Zavrieť

Porady

nákup tovaru v Poľsku v Zahraničí

Dobrý deň, prosím Vás o radu v tejto situácii:
chcem otvoriť malé záhradníctvo, budem z Poľska dovážať tovar hlavne rastliny, môj dodávateľ mi môže predať aj s daňou aj bez dane(pokiaľ viem tak nakupovať by som mal bez dane). Pokiaľ som zatiaľ pochopil z iných "porád" mal by som tovar tzv.samozdaniť-viete mi povedať čo presne to znamená, (moja predstava je : na tovar pripočítam Dph a môj zisk) ale ako vlastne odvediem tú daň veľmi si to neviem predstaviť, aký je vlastne mechanizmus zaplatenia dane?Každý mesiac si spočítam Dph z tovaru, ktorý som predal a "odnesiem" peniaze na DU???
Niesom platcom Dph.

veľmi pekne ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Nekomplikuj si zbytočne situaciu, ak nie si platiteĺom DPH,tak zaplatíš len za seba odvody a daň z príjmu FO, nerozmyšĺaj o zbytočnostiach,
    a hlavne nečítaj veĺa ttoto forum, lebo veĺa vecí nie je pravda, čo sa tu píše,
    resp. mnohí živnostníci, robia celkom inak ako je tu popisané.
    Dobrý den mohly by ste mi pomoct, tiez si chcem otvorit zahradnictvo, chcel by som dovažať z Poľska ale ešte nemam dodavaťeľa. boli by ste taky dobri a poskytli by ste mi adresu toho svojho vopred dakujem

    nákup tovaru v Poľsku v Zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.