Zavrieť

Porady

Pokuta za dopravný priestupok z Talianska

Ahojte, dostal som list z Talianska s výzvou na zaplatenie pokuty /viď. príloha/, nakoľko som sa dopustil dopravného priestupku - že som sa pohyboval s autom v obmedzenej zóne, a mám zaplatiť do 60 dní pokutu 121,--Eur, máte niekto skúsenosť, čo sa stane ak to nezaplatím, resp. kde sa dá u nás oficiálne overiť oprávnenosť vymáhať predmetnú pokutu (naši dopraváci atď), link čo je priložený nefunguje,ďakujem za pomoc.
Pokuta.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Odporucam pokutu zaplatit. uy viac ako rok plati smernica EU, ktora umoznuje vymahanie pokuty v ramci clenskych statov EU.
    Nezaplatenie moze kludne viest az k exekucii.
    smernica sa urcite da najst na strankach EU.
    Tu aspon info z tlace o jej schvaleni:
    http://www.euractiv.sk/ekonomika-a-euro/clanok/dopravny-priestupok-v-zahranici-doma-vas-pocka-ucet-016325
    http://www.slovakinireland.ie/index....ky-v-zahranici
    http://auto.pravda.sk/doprava/clanok...-si-vas-najdu/

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Je to upravené smernicou Európskeho parlamentu a Rady č. 2011/82/EÚ

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ja tiez odporucam zaplatit-Taliani su neoblomni,aj keby to bolo len jedno jedine euro,su hrozniiiii,nedaju sa vobec ukecat ani si nic nedaju vysvetlit.proste zaplat,inak uvidis...

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    Nie je mi jasné,či ťa chytili a nemal si na zaplatenie,alebo len podľa ŠPZ.Ak ťa nechytili a do Talianska dlho nepôjdeš,záleží myslím aj na tom,či u nich existuje zodpovednosť majiteľa vozidla,ako podľa najnovšieho u nás.Ak takéto ustanovenie v zákone nemajú,ťažko dokážu,že auto si viedol ty./osoba blízka/.
    Ak si v Taliansku často,tak ťa môžu ľahko odhaliť pri bežnej kontrole,v PC.
    Ja mám doma 17 lístkov z Viedne,že mám zaplatiť parkovné magistrátu,ale mám iné auto a už bolo v PC a nič.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    onical Pozri príspevok
    Nie je mi jasné,či ťa chytili a nemal si na zaplatenie,alebo len podľa ŠPZ.Ak ťa nechytili a do Talianska dlho nepôjdeš,záleží myslím aj na tom,či u nich existuje zodpovednosť majiteľa vozidla,ako podľa najnovšieho u nás.Ak takéto ustanovenie v zákone nemajú,ťažko dokážu,že auto si viedol ty./osoba blízka/.
    Ak si v Taliansku často,tak ťa môžu ľahko odhaliť pri bežnej kontrole,v PC.
    Ja mám doma 17 lístkov z Viedne,že mám zaplatiť parkovné magistrátu,ale mám iné auto a už bolo v PC a nič.
    mimo temy
    nic proti sikovnosti,ale potom nas rakusaci hadzu vsetkych do jedneho vreca,vdaka takymto pripadom.to parkovne neni az take hrozne vysoke,nepoviem ked sa ti to stane raz,ale 17 razy?
    nehnevaj sa,ale je to vrchol drzosti a svedci to o vyske IQ........................

