Zavrieť

Porady

strop a vzduchova medzera

čitam že je lepšie ak v strope medzi alu foliou a sadrokartonom je vzduchova medzera od 2,5 do 5 cm , vraj to zvyšuje tepelny odpor..je to tak? Lebo na fotkach vidim že sa sadrokarton montuje aj priamo na foliu aj s medzerou, čo je teda lepšie
Usporiadat
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Zadávatel otazky pise ze medzera medzi foliou a sadrokartonom zvysuje tepelny odpor, cize znizuje ubytok tepla z miestnosti. Takze je to zateplovanie.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

je mi jasne že ta folia nedokaže zázraky avšak ma dobre vlastnosti proti paropriepustu . čo sa tyka tepelnych vlastnosti..je možne že ta folia a medzera vytvoria akusi teplu zonu v strope čim sa zamedzi prieniku tepla do vaty v strope a zaroven sa udrži sadrokarton teplejši čo znamena že sa vzduch pri strope bude menej ochladzovať resp.teplo bude menej unikať.Udaje vyrobcu beriem z rezervou.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

si nepisal ze strop uz mas zatepleny? ci nebude problem s tym rosnym bodom?
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH . ide o to že ak chcem pridať 5 cm vata a k tomu zachovať medzeru tak sa mi strop zniži na uroven 238cm .
a prečo problem z rosnym bodom?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Používam materiály s nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti,preto ma nejaký alobal nezaujíma.
...hliník sa aj tak presťahoval do Humpolca....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

drozdm Pozri príspevok
ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH . ide o to že ak chcem pridať 5 cm vata a k tomu zachovať medzeru tak sa mi strop zniži na uroven 238cm .
a prečo problem z rosnym bodom?
Svetlá výška 238 cm?Ak to nie je obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou,tak to nie je tragédia.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

marleau Pozri príspevok
Svetlá výška 238 cm?Ak to nie je obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou,tak to nie je tragédia.
ja si tiež myslim že to je schodne , aj ked to nema taky efekt ale menej m3 vytapaneho priestoru a nemam predsa 2,2 m vyšky
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

drozdm Pozri príspevok
ANO STROP JE ZATEPLENY V DVOCH VRSTVACH .
a prečo problem z rosnym bodom?
nevravim ze bude, musime pockat na niektoreho poraďáka, co sa tomu rozumie. ja len viem, ze rosny bod znamena kondenzovanie vodnej pary pri urcitej teplote, a ak sa dostane do vaty, tak za par rokov ju mozes vyhodit.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Tá folia je tam ale práve preto aby sa tam tá vodná para nedostala vo večšom množstve než je schopná sa odtial dostať preč.Takže žiadna para žiaden kondenz.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať