Zavrieť

Porady

Problém s novým susedom

Mám problém s novým susedom. Kúpil susedný dom a prišiel za mňou so žiadosťou na prestavbu a prístavbu rodinného domu, ktorú som mu podpísal. Lenže on z toho rodinného domu spravil reštauráciu a to v stavebnom povolení nieje, tam sa spomína iba prestavba a prístavba rodinného domu a nie prestavba na reštauráciu. Parkovisko spravil priamo pri mojom plote a terasu pre hostí na hornom poschodí, takže mi je z nej vidieť celý dvor. Bol som sa sťažovať na stavebnom úrade, ktorí aj vykonal štátny stavebný dohľad. Výsledok dohľadu bol taký, že všetko je OK lebo prestavba je podla projektovej dokumentácie a majiteľ nepožiadal o zmenu účelu stavby tak nič nemôžu robiť. Čerešničkou je že reštauráciu už aj otvoril bez toho aby ma na to on alebo mesto upovedomilo. Neprišlo mi ani oznámenie o kolaudácii ani nič iné. Otváracie hodiny má v piatok a sobotu do 23:00 a ponúka svadby, večierky atď. Je to normálne? Nepotrebuje súhlas suseda? Teraz som na mestskom úrade podal novú sťažnosť na suseda. Ako by ste mi odporučili postupovať ďalej. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    tieto susedské spory sú o zdravie, jediné čo môžeš robiť je, že budeš zisťovať, čo všetko sused porušil a podávať podnety, sťažnosti, iniciovať kontroly stavebného úradu, RÚVZ, daňovákov, SOI..., dodržiavanie otváracích hodín, nočného pokoja, meranie hlučnosti prevádzky. Keďže všetci vieme, že v našej spoločnosti drzí ľudia porušujúci zákon nebývajú postihnutí, ak áno, iba smiešnymi sankciami, asi nevyhráš, ak predsalen áno, bude to za cenu zničenia si zdravia od nervov...

    trochu trafená požiadavka, ale nedá sa z toho niečo vyťažiť? nechce sused kúpiť tvoj dom, že rozšíri parkovisko, urobí sklad, služobný byt?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    a nikto iný tam v blízkosti nebýva,iba Ty? Žeby ste sa spojili viacerí a sťažovali sa.Nezdá sa mi to,že v stavebnom povolení je prestavba a prístavba rodinného domu a výsledkom je reštaurácia??? Veď na reštauráciu sú iné podmienky,čo sa týka napr.hygieny (WC,výbava kuchyne....)

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    marleau Pozri príspevok
    Keď bude mať najviac ľudí,pusti cirkulárku,hobľovačku a nechaj bežať.
    jj a vtedy sa najlepšie hnojí záhrada

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kopretinka Pozri príspevok
    sprav si grilovačku,keď bude plná terasa,a prilož do ohňa pneumatiku
    ...ako nápad dobrý .......no realizácia trochu od veci ..........ono nie je problém dvihnúť telefón a zavolať na príslušné miesta a majiteľ reštiky by to v mžiku urobil ....
    ...veď pálenie slamy je zakázané ....zákonom ...

    ...ale také drievko , najlepšie zo starých železničných podvalov nemá chybu ......veď drevo , jak drevo a kto mohol vedieť , že bolo naimpregnované dechtom a podobným svinstvom ....

    Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

    Lubo44
    keď už sme pri tých zlomyselných radách, tak čo tak nasypať nejaké klince popri tvojom plote

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    niks001,
    myslím to vážne.Daj si doviezť dva betónové panely čo najbližšie ich terasy,zober zbíjačku a nenechaj sa rušiť,rozbíjaj ich na padrť.

    niks001 je offline (nepripojený) niks001

    niks001
    Fakt super rady ale chcem to riešiť iným spôsobom, cirkulár ani hoblovačku nemám a hnojiť môžem akurát trávnik granulovým hnojivom. Dúfam že sa táto situácia bude dať riešiť kultivovane. Mne reštaurácia ako taká nevadí, vadí mi ten parking a terasa, no to by sa dalo ľahko riešiť len by musela byť ochota zo strany suseda.
    kopretinka určite sused po rozhovore zruší reštauráciu....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To sa mi ozaj nezda. Otvorit restauraciu v obytnej zone bez prislusnych povoleni a suhlasov susedov?
    Nepoziadat o zmenu ucelu stavby a len preto je to v poriadku? Ved to je porusenie zakona. Taktiez povolit otvaracie hodiny v obytnej zone po 22hod.? Ved aj ty mas nejake prava, nielen drzejsi sused.

    Prevádzku reštaurácie schvaľuje aj RÚVZ /regionalny urad verejneho zdravotnictva/. Obrat sa na nich so staznostou a ziadaj presetrenie a premeranie hlucnosti cez den,aj po 22hod.

    Pozri si aj VZN obce,ohladom nocneho kludu a otvaracich hodin pohostinstiev.

    Ale inak, priprav si pevne nervy...lebo moc si nepomozes, jedine neustale bombardovat obecny /ci mestsky/ urad,alebo vzdy pri ruseni nicneho kludu volat policiu

    Po case to asi vzdas a zistis, ze najviac pomozu rady pisane vyssie...zial, sme na Slovensku, drzejsi vyhrava

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Len nebuď mäkký,lebo časom tam budú diskotéky,tie ešte ako-tak sypú a potom sa toho nezbavíš.
    Aj ja mam problem zo susededom restauracie hukot buchanie smrad z auta neustale vivoz pizze uz som z toho na hlavu a mesto proti tomu nic nerobia a este som pritom onkologicky pacient a staram sa o 81rocnu mamu su to proste chrapac jedna nevidia nic ine len peniaze ja osobne zavolam asi media a dam vsetko k sudu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.