Zavrieť

Porady

Dobierkový podvod - je možné ho reálne vyriešiť?

Dobrý večer prajem všetkým,

v rámci možností (popri práci) som sa snažil pohľadať a prečítať príspevky na túto tému, tak ak sa budem náhodou pýtať aj niečo "od veci", prosím, nekričte po mne

Dnes popoludní som si cestou do práce prevzal na pošte dobierku, v práci balík rozbalil a miesto mnou objednaného tovaru tam bolo síce niečo podobné, ale len podobné, kvalitou, značkou a hodnotou prakticky v nulovej sume.
Konkrétne, ak to niekoho zaujíma, som objednával slúchadlá, ktoré som už kedysi mal a dobre ich poznám, miesto nich mi prišiel čínsky nepodarok, čistý otrasný fake

Pritom som ale s predávajúcim jasne komunikoval mailom, kde mi bolo viackrát sľúbené, že daný tovar je originál, kupovaný na Slovensku, dokonca že má ešte platný záručný list... Jasnačka, že nič z toho pravda nie je...
Okamžite som volal na poštu, dali mi kontakt na ich inšpektora, zajtra ráno idem spísať toto všetko na políciu, aby vedeli "podržať" peniaze, kým sa to nevyrieši.
Predajca nemá nejaký záujem to riešiť, komunikoval som s ním, znovu písomne, nech mám aj doklad (aj keď neviem, či mi na niečo bude, pretože som niektoré príspevky že ÁNO, niektoré že NIE). Len sa vyhovára, že on nevedel, že to neni originál a blablabla...
Moja otázka znie : je reálna šanca, keďže suma za dobierku bola o niečo nižšia ako 100eur, že sa ku svojim peniazom aj dostanem alebo to nejako vážne brať nebudú zajtra policajti? Nemám totižto s týmto nijakú skúsenosť... Pokiaľ by som si kvôli tomu mal brať voľno v práci, prípadne cestovať za "predajcom" na druhý koniec Slovenska, to tie slúchadlá radšej chytím za kábel a budem búchať o chodník, kým mi nebude lepšie

Naozaj ani len netuším, či postupujem správne, zajtra beriem vytlačenú mailovú komunikáciu, tovar, údaje o predajcovi, ktoré mám a som veľmi zvedavý, čo mi na to policajti povedia... Určite to, že nie som prvý, ani posledný, asi to, že v podstate moja chyba, keď kupujem cez bazár a nie na predajni...
No čo už, chyba sa stala, teraz je otázne, či ju nejako k mojej spokojnosti viem vyriešiť...
Vopred vďaka za rady, aj za čítanie dlhého a pre niekoho možno vtipného príspevku, len človeka mrzí, že na niečo šetrí, šetrí, tisíckrát sa uisťuje, že je to OK a príde balík a hlava v smútku

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepomôže odniesť emailovú komunikáciu a obsah balíka na najbližšie pracovisko Slovenskej obchodnej inšpekcie ?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    veronikasad Pozri príspevok
    Nepomôže odniesť emailovú komunikáciu a obsah balíka na najbližšie pracovisko Slovenskej obchodnej inšpekcie ?
    oni predsa neriešia nákupy a predaje cez bazár

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kopretinka Pozri príspevok
    oni predsa neriešia nákupy a predaje cez bazár
    Cez bazár nenakupujem, tak neviem posúdiť. Služby SOI som využila, keď mi prišla zásielka (akési DVD-čko), ktoré som si neobjednala ...

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    veronikasad Pozri príspevok
    Cez bazár nenakupujem, tak neviem posúdiť. Služby SOI som využila, keď mi prišla zásielka (akési DVD-čko), ktoré som si neobjednala ...
    SOI nemá kompetencie vstupovať do "obchodného vzťahu" (alebo akoby som to nazvala) súkromných osôb,ktorí kupujú alebo predávajú cez bazár.
    Kamarátov bohužiaľ na druhej strane Slovenska nemám, nerád by som to riešil takouto cestou, len ma mrzí, že som sa nechal napáliť a tomu dotyčnému to ani trošku nie je blbé...
    SOI nepomôže určite, to jedine keby sa jednalo o obchod, toto bol bazár, takže s tým oni neurobia nič...
    Veľmi som zvedavý, ako to "vezmú" policajti, už sa tak nejako "vnútorne" chystám na to, že je to predsa len menšia suma peňazí, čítal som dokonca aj nejaké fóra, kde poškodených odhovárali od spisovania protokolov na policajnej stanici, neviem, či je to pravda, alebo nie, len dúfam, že to môj prípad nebude...
    Peniaze si netlačím, dosť tvrdo pracujem, aby som uživil dieťa aj hypotéku a keď si chce človek urobiť malú radosť, miesto toho má veľkú starosť... Keď sa darí, tak poriadne

    Uvidím, ale neuvidím zajtra, ak sa niečo dozviem, ozvem sa aj sem, možno to, čo "získam", pomôže aj ďalším podobným "postihnutým"...
    Vďaka za ochotu zatiaľ!

