, ja som očakávala nejaký bonus, alebo garantovaný úrok, keď so rozhodnem pravidelne im posielať po dobu 20 rokov peniaze a každý hovorí len o predpokladaných výnosoch z čoho mi vyplýva, že to môžem dať do podielových fondov, tie si môžem vyberať sama. Čo na to ostatní???

A ešte jednu otázočku:
My už máme nejaké podiely v istej banke, tým že sme tam vložili určitú čiastku, máme znížené poplatky, teraz sa rozhodujeme, či kvôli zníženým poplatkom kupovať ďalšie podiely cez túto banku, alebo sa radšej obrátiť na inú, čo vy na to???
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ja si myslim, ze mozne riziko treba rozlozit a nedavat vsetko na jednu kopu - teda do jednej institucie. :p
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

ja som dala synovcovu malú pri narodení poistiť v alianzi-investičné,životné poistenie+úrazové,liečeb. náklady...v dospelosti je možné dokonca ručiť tou poistkou na byt...,nemusí si ho brať v 18 môže sa rozhodnúť je to až do 55r.aj rodičia sú poistení pre prípad smrti, takisto hoci ju platím ja tak jej rodičia jej tam dávajú mimoriadne vklady-ked dostane peniaze, v BA mám kontakt na poistováka ked chceč
0 0
ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Moje 2 ratolesti mám poistené v ČSOB,kde je veľmi výhodné úrazové poistenie s denným odškodným/100,200,300,-Sk/podľa toho ako to nastavíte.Keďže sú stále pooškieraný a zasadrovaný,majú z úrazov okrem poistky odložené celkom slušné peniažky.
-čo sa týka jednorázových vkladov/tie sme poriešili cez jednorázový vklad /Depozit/,tiež v ČSOB,je to vklad na 5 rokov s úrokom -od 3-9%,a navyše aj s odškodným pri úrazoch. Ahoj! Ata
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Elen1
Ideálny by bol produkt, kde by sa dalo vkladať cca 2 000,-- Sk za mesiac plus by sme mohli kedykoľvek vložiť peniaze, ktoré dostane malý bokom. Bolo by to po dobu zhruba 20 rokov, predčasný výber nie je nutný, v prípade krízy by potešil. No a je mi jasné, že nejaké to riziko znášať buem, takže som za väčšie zhodnotenie na úkor rizika.

A ešte, aký má podľa Vás význam poisťovať dieťa. Veď človek by si v prípade poistnej udalosti aj tak tie peniaze neužil. Nie je lipšie poistiť nás???
Elen1 Odporúčam pre dieťatko určite investíciu - buď akciové podielové fondy alebo investičné životné poistenie, ale skôr sa prikláňam k fondom... Peniaze sa dajú presúvať z fondu do fondu, podľa toho, ako sa im darí. To sa dá síce aj v investičnom životnom poistení, ale fondy zarábajú viac. A na takú dlhú dobu môžu zarobiť veľmi slušne.
Ak si sa ešte nerozhodla, resp. nič nezaložila, ozvi sa, môžeme o tom popísať.
A samozrejme, poisťovať dieťa nie je najšťastnejšie riešenie, pretože za tie roky zbytočne preplatíš, poisťovňa bude kryť dieťa v každom okamihu a za túto službu samozrejme zaplatíš, a snáď si ruky, či nohy nebude lámať každý rok :-)) (ber to samozrejme len v nadsázke :-)). Radšej to môžeš využiť na lepšie investovanie.
Samozrejme, treba poistiť rodiča, od ktorého príjmu je závislá rodina a to do výšky (poistná suma) minimálne jednoročného až trojročného príjmu.
Dúfam, že ste všetci zdraví a že sa Vám darí...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Aj ja sa pripájam troškou do mlyna. Jednoznačne najlepšie produkty pre deti sú v podstate produkty na báze investičného životného poistenia, ktoré alokujú čo najviac z peňazí do fondov, pri dlhodobom časovom horizonte sú jednoznačne výhodné akciové fondy-za dlhé roky zarobia najviac. Navyše niektoré produkty umožňujú aj tzv. mimoriadne vklady, ktorými je možné v priebehu celého obdobia disponovať.
Dobrý produkt je napr. Invest Junior Konto od Uniqy - začína od 6.000 Sk vkladu ročne a horná hranica je takmer neobmedzená. Poistené je dieťa i jeden z jeho rodičov, sú tam rôzne pripoistenia, investuje do akcií alebo dlhopisov cez Success fondy.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Allianz má niečo podobné, ide o investičné životné poistenie ako spomínala Sklenková. Môžeš si tam vybrať fond do ktorého chceš investovať, ktorý sa dá hocikedy zmeniť. Je v tom aj úrazové poistenie dieťaťa. Dá sa tam mimoriadne vkladať a aj vyberať, cca po 7 rokoch. Je to produkt, ktorý si môže dieťa nechať až do dôchodku, ale môže ho aj zrušiť.
0 0
hanci62 hanci62

hanci62 je offline (nepripojený) hanci62

Ja by som Ti poradila poistenie Slniečko.Tam môžeš kedykoľvek vkladať peniaze aj poistiť dieťa,pripoistiť aj rodičov.Úročenie garantované je 2,7% po celú dobu-do 18roku dieťaťa a ďalšie minimálne 5% zhodnotenie.Kedykoľvek môžeš meniť platby.Vkladať sa dá minimálne 1000Sk.Je to ozaj dobrý produkt Českej poisťovne.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

hanci62
Ja by som Ti poradila poistenie Slniečko.Tam môžeš kedykoľvek vkladať peniaze aj poistiť dieťa,pripoistiť aj rodičov.Úročenie garantované je 2,7% po celú dobu-do 18roku dieťaťa a ďalšie minimálne 5% zhodnotenie.Kedykoľvek môžeš meniť platby.Vkladať sa dá minimálne 1000Sk.Je to ozaj dobrý produkt Českej poisťovne.
Na takú dobu je to veľmi malý úrok
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Viera123
Na takú dobu je to veľmi malý úrok
Musíš si uvedomiť, že to je garantovaný úrok poisťovňou p.a. V banke nemáš taký garantovaný úrok, po zvýšeni základnej úrokovej sadzby dosahujú úroky v bankách 1-1,5%. V súčasnosti zhodnocujú poisťovne technické rezervy z poistiek cca. 4 - 4,5 %-mi.

Od 1.1.2007 bude môcť byť podľa opatrenie NBS garantovaná úroková miera maximálne 2,5%, to však neznamená, že technické rezervy nemôže poisťovňa zhodnotiť vyššie.

Investičné fondy (korunové a dlhpisové) nemávajú také zhodnotenie, teraz dokonca dosť poklesli. Navyše tam nemáš ani garantovanú minimálnu úrokovú mieru, takže tam môžeš aj stratiť. V prípade poistky Ti tú garantpvaný úrok musia pripísať. Takže 2,7% nie je až tak málo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať