Zavrieť

Porady

Mesačný prehľad a nulový príjem

Poraďáci ahojte,

prosím Vás pekne o radu. Práve kontrolujem Prehľad o prjiímoch zo závislej činnosti - mesačný. Program mi do prehľadu uviedol aj zamestnancov s nulovým príjmom, teda konkrétne sú to tieto prípady:
- dohodár - má u nás podpísané vyhlásenie, ale v mesiaci január mu nebola vyplatená žiadna odmena (nepracoval)
- zamestnankyňa na rodičovskej dovolenke (má podpísané vyhlásenia, ale keďže je na RD v mesiac 01/2012 mala nulový príjem).

Je správne, že mi to výkazu uviedlo aj týchto zamestnancov (v poučení sa píše: V. časť prehľadu sa vyplní aj v prípade, ak uplatnením NČZD zamestnancovi matematicky nevznikne povinnosť platenia preddavku na daň z príjmov zo závislej činnosti)?

Ďakujem za Vaše vyjadrenia.
Usporiadat
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

No mne program ich do prehľadu neuviedol. Tiež mám zamest. na PN celý mesiac a aj na MD a majú podpísané vyhlásenie.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

To by zaujímalo aj mňa, lebo teraz je zamestnankyňa na RD, ale požiadala o vykonanie RZ. V 01/2012 na mesačnom výkaze nie je, ale v 02/2012 už bude keď sa jej vyplatí z RZ preplatok?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kristina27 Pozri príspevok
To by zaujímalo aj mňa, lebo teraz je zamestnankyňa na RD, ale požiadala o vykonanie RZ. V 01/2012 na mesačnom výkaze nie je, ale v 02/2012 už bude keď sa jej vyplatí z RZ preplatok?
Áno , bude tam výsledok RZD.
0 0
gumka gumka

gumka je offline (nepripojený) gumka

Mne dalo tiež do prehľadu za 01/2012 všetkých zamestnancov na dohodu, aj keď za mesiac január nemali zúčtovanú žiadnu mzdu a majú uzatvorené dohody o pracovnej činnosti. U týchto zamestnancov bol samozrejme príjem a daň nulová.
0 0
Tinaho Tinaho

Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

Pre upresnenie - do mesačného prehľadu mám uviesť iba tých zamestnancov, ktorí dosiahli v danom mesiaci zdaniteľný príjem, bez ohľadu na to či majú podpísané vyhlásenie, t.j.
- ženy ma MD a RD - neidú do výkazu ak nemajú zdaniteľný príjem (aj keď majú podpísané vyhlásenie) a tiež
- dohodári - neidú do prehľadu ak nemajú zdaniteľný príjem v danom mesiaci (aj keď majú podpísané vyhlásenie)

Chápem to správne?
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Áno, chápeš to správne.
0 0
AnkaS AnkaS

AnkaS je offline (nepripojený) AnkaS

Ahojte, ja som mala ten istý problém, mala som zamestnanca, ktorý bol na PN celý mesiac, takze príjem nulový, softvér mi ho do V. časti prehľadu vpísal, no do celkového počtu zamestnancov nezarátal. Pýtala som sa na DÚ ako to má byť, tak odpoveď bola, že ak mal nulový príjem, nemá tam byť uvedený. Ak by to bol len jeden zamestnanec vo firme a ten by bol s nulovým príjmom, tak podať nulový prehľad. Takže som prehľad vypísala ručne a softvér som "odignorovala".
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V tomto štáte nemôže byť nič jednoduché a jednoznačné .
Všetci, ktorí sú prihlásení a vedení v evidencii zamestnávateľa, by mali byť v prehľade a aj vo všetkých výkazoch, s možnosťou zakliknutia dôvodu, prečo je príjem v mesiaci nulový. Napr.: Nevykázaná činnosť "dohodára", zamestnanec PN,RD a pod.
Ale tu je to vždy, hra na SUDOKU.
4 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

My máme zamestnancov, ktorí sú vyslaní do zahraničia a platia si ďaň tam. U nás nemajú zdaniteľný príjem, iba vymeriavací základ na odvody, lebo tie platia na slovensku. Idú títo do mesačného prehľadu?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Na školení Ing. Prajová z fin. riad. povedal, ze ak nebola v danom mesiaci vyplatena mzda, napr. mate dohodára a nebola v januári mzda prehľad sa nepodáva
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

my tých zamestnancov máme normálne na zmluvu, majú aj príjem, len je zdanený v zahraničí. Ja som ich inak do ročného hlásenia nedávala, len teraz ma mýli to, že sa do prehľadu píšu aj odvody a oni si odvody platia na slovensku ale príjem tu nemajú. Tak neviem, ako by som ich mala dať do prehľadu. Nebolo by to čudné keby tam bolo len osobné údaje, žiaden príjem a odvody?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mne program vygeneroval zamestnanca na pn, príjem nulový mám ho tam nechať alebo to mám opraviť? už to mám v obálke?
0 0
ivakumova ivakumova

ivakumova je offline (nepripojený) ivakumova

aj mne program Pohoda vygeneroval xml súbor aj s pn a materskou....už som to dávno podala elektronicky.....ak daňový úrad vyzve na opravu, tak budem opravovať :-(
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mne tam zarátal len príjem z dohody a pracovníka, ktorý je celý mesiac na pn mi dalo len do poslednej časti kde je meno....
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Ahojte poraďáci,

Od akej sumy je príjem zdaniteľný preddavkovo? Ďakujem moc
Naposledy upravil AIMA : 19.03.12 at 16:12 Dôvod: chyba
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Každý, ktorý vyplatíš. Nie je min. ani max.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

AIMA Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

Od akej sumy je príjem zdaniteľný preddavkovo? Ďakujem moc

Daň vybraná zrážkou podľa §43 ods.3 písm.j zákona bola zrušená.
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

Tweety Pozri príspevok
Každý, ktorý vyplatíš. Nie je min. ani max.
Fíha, moja známa má príjem z dohody o vyk. práce 50 € mes. Zamestnávateľ posiela výkazy do SP, no ona nemá vedomosť o tom, žeby platil zam. daň, nemá jej ani kto vystaviť potvrdenie o príjme pre účely daňového priznania. On posiela iba výkazy do SP. Dá sa preveriť, či je daň odvedená?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AIMA Pozri príspevok
Fíha, moja známa má príjem z dohody o vyk. práce 50 € mes. Zamestnávateľ posiela výkazy do SP, no ona nemá vedomosť o tom, žeby platil zam. daň, nemá jej ani kto vystaviť potvrdenie o príjme pre účely daňového priznania. On posiela iba výkazy do SP. Dá sa preveriť, či je daň odvedená?
Ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, pri takom príjme a uplatnení NČZD jej nevychádza nijaká daň. Pásku nedostáva?
0 0
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

vyhlásenie nepodpisovala, pásky nie sú...len mesačné výkazy v rovnakej sume v rýchlosti mesačne posiela do SP...o vyhlásení nič nevie...v prípade žeby to vyhlásenie podpísala, ako sa to prejaví v jej DP? Nemá nárok na plnú odpoč. položku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať