Zavrieť

Porady

Vrátenie dlhu

Moja dlžníčka konečne predáva DB, resp. predáva členské práva k nemu. Peniaze by mala dostať v hotovosti a chcela by mať istotu že prevzaté peniaze budú pravé, kupujúceho nepozná. Na účet alebo vkladnú knižku neprichádza do úvahy lebo exekútor by jej mohol peniaze zablokovať. Prosíme o radu ako by mala platba prebehnúť. Pravosť peňazí sa aj mňa dotýka, tiež by som nechcel od nej prebrať sfalšované bankovky. Nechce aby tieto transakcie prebehli cez banku, ani mne nechce ich previesť na účet. Za rady vopred ďakujem.
Usporiadat
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

To čo si napísal nasvedčuje, že tam niečo nie je v poriadku, dávaj si bacha, môžete skončiť niekde zakopaný.
No ale je tu jednoduché riešenie, hoci aj v banke. Predpokladám že tu nejde o väčšiu sumu ako 100000,- Eur, choď do banky a vysvetli im čo potrebuješ a dobrý riaditeľ pobočky Ti to určite pomôže vybaviť- legálne.
Ale najčistejšia a najbezpečnejšia cesta je cestou uloženia peňazí u notára, hoci na chvíľu. Stojí to síce cca 300 EUR ale to prežuješ a hlavne prežiješ.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

somotor51 Pozri príspevok
Moja dlžníčka konečne predáva DB, resp. predáva členské práva k nemu. Peniaze by mala dostať v hotovosti a chcela by mať istotu že prevzaté peniaze budú pravé, kupujúceho nepozná. Na účet alebo vkladnú knižku neprichádza do úvahy lebo exekútor by jej mohol peniaze zablokovať. Prosíme o radu ako by mala platba prebehnúť. Pravosť peňazí sa aj mňa dotýka, tiež by som nechcel od nej prebrať sfalšované bankovky. Nechce aby tieto transakcie prebehli cez banku, ani mne nechce ich previesť na účet. Za rady vopred ďakujem.
kedze nepozna kupujuceho, odovzdanie penazi moze byt aj v pobocke tvojej banky
nech ti peniaze vlozi na tvoj ucet ... jednak bude mat doklad, ze ti peniaze vratila, a ty budes mat doklad o povode penazi, zaroven banka skontroluje bankovky (teda aspon cast, ktoru ti dlhuje)
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Somotor51 - odpovedz - a chce vôbec Tvoja dlžníčka vstúpiť do budovy banky? Ak nie tak to máš jasné - nechce platiť a tak hľadá kľučky.
Alebo nech Ti presne povie čoho sa bojí, a potom sa jej a Tebe dá poradiť. Daj si ale pozor, lebo exekútor jej musel zakázať manipulovať s majetkom, a do toho spadá aj členský podiel, nie?
P.S. Ale prečo riešiš jej problém, Ty predsa chceš svoje legálne peniaze, a ona nemá žiaden dôvod Ti ich nedať , aj na konto, aj poštou, aj notárke.
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

No čo ste vybavili? , nemusíte odpovedať, ale zaujíma ma to. Dík
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie som financ, ani právnik, ale zarazili ma niektoré veci:
Moja dlžníčka konečne predáva DB, resp. predáva členské práva k nemu. Peniaze by mala dostať v hotovosti a chcela by mať istotu že prevzaté peniaze budú pravé, kupujúceho nepozná Neštandardný postup i keď reálny.Ale predávať niečo niekomu, koho nepozná a navyše bokom - to už niečim zaváňa.. Na účet alebo vkladnú knižku neprichádza do úvahy lebo exekútor by jej mohol peniaze zablokovať No a tu je práve pes zakopaný - chce zatajiť majetok (peniaze), aby neboli postihnuté exekúciou - teda chce ogabať veriteľa (exekútora). Prosíme o radu ako by mala platba prebehnúť. Pravosť peňazí sa aj mňa dotýka, tiež by som nechcel od nej prebrať sfalšované bankovky Ten "neznámy" si ako ty? Ja by som preberal peniaze za prítomnosti nestrannej osoby, alebo v banke, prípadne vkladom na účet.. Nechce aby tieto transakcie prebehli cez banku, ani mne nechce ich previesť na účet a toto je veľmi podozrivé - zaváňa to nejakou "levárnou", prípadne to má sklon k trestnej činnosti (žeby prepieranie špinavých peňazí?). Za rady vopred ďakujem.
Ja by som v takom prípade okamžite hodil spiatočku. Pre nejakú je***tú sa nechcem do ťurmy dostať.
1 0
somotor51 somotor51