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    treba dať podnet na políciu v každom prípade,možno vás bude postihnutých viac.Na dobierke má ten človek predsa reálnu adresu,skús to hodiť do googla,či niečo nenájde...treba to nahlásiť aj adminovi toho bazáru,niektoré bazáre aj majú oddelenie,kde sa informuje o takýchto podvodníkoch...

    SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

    Samuel SamuelSK
    ešte za socíku sme brigádovali v lese, do dediny daleko, tak sme zvykli nechávať večer 100 KČS pod kameňom na dreve.

    Ráno nám na Ávii doviezli stravu, chlieb, pivo, mlieko vyložili pri dreve, spod kameňa zobrali stovku, nechali blok. Na konci týždňa sme sa vyrovnali, ak boli rozdiely.

    Ten kameň bolo vidieť pekne, často aj tá zelená stokoruna svietila, občas tade chodili ženičky, či chlapi do roboty, čo boli bližšie z dediny.

    Ani raz sa za tie 3 roky nič nezmizlo...., ani peniaze, ani strava...

    Nie je o obchode, ale o DôVERE a hrdosti na seba.

    Hrdosť nám zabráni niekoho o niečo oklamať. hrdosť a až potom tie kecy o čestnosti.
    Tak na policii sa bolo, papiere sme spisali, ale ze sa to nejako rozumne doriesi, tak to neverim. Nechal som sa ukazkovo dobehnut, moja hlupost. Teraz bude na rade dokazovanie, chlapec, ktory to predal, tak sa tvari, ze je vsetko ok, ze on ma pravdu. Tak uvidi, ze nema. Ale ked je frajer tvrdohlavy, tak na to asi doplati. Kontakt s policiou v takejto veci istotne nie je prijemny, neviem, co tym sleduje...
    Aj sa som uz x veci predaval, vzdy korektne a bez jedinej staznosti, nepotrebujem opletacky kvoli nijakej sume, nie som blazon, ani frajerik. Kupa sa riesila cez bazos.sk, poslal som oznamenie aj im, maju tam v poslednom case, co sledujem, aj par takmer takych istych podvodnych inzeratov, dostali tip aj na ne. Nech sa dalsi ludia neokaslu.
    Hrdost, cestnost, to by malo byt prave to, co nam niektorym chyba nanestastie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja len nechapem, preco si tie sluchladla kupoval od neznameho cloveka z druheho konca republiky.
    Co bolo na tych sluchadlach take vynimocne? Ved su stovky eshopov,kde mozes kupit nove, so zarukou, s moznostou vratenia tovaru a penazi...

    Risk je zisk! Nie vzdy najlacnejsia kupa sa ukaze ako najvhodnejsia.

    100€ je dost na to, aby si ich vyhodil do luftu za nejaky "fejk",ale na druhej strane dost malo pre policiu,aby sa tym vaznejsie zaoberala. Mladik sa moze branit, ze si bol isty, ze je to original, ty mu budes musiet dokazovat, ze to bol umyselny podvod.

    Ak mas pevne nervy a dostatok casu, obrat sa na Policiu.
    Mas,aj nemas sancu, ze svoje peniaze este uvidis...skor si myslim, ze nie...

    Kupovat cez Bazar, ci inzeraty je bezpecne iba vtedy,ak si tovar pojde prevziat osobne,inak je to vzdy risk.

    frib je offline (nepripojený) frib

    frib
    @karminkotak

    Pravdepobnost vyriesenia dobierkoveho podvodu, pokial by clovek ostal v zajati vlastnej skusenosti, je v nasich podmienkach minimalna.
    V roku 2004 bola na internete riesena rozsiahla kauza dobierkovych podvodov. Postupne sa cez zverejnenie pribehu na webstranke podarilo spojit mnoho poskodenych a ich skusenosti evidentne poukazovali na ten isty team podvodnikov.
    Napriek relevantnym datam, ako napr. viacere cisla uctov v slovenskych bankach, mobilne telefonne cisla, podani vypovedi na OR PZ vo viacerych mestach s uvedenim ich cisel, osobnom stretnuti s vysetrovatelmi a odovzdani komplet portfolia k pripadom je vysledok kauzy poskodenym doteraz neznamy, nedockali sa napravy a teda ide o beh na dlhu trat.

    Svedectvo o celom diani od r.2004 bolo zachytene na mirrore stranky http://www.kupa-nadobierku.szm.com resp. strucne zhrnutie http://www.kupa-nadobierku.szm.com/o...utie/index.htm

    ps: iIustracia relevantnych dat z kauzy:



    A este raz v textovej forme

    5000734613/1100
    5009734599/1100
    5003734360/1100
    0261948027/0900
    1883266359/0200
    3220781906/3100
    Naposledy upravil frib : 10.04.14 at 08:14
    Tibor.Rikkon-dilko@zoznam.sk-Lubomir.S_02.jpg  
    UNIMEDIA-matodur@zoznam.sk-Jan.P.BA.jpg  
    1/1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.