    onical je offline (nepripojený) onical

    onical
    osky Pozri príspevok
    mimo temy
    nic proti sikovnosti,ale potom nas rakusaci hadzu vsetkych do jedneho vreca,vdaka takymto pripadom.to parkovne neni az take hrozne vysoke,nepoviem ked sa ti to stane raz,ale 17 razy?
    nehnevaj sa,ale je to vrchol drzosti a svedci to o vyske IQ........................
    Moje IQ pred pár rokmi bolo 121.Možno sa rapídne znížilo.Ty možno rád platíš,ja nie.Platím,len keď musím.Dokonca som zaplatil pokutu za rýchlosť za Hainburgom,policajt mal na tej svojej pištolke 128.Vôbec ho netrápilo,že na mojej navigácií vynulovanej v BA bola v pamäti max.rýchlosť 111.Dvaja Japonci cestujúci so mnou len hlavou krútili.Ty budeš samozrejme tvrdiť,že rakúsky policajt tú hodnotu určite nenechal v prístroji po predchádzajúcom hriešnikovi,lebo to sa v A nemôže stať.Preto,že žiješ vo Viedni?
    Ozaj,ja,čo som drzý a mám nízke IQ,ak by som sa potreboval dostať v BA zo ŽS k Istropolisu,odkiaľ je odchod na dovolenku,tak idem taxíkom,za to ušetrené parkovné vo Viedni.Ty radšej zháňaš info o dotovanej MHD.
    Naposledy upravil onical : 27.02.12 at 21:27

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    na mhd si listok slusne zaplatim,tiez nerada platim zbytocne,aj ked zijem vo viedni.aj ked ten taxik by som tiez mohla zaplatit...nezastavam sa rakuskych policajtov,chapem aj tvoju vynaliezavost,ale 17 razy je jednoducho vela.rob ako vies,ked si myslis ze konas spravne.kazdy podla svojho svedomia...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    osky Pozri príspevok
    ja tiez odporucam zaplatit-Taliani su neoblomni,aj keby to bolo len jedno jedine euro,su hrozniiiii,nedaju sa vobec ukecat ani si nic nedaju vysvetlit.proste zaplat,inak uvidis...
    Presne tak, moja prvá skúsenosť z cesty do Talianska bola taká, že hneď na hraničnom prechode nás zastavili CARABINIERI

    a urobili komplet prehliadku celeho auta, za učelom zistenia dovozu zakazaných látok /drog, cigariet, alkoholu/ dodavam, že boli 2 hodiny ráno, pri prehliadke asistoval aj jeden kukláč so samopalom (!)
    Toto mi až tak nevadilo,keďže to bola moja prvá cesta do Talianska vobec,
    ale ked mi taku istu prehliadku auta urobili znova vo vnútrozemí, tak som bol rozhorčený, ako je to možné takto pristupovať k občanovi EU na uzemi EU.
    Carabinieri nevedeli veĺmi po anglicky a ja som zase nevedel po taliansky, ak by sme sa vedeli dobre dorozumieť, tak by z toho bola pekná výmena názorov.
    Ak by sa mi to stalo ešte raz tak som bol rozhodnutý celú situaciu zdokumentovať /natočiť na mobil/ a obrátiť sa na slovenské zastupiteĺske urady v Taliansku.
    Toĺko moja skusenosť.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    margita170 Pozri príspevok
    Ahojte, dostal som list z Talianska s výzvou na zaplatenie pokuty /viď. príloha/, nakoľko som sa dopustil dopravného priestupku - že som sa pohyboval s autom v obmedzenej zóne, a mám zaplatiť do 60 dní pokutu 121,--Eur, máte niekto skúsenosť, čo sa stane ak to nezaplatím, resp. kde sa dá u nás oficiálne overiť oprávnenosť vymáhať predmetnú pokutu (naši dopraváci atď), link čo je priložený nefunguje,ďakujem za pomoc.
    Ozaj - si povinny rozumiet anglicky pisanemu textu? Si povinny nechavat si prekldat kazdy anglicky pisany list, ktory ti pride?

    Teraz netvrdim, ze pokuty sa nemaju platit, to len tak na okraj, ze tu EU smernicu moc nedomysleli.

    ...by som bol zvedavy, co by sa stalo, ak by napr. nejakemu Talianovi prisiel vymer o pokute po slovenky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len tak zo srandy: zájsť na taliansky konzulát s otázkou, čo znamená tento list, nakoľko ty taliansky nevieš a nie si povinný to vedieť. Ak niečo chcú, majú poslať originál a overený preklad. Ako by sa asi ksichtili? Talian by to urobil - poslal by to späť - Non capisco il testo, traduzione!

    margita170 je offline (nepripojený) margita170

    margita170
    Dnes som im napísal mail, nech mi dajú aspoň správny link, aby som si to pozrel, uvidím či sa mi vôbec ozvú, ale je fakt že som bol s autom v obmedzenej zóne je tam tabuľa, len s povolením pre zásobovanie a pod.. Vidím to tak, že to zaplatím, lebo aj keby som sa chcel odvolať tak to má byť v talianskom jazyku iba, inak to neakceptujú ??? fakt je to premyslené v EÚ legislatíve ??? n

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak che niekto zo Slovenska poslať nejaký doklad napr.do Nemecka - musí to byť oficiálny (a potvrdený) preklad do nemčiny, inak neuznávajú. To samé platí aj pre makarónov, tiež neuznajú slovenský úradný dokument, ale len úradný preklad do taliančiny. Takže aj oni by mali posielať úradne potvrdený preklad do slovenčiny - slovenčina je predsa jedným z oficiálnych jazykov EÚ, tak nech si zvykajú!
    Jazyková politika EÚ vychádza zo zmeneného a doplneného nariadenia Rady č. 1 z roku 1958 o používaní jazykov v Európskom hospodárskom spoločenstve, v ktorom sú uvedené všetky úradné jazyky a v ktorom je takisto ustanovené, kedy a na aké účely sa používajú. Zmluvou o založení Európskeho spoločenstva bolo do primárnej legislatívy zavedené pravidlo, podľa ktorého musia inštitúcie EÚ s občanmi v členských štátoch komunikovať v úradnom jazyku, ktorý si občania zvolia......
    Zákony, prijímané na európskej úrovni, musia byť dostupné vo všetkých úradných jazykoch, aby sa občania, ktorých sa tieto zákony priamo týkajú, mohli aktívne zúčastňovať na činnosti EÚ bez toho, aby sa museli učiť jazyky iných národov. Používaním všetkých úradných jazykov sa zvyšuje transparentnosť, legitímnosť a účinnosť EÚ a jej inštitúcií.
    http://www.europskaunia.sk/jazyky_eu
    2) Umožnenie prístupu občanom k európskej legislatíve, procedúram a informáciám v ich vlastnom jazyku
    Európska únia prijíma legislatívu, ktorá sa priamo dotýka života bežných občanov, naviac je pre nich záväzná. Je preto nevyhnutným predpokladom demokratickej legitimity a transparentnosti, aby mali občania možnosť komunikovať s európskymi inštitúciami a dozvedať sa potrebné informácie v ich vlastnom jazyku. Celá spoločnosť by sa mala vedieť zapájať do európskych projektov bez toho, aby musela čeliť jazykovým bariéram.
    http://www.euractiv.sk/vzdelavanie0/...ie-jazyky-v-eu
    Naposledy upravil misoft : 29.02.12 at 19:46

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    NEPLAT !!! ak si dostal postu doporucene, doporucene im to vrat. Napis im PO SLOVENSKY ze nerozumies, ale velmi rad si s nimi upresnis ich korespodenciu. Ak sa nic nezmenilo tak komunikacnym jazykom pre EU je EN alebo jazyk obcana ktory spachal dopravny priestupok. Ak pani nieco chcu, nech sa naucia pisat aj inak ako v Taliancine Toto bude pre nich dost vazny problem a bude ich stat viac ako tvoja pokuta Chodim tam dost casto aby som vedel ze ani ich mnohí ,,Dotore,, nedokazu inak hovorit ako ich mama naucila. To najhlavnjsie !!! Do doriesenia problemu NECHOD DO TALIANSKA AUTOM ktore ma zaevidovanu SPZ pod pokutou !!!

    VYSTRAHA : Po dovolenke v Taliansku NEpreberajte ziadnu doporucenu postu z Talianska !!!! Viem opripade, kde sa miestny ,,poštári,, domahaju pokuty za rychlost a odvolavaju sa na fotku zo svojej stranky www.babylovexxx.it Uz len ta stranka je na zamyslenie ci si pokuty nevybera miestna mafia...
    Naposledy upravil felix1 : 01.03.12 at 21:38

    skopec je offline (nepripojený) skopec

    skopec
    zdravim, dosiel mi rovnaky papier a z rovnakeho miesta ako Vam... prisli ste na nieco ohladom mozneho vymahania? mne sa to platit teda moc nechce, rozmyslam, ze by som to nechal tak. Myslite, ze maju nejaku moznost to vymahat spatne od nas po rokoch?