somotor51 je offline (nepripojený) somotor51

O tomto dlhu som už písal pred pár týždňami. Osoba je moje príbuzná, nie je žiadna frajerka.Dlh vznikol za dlhé obdobie, vždy ke´d nemala na nájomé som jej požičal lebo mi bolo ľúto jej detí, aby ony neprišli o strechu nad hlavou. Od začiatku sme boli dohodnutí že dlh mi vráti keď vymení byt za menší, z doplatku. Len to trvá veľa rokov, o byt sa súdila s exmanželom a nemohla s ním nič podniknúť. Zatajila že má exekúcie a preto platba musí byť v hotovosti, pričom s exekútormi sa chce vyrovnať. Bol som donútený stále a stále jej požičať lebo by prišla o byt, nemala by čo predať/vymeniť a ja by som prišiel o peniaze. Kupujúci je bežný záujemca, ktorému asi by nemala stopercentne veriť že kopa peňazí bude pravá. Horšie pre mňa je že medzitý som si musel zobrať úver na svoje potreby. Nebyť jej dlhu tak to robiť nemusím a teraz si nechce pripustiť že mi má zaplatiť aj úroky z omeškania. Ak nezaplatí, budem škodný zhruba 6000€. Ja som z toho psychicky dosť zle, celá rodina sa mi smeje že som takto naletel.Stále neverím že to dobre dopadne, čo ak si to rozmyslí a vráti mi napr. polovicu lebo zvyšok bude potrebovať na nový byt a npre exekútora alebo bohvie načo.
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

No, už Ste sa trocha dokreslili. Z toho čo ste napísali, nevyplývajú žiadne, podotýkam žiadne dôvody na to, aby kúpa bytu, respektíve jeho zaplatenie neprebehlo bez problémov a obáv akými zdôvodňuje Vaša známa neochotu Vám vrátiť peniaze. Na zmluve, hoci aj prevod členských práv na DB síce nemusia, / nie je to nehnuteľnosť/ , ale v takomto prípade by som trval na tom aby kupujúci a predávajúci mali overené podpisy, a keď už budú u notára, choďte s nimi a tak nie je žiaden problém, už som Vám napísal za pár eur, budete mať všetci istotu, že peniaze si prevezme notárka a každý dostanete svoje. V tej notárskej zápisnici budú stanovené podmienky a účastníci budete všetci traja, len už rýchlo choďte za notárom aspoň sa opýtať, tu Vám nikto nebude radiť ako spraviť sebe zle.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

somotor51 Pozri príspevok
O tomto dlhu som už písal pred pár týždňami. Osoba je moje príbuzná, nie je žiadna frajerka.Dlh vznikol za dlhé obdobie, vždy ke´d nemala na nájomé som jej požičal lebo mi bolo ľúto jej detí, aby ony neprišli o strechu nad hlavou. Od začiatku sme boli dohodnutí že dlh mi vráti keď vymení byt za menší, z doplatku. Len to trvá veľa rokov, o byt sa súdila s exmanželom a nemohla s ním nič podniknúť. Zatajila že má exekúcie a preto platba musí byť v hotovosti, pričom s exekútormi sa chce vyrovnať. Bol som donútený stále a stále jej požičať lebo by prišla o byt, nemala by čo predať/vymeniť a ja by som prišiel o peniaze. Kupujúci je bežný záujemca, ktorému asi by nemala stopercentne veriť že kopa peňazí bude pravá. Horšie pre mňa je že medzitý som si musel zobrať úver na svoje potreby. Nebyť jej dlhu tak to robiť nemusím a teraz si nechce pripustiť že mi má zaplatiť aj úroky z omeškania. Ak nezaplatí, budem škodný zhruba 6000€. Ja som z toho psychicky dosť zle, celá rodina sa mi smeje že som takto naletel.Stále neverím že to dobre dopadne, čo ak si to rozmyslí a vráti mi napr. polovicu lebo zvyšok bude potrebovať na nový byt a npre exekútora alebo bohvie načo.
6000 sú úroky ?!
0 0
somotor51 somotor51

somotor51 je offline (nepripojený) somotor51

Ano, úroky z omeškania, iné sme si ani nedohodli lebo to mala byť krátkodobá pôžička. 300 000 Sk mala vrátiť do 31.12.2006, úroková miera z omeškania bola v tom čase 9,5%, do dnes to je bez mála 5000€, zvyšok je z ďalších dlhov ktoré tiež nevracala. Ja som medzitým musel vyplatiť súrodencov (ktorí nemali pre moje trampoty s ňou pochopenie, vyplatiť ich alebo predať a hľadať si bývanie) bola moja voľba) z domu po rodičoch a na to som musel zobrať spotrebný úver blízko sumy čo som jej požičal. Ak by som si nemusel požičať, tak by som od nej chcel (alebo možno ani nie) len úroky vo výške ako moja banka dáva na vklady. 3-3,5%. Ale situácia je iná, ak nechcem byť stratový, miusím od nej žiadať aspoň tie úroky z omeškania,a je to zle-nedobre že toľko peňazí mi má dať naviac. Ja som ten zlý čo nemám dosť. No a blízko psychiatrie.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Naozaj ona nie je chytrá, ale neuveriteľne vychytralá. Ty somotor 51 nikdy pre ňu nebudeš dobrý, lebo si žiadaš svoje no bol si pokiaľ bola ona v srabe. Mzy sme tiež ľutovali, požičiavali...lebo bol otec dieťaťa. Sľúbil, podpísal, že bude vracať a nič nevrátil do dnes. Súd rozhodol, aj úroky prirátal suma je ešte vyššia. Ale on sa zatajuje aj vlastnej dcére (o.i. ani výživné 33€/mesiac tak 5,5 roka na ňu neplatí). Ďaľší súd o zvýšení výživného rozhodol zvýšiť na 170€ so spiatočnou platnosťou dva roky. Nevie ho nájsť exekútor, na pojednávaní o výživnom nebol, ale vedel o tom, lebo potom volal, že ak sa dostane do basy...potom už nikdy žiadne peniaze nik z našej rodiny neuvidí a vraj " mali by ste počkať, pokiaľ sa k peniazom dostane". Už sme dostali zo súdu, že dávajú na neho trestné oznámenie pre neplatenie výživného. Či niečo z tých dvoch-troch rozhodnutí prevzal, nevieme. A telefón - neberie! iba so svojou dcérou sem-tam na pokeci trepe, sľubuje aj jej ale..."skutek - utek" ..aj pre ňu. A nám ostáva iba čakať Aj my sme neuveriteľne pre neho zlí a on je neuveriteľne vychcaný. Volal minulý rok v máji svojmu dieťaťu, že zložil jej účet na ktorý jej bude dávať peniaze. v januári dostala malá (16.r.)z toho účtu za rok 2011 výpis a ostali sme s otvorenými ústami. Na ten účet mu idú mesačné platy od zamestnávateľa a ku koncu roku bol tam zostatok neuveriteľných 1,65€ On s účtom disponuje, dieťa ešte nemá právo a zákonný zástupca-matka dieťaťa tiež nič. A tu je jeho vychcanosť- nik ani exekútor mu na nič nemôže siahnúť, lebo on nič nemá a tak naše peniaze (za to, že sme mu pomáhali) sú v nedozierne. A tiež nevieme ako na to...žiaľ.
Naposledy upravil Zitulda : 22.02.12 at 11:46
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Chodte za mediátorom
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Myslel som tým somotora
0 0
somotor51 somotor51

somotor51 je offline (nepripojený) somotor51

Ona si uvedomuje že bez mojej pomoci by možno celý život bývali v podnájme, teraz si môže poriešiť všetky svoje dlhy a zostane jej aj na 1-izbový byt. Mala predstavy o krásnom veľkom 1-izbovom byte s loggiou ale na taký asi jej nezostanú peniaze a preto sa obávam že najprv si vyčlení peniaze na vysnívaný byt a len zvyšok pôjde na dlžoby. Snažím sa jej pomôcť aby byt predala za dobrú cenu aby jej zostalo čo najviac ale nakoniec môže všetko stroskotať na jej vôli ktorej nebudem môcť zabrániť. Navrhnem jej mediátora, možno pristúpi.
0 0
nely221 nely221

