Zavrieť

Porady

doplatok do min.mzdy

Chcela by som niekoho poprosit o vysvetlenie. Prave robim mzdu zamestnancovi za januar 2006. Ma pevnu mesacnu mzdu 6900,- Sk a ma odpracovany cely mesiac. Program mi chce urobit doplatok do min. mzdy. Ked som si dala urobit vypocet, pocita 6900/176=39,20 Sk, pricom min. hod. mzda je 39,70 Sk. Neviem ci je to spravne, ked zamestnanec ma pevnu mesacnu mzdu a nie hodinovu. Dakujem pekne vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    BeataC
    Chcela by som niekoho poprosit o vysvetlenie. Prave robim mzdu zamestnancovi za januar 2006. Ma pevnu mesacnu mzdu 6900,- Sk a ma odpracovany cely mesiac. Program mi chce urobit doplatok do min. mzdy. Ked som si dala urobit vypocet, pocita 6900/176=39,20 Sk, pricom min. hod. mzda je 39,70 Sk. Neviem ci je to spravne, ked zamestnanec ma pevnu mesacnu mzdu a nie hodinovu. Dakujem pekne vsetkym
    POZRI si staršie príspevky, už sme o tom dosť podrobne diskutovali , ako s doplatkami do minim. mzdy. Iba v skratke, doplatky musíme platiť aj keď je mesačná mzda.
    A k tomu 39,2, asi máš v softe zadaný zlý koeficient.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    BeataC
    Chcela by som niekoho poprosit o vysvetlenie. Prave robim mzdu zamestnancovi za januar 2006. Ma pevnu mesacnu mzdu 6900,- Sk a ma odpracovany cely mesiac. Program mi chce urobit doplatok do min. mzdy. Ked som si dala urobit vypocet, pocita 6900/176=39,20 Sk, pricom min. hod. mzda je 39,70 Sk. Neviem ci je to spravne, ked zamestnanec ma pevnu mesacnu mzdu a nie hodinovu. Dakujem pekne vsetkym

    keď má pevnú mes. mzdu 6900,- tak má mať 6900,- keď má hod. mzdu tak 176*39,70,-= 6987,-
    aspoň ja to viem takto, ale zdá sa mi to byť nelogické

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara
    keď má pevnú mes. mzdu 6900,- tak má mať 6900,- keď má hod. mzdu tak 176*39,70,-= 6987,-
    aspoň ja to viem takto, ale zdá sa mi to byť nelogické
    Nie je to tak.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Tweety
    Nie je to tak.

    tak sa ospravedlňujem. potom je to ako?????? nie 176*39,70,alebo 6900 sa nejako navýši?????????
    tak mám v tom asi zmätok!!!!!
    my to nerealizujeme v našom podniku, lebo tu zarábajú viac

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara
    tak sa ospravedlňujem. potom je to ako?????? nie 176*39,70,alebo 6900 sa nejako navýši?????????
    tak mám v tom asi zmätok!!!!!
    my to nerealizujeme v našom podniku, lebo tu zarábajú viac
    Aj ten, čo má mesačnú mzdu musí dostať pri prepočte na FPČ, na hodinu minimálne pri 1. stupni náročnosti práce tých 39,7O.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Tweety
    Aj ten, čo má mesačnú mzdu musí dostať pri prepočte na FPČ, na hodinu minimálne pri 1. stupni náročnosti práce tých 39,7O.

    áno, už to chápem. napr. 6900/184= 37,50 to znamená , že musí dostať 2,20*184=405,-doplatok- dostane 7305,-Sk.
    prečítala som si aj staršie príspevky a už v tom mám jasno

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara
    áno, už to chápem. napr. 6900/184= 37,50 to znamená , že musí dostať 2,20*184=405,-doplatok- dostane 7305,-Sk.
    prečítala som si aj staršie príspevky a už v tom mám jasno
    No vidíš, je to super, že sme pomohli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.