    margita170 je offline (nepripojený) margita170

    margita170
    Skopec, Taliani mi odpísali na môj e-mail obratom, priložili foto zadnej časti môjho auta aj s ŠPZ a foto ulice, kde sa "incident" mal odohrať, ja to zaplatím, chodím do Talianska často, nerád by som mal problémy s nimi. Neviem čo by som mal robiť viac, na tej ulici som bol s autom

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    felix1 Pozri príspevok
    NEPLAT !!! ak si dostal postu doporucene, doporucene im to vrat. Napis im PO SLOVENSKY ze nerozumies, ale velmi rad si s nimi upresnis ich korespodenciu. Ak sa nic nezmenilo tak komunikacnym jazykom pre EU je EN alebo jazyk obcana ktory spachal dopravny priestupok. Ak pani nieco chcu, nech sa naucia pisat aj inak ako v Taliancine Toto bude pre nich dost vazny problem a bude ich stat viac ako tvoja pokuta Chodim tam dost casto aby som vedel ze ani ich mnohí ,,Dotore,, nedokazu inak hovorit ako ich mama naucila. To najhlavnjsie !!! Do doriesenia problemu NECHOD DO TALIANSKA AUTOM ktore ma zaevidovanu SPZ pod pokutou !!!

    VYSTRAHA : Po dovolenke v Taliansku NEpreberajte ziadnu doporucenu postu z Talianska !!!! Viem opripade, kde sa miestny ,,poštári,, domahaju pokuty za rychlost a odvolavaju sa na fotku zo svojej stranky www.babylovexxx.it Uz len ta stranka je na zamyslenie ci si pokuty nevybera miestna mafia...
    Pokial sa priestupok stal v IT, tak mozu Ti poslat v ich jazyku a ty im mozes kludne poslat napr. v DE jazyku.
    Ci postu preberies, alebo nepreberies je jedno.....po case ich to omrzi a poslu Ti europsky platobny rozkaz, kde pokuta zo 150€ moze vyskocit kludne na 400€
    A aj pekna blbost je ak si niekto mysli, ze oni idu iba po SPZ auta....oni hlavne idu po majitelovi auta, cize ak sa objavis v IT, tak Ti mozu robit problemy, pripadne ziadat kauciu.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Bez diskusie, maju pravo vymahat pokutu prostrednictvom nasej policie. Prave preto je dolezite nepreberat PRVU postovu zasielku od neznameho odosielatela zo zahranicia

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Stále však nikto nenapísal,či v IT platí zodpovednosť majiteľa,ako po poslednej novele u nás.Ak je to ako bolo u nás ešte minulý rok,alebo ako je to v CZ,tak pokutu musia žiadať od vodiča,ktorého nezistili.Potom by sa majiteľ mohol odvolať na "osobu blízku" a nepovedať bez následkov,kto vozidlo riadil.No neviem,ako by to riešili ak ho strčia do PC pri ďalšej kontrole.Zmena SPZ?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    zmena ŠPZ ti nepomôže, nakoľko už je to EČV... a v databáze majú aj pôvodnú aj novú ečv, tá proste ide s autom až do zošrotovania... evidencie majú policajti poprepájané, ako by napr. našli kradnuté auto v zahraničí, pri bežnej kontrole... jedine tak, že ho overia cez svoju databázu...
    driver100 podľa VIN kódu
    Ice dive tak ako sa dá zmeniť EČV dá sa aj VIN kód...

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    driver100 Pozri príspevok
    Stále však nikto nenapísal,či v IT platí zodpovednosť majiteľa,ako po poslednej novele u nás.Ak je to ako bolo u nás ešte minulý rok,alebo ako je to v CZ,tak pokutu musia žiadať od vodiča,ktorého nezistili.Potom by sa majiteľ mohol odvolať na "osobu blízku" a nepovedať bez následkov,kto vozidlo riadil.No neviem,ako by to riešili ak ho strčia do PC pri ďalšej kontrole.Zmena SPZ?
    Podla mojich info. zodpovednost majitela vozidla platia este skor ako u nas.
    Načítať ďalšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.