Zavrieť

Porady

Sklad - vlastný program

Ahojte,

rozmýšlam o tom, že by som vytvoril vlastný program pre vedenie skladu (s úmyslom ho aj potenciálne predávať). Existujú nejaké predpisy upravujúce to, ako sa musí taký program správať? Je mi jasné, že konkrétne jeho výstupy musia zodpovedať predpisom, ale ako je to so správaním programu? Napr. programy, s ktorými som sa stretol, nedovoľujú dodatočne upravovať zápisy (=ak niečo do skladu pridám, tak to môže z neho vybrať, ale nemám možnosť upraviť pôvodný záznam o pridaní).

Ďakujem pekne!
Lukáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    1uke je to tak, že ak tovar naskladníš, t.j. vytvoríš príjemku, následne to predáš (vytvoríš výdajku daného tovaru),
    v príjemke by sa nemalo dať opraviť počet kusov.
    Ďalšie pravidlá:
    1. Porozmýšľaj nad výdajom do mínusu, firmy to využívajú. Musíš program urobiť tak, aby bolo možné spätne
    prepočítať obstarávaciu cenu tovaru(materiálu).
    2. Rozpustenie dopravy a i. do obstarávacej ceny tovaru.
    3. Možnosť vytvoriť zloženú skladovú kartu
    - s možnosťou súčtu skladových kariet
    - s vlastnou cenou
    4. Prepojenie na registračnú pokladňu, fiškálnu tlačiareň, dátový terminál(čítačku), eshop
    5. Cenové hladiny, množstevné zľavy, zľavy na odberateľa
    6. Tovarové skupiny - aspoň 2 úrovne
    7. Možnosť účtovania skladových pohybov
    8. Inventúra,
    9. Tlačové zostavy - záznamová povinnosť liehu, intrastat
    10. a ešte x vecí, ktoré môžem postupne dopisovať

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    nemyslim si ze by boli take nejake predpisy. podla mna zodpovednost je vzdy na tom, kto udaje spracovava a nie na tom v com to robi je to jeho volba. Potrebne je, aby bol uzrozumeny co program robi a ako to robi, t.j. aby zakaznik vedel co mu predavas a nemal dovod to potom reklamovat.
    Inak, nie je mi moc jasne ako si to myslel ze dokaldy sa uz nedaju upravovat spatne. Podla mna je to standard a som skor prekvapeny ak to nejaky program nedokaze.
    Ja osobne pouzivam Pohodu, aj na evidenciu skladu, a kedykolvek si mozem zmenit , upravit doklad podla potreby. Vacsinou to byva zadefinovane v pristupovych v pravach do programu, co moze uzivatel menit, mazat a pod.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1uke Pozri príspevok
    Ahojte,

    rozmýšlam o tom, že by som vytvoril vlastný program pre vedenie skladu (s úmyslom ho aj potenciálne predávať). Existujú nejaké predpisy upravujúce to, ako sa musí taký program správať? Je mi jasné, že konkrétne jeho výstupy musia zodpovedať predpisom, ale ako je to so správaním programu? Napr. programy, s ktorými som sa stretol, nedovoľujú dodatočne upravovať zápisy (=ak niečo do skladu pridám, tak to môže z neho vybrať, ale nemám možnosť upraviť pôvodný záznam o pridaní).

    Ďakujem pekne!
    Lukáš
    ...no musí vedieť pracovať s cenami - FIFO, priemerné....
    ...musí vedieť rozrátať obstarávacie náklady na tovar ... a tak ...

    vedieš sklad a nevieš základné princípy evidencie a chceš robiť program - zvláštna kombinácia....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Pidgey Pozri príspevok
    nemyslim si ze by boli take nejake predpisy. sú na to predpisy podla mna zodpovednost je vzdy na tom, kto udaje spracovava a nie na tom v com to robi je to jeho volba. ďakujem pekne za program, ktorý nezodpovedá platnej legislatíve.... Potrebne je, aby bol uzrozumeny co program robi a ako to robi, t.j. aby zakaznik vedel co mu predavas a nemal dovod to potom reklamovat. a načo mi je program, ktorý nezodpovedá legislatíve?
    Inak, nie je mi moc jasne ako si to myslel ze dokaldy sa uz nedaju upravovat spatne. Podla mna je to standard a som skor prekvapeny ak to nejaky program nedokaze.
    Ja osobne pouzivam Pohodu, aj na evidenciu skladu, a kedykolvek si mozem zmenit , upravit doklad podla potreby. Vacsinou to byva zadefinovane v pristupovych v pravach do programu, co moze uzivatel menit, mazat a pod.
    .

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    asi si nerozumieme. zadavatel uz v dotaze spomenul ze vystupy budu v sulade s predpismi, myslim ze legislativa ine neriesi, resp nikto asi neriesi nic ine ako vystupy, ktore mu program dava. a ak budu, ako zadavatel spomenul podla predpisov, tak to to OK
    Ja som otazku pochopil tak, ci su nejake obmedzenia, alebo predpisy, co program moze, alebo nemoze robit, ako dal napriklad priklad, ze ci je povolene zmenit uz ulozeny pohyb(doklad).
    Pochybujem ci legislativa toto rieisi.
    Z druhej strany:
    Ak ja spravim program na evidenciu skladu, a nebude pocitat ani FIFO, ani VNC,ale bude pocitat stav kusov plus a minus (hovorim iba ako priklad), a ak najdem niekoho, komu to bude stacit a bude uzrozumeny s tym co proram robi, tak je to podla mna OK.
    Nepredavam uctovny SW....

    P.S. so skladmi a skladovym hosp uz robim asi 7 rokov, pre x firiem. Tazko si predstavim ze by prisiel nejaky SW, ktory by riesil vsetky veci, s ktorymi som sa kedy stretol, kazdy SW mal svoje plus aj minus.
    osobne pochybujem a som dost skepticky k takymto projektom. Nebudem brat nikomu iluzie, ked chce niekto nieco vyskusat. Kto nevyskusa, nebude vediet. A minimalne ziskane skusenosti by mali byt obrovskym plus do buducna.
    Naposledy upravil Pidgey : 25.02.12 at 19:58

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Pidgey Pozri príspevok
    asi si nerozumieme. zadavatel uz v dotaze spomenul ze vystupy budu v sulade s predpismi, myslim ze legislativa ine neriesi, resp nikto asi neriesi nic ine ako vystupy, ktore mu program dava. a ak budu, ako zadavatel spomenul podla predpisov, tak to to OK
    Ja som otazku pochopil tak, ci su nejake obmedzenia, alebo predpisy, co program moze, alebo nemoze robit, ako dal napriklad priklad, ze ci je povolene zmenit uz ulozeny pohyb(doklad).
    Pochybujem ci legislativa toto rieisi.
    Z druhej strany:
    Ak ja spravim program na evidenciu skladu, a nebude pocitat ani FIFO, ani VNC,ale bude pocitat stav kusov plus a minus (hovorim iba ako priklad), a ak najdem niekoho, komu to bude stacit a bude uzrozumeny s tym co proram robi, tak je to podla mna OK.
    Nepredavam uctovny SW....

    P.S. so skladmi a skladovym hosp uz robim asi 7 rokov, pre x firiem. Tazko si predstavim ze by prisiel nejaky SW, ktory by riesil vsetky veci, s ktorymi som sa kedy stretol, kazdy SW mal svoje plus aj minus.
    osobne pochybujem a som dost skepticky k takymto projektom. Nebudem brat nikomu iluzie, ked chce niekto nieco vyskusat. Kto nevyskusa, nebude vediet. A minimalne ziskane skusenosti by mali byt obrovskym plus do buducna.
    ...hmm, tak si asi fakt nerozumieme, zadávateľ jasne píše: "...Existujú nejaké predpisy upravujúce to, ako sa musí taký program správať? Je mi jasné, že konkrétne jeho výstupy musia zodpovedať predpisom, ale ako je to so správaním programu?..."
    Nakoľko podľa všetkého doteraz bol len užívateľom, usudzujem podľa toho, že v zadaní rieši len formu výstupov a upravovanie už zadaných údajov, som ho len v dobrej viere, aj na základe Tvojej odpovede "....
    nemyslim si ze by boli take nejake predpisy. podla mna zodpovednost je vzdy na tom, kto udaje spracovava a nie na tom v com to robi je to jeho volba..." usmernila...

    P.S. účtovníctvo robím obchodným spoločnostiam od 1995. Ako uživateľ som používala sklad od 4 firiem. Z toho jeden bol len vyslovene sklad, asi na princípe, ako robíš Ty. Je fakt, každý z týchto SW má svoje plusy a mínusy, avšak v každom z nich má užívateľ možnosť voľby evidencie skladových cien.

    A dovetok: To že nepredávaš účtovný SW nie je argument na to, aby Tvoj SW "nepracoval" v zmysle platnej legislatívy. Jeho výstupy sú predsa vstupom do účtovníctva, či?

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    No ako sa musi program spravat? Napr pohoda uctuje ina VNC, FIFO nepozna, niektore SW maju aj to aj to, ine iba FIFO (kedysi).
    Preco by to mal byt hned SW pre poklady pre ucto?Tu na porade v otazkach excel a pod je kopec otazok na riesenia, ako si ludia snazia viest skladovu evidenciu, cisto iba evidencia, bez nakupnuch cien, len to maju rozdelene na x dlasich veci, co musia pri polozkach sledovat. Nikde tu nespominame ze by dany SW nemal davat vystupy nie v zmysle platnej legislativy, teda, ze vystupy, ktore z neho pojdu, budu mat potrebne a spravne udaje.
    Ja som otazku zadavatela skoro pochopil hned v tej druhej vete,
    "...Existujú nejaké predpisy upravujúce to, ako sa musí taký program správať? Je mi jasné, že konkrétne jeho výstupy musia zodpovedať predpisom, ale ako je to so správaním programu?..."
    cize som predpokladal ze zadavatel vie ake su nalezitosti evidencie skladu
    Teda dufam, ze to zadavatel vie

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    iný skladový program je vhodný napríklad pre firmy, ktoré pracujú s potravninami, alebo inými látkami, ktoré majú záruku. Tam je napríklad vhodné sledovať aj záručné doby.

    Okolo skladov s adá veľmi dlho rozmýšľat a rozprávať.
    Napríklad som sa stretla vo firme, že chceli na skald naskladňovať látky, nite gombíky a von zo skladu dávať hotové monterky. A