nely221 je offline (nepripojený) nely221

Dobrý deň,

zaujíma ma, že keď niekto zneužije môj psychický stav a dotlačí ma podpísať pre mňa nevýhodnú zmluvu,v ktorej som sa zaviazala ÚPSVaR vrátiť dlžnú sumu v dohodnutých splátkach (pričom mi pri dohodnutom kalendári nezostáva ani na moje výdavky a dokonca mi nezostáva ani životné minimu) a tiež som sa zaviazala k tomu, že v prípade nedodržania splátkového kalendára sa stáva splatná celá dlžná suma, ako sa môžem brániť? Po zamietnutí žiadostí o odpustenie dlhu (prestala som splácať po podaní žiadosti, pričom schvaľovací proces trval cca 4 mesiace) mi hrozí exekúcia?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak preukážete, že zmluva bola uzatvorená pod nátlakom, v tiesni za nápadne nevýhodných podmienky alebo že ste neboli spôsobilá na daný právny úkon v momente jeho uskutočnenia, máte šancu. Len to preukazovanie nie je také jednoduché... Splatnosť celej dlžnej sumy v prípade neuhradenia čo i len jednej splátky je štandardnou súčasťou zmlúv.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nely221 Pozri príspevok
Dobrý deň,

zaujíma ma, že keď niekto zneužije môj psychický stav a dotlačí ma podpísať pre mňa nevýhodnú zmluvu,v ktorej som sa zaviazala ÚPSVaR vrátiť dlžnú sumu v dohodnutých splátkach (pričom mi pri dohodnutom kalendári nezostáva ani na moje výdavky a dokonca mi nezostáva ani životné minimu) a tiež som sa zaviazala k tomu, že v prípade nedodržania splátkového kalendára sa stáva splatná celá dlžná suma, ako sa môžem brániť? Po zamietnutí žiadostí o odpustenie dlhu (prestala som splácať po podaní žiadosti, pričom schvaľovací proces trval cca 4 mesiace) mi hrozí exekúcia?
Dôvod žiadosti o odpustenie dlhu bol aký ?
0 0
nely221 nely221

nely221 je offline (nepripojený) nely221

Platobná neschopnosť. Za ten čas, čo sa to rieši ma to dostalo do takej situácie, že sa zhoršil môj psychický aj zdravotný stav. A nakoľko si moja práca vyžaduje 100 % sústredenosť, pretože som zodpovedná za jej vykonávanie a tiež sa potrebujem počas dňa viackrát premiestňovať z miesta na miesto (mám zdravotné problémy), nie som schopná toľko pracovať.
0 0
nely221 nely221

nely221 je offline (nepripojený) nely221

Viete mi poradiť, kde by som s týmto preukazovaním mala začať? V rozhodnutí je napísané, že právoplatnosť po nadobudnutí účinnosti môže byť preskúmaná súdom. Znamená to, že sa budem musieť súdiť?
Ďakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Sama musíte vedieť, či ste pri podpise dohody o vrátení finančnej čiastky boli v stave vnímať fakty. To, že ste sa zaviazali k vysokým splátkam, dôvodom na napadnutie zmluvy nie je. Inak najprv píšete o zmluve, potom o rozhodnutí.... Pokiaľ jasne nenapíšete, o čo ide a ďalšie podrobnosti, nedá sa k tomu vyjadriť.
0 0
jozefhorvat jozefhorvat

jozefhorvat je offline (nepripojený) jozefhorvat

Prepáčte,ale mňa by zaujímalo v tomto momente posúdenie neplatnosti zmluvy z dôvodov ktoré napísal Draik "---Ak preukážete, že zmluva bola uzatvorená pod nátlakom, v tiesni za nápadne nevýhodných podmienky alebo že ste neboli spôsobilá na daný právny úkon v momente jeho uskutočnenia, máte šancu. Len to preukazovanie nie je také jednoduché...---"
Asi otázka na Draika: Musia byť splnené všetky javy súčasne ? : nátlak, tieseň a nápadne nevýhodné podmienky? Kde je definované čo je nátlak, tieseň, nápadne nevýhodné podmienky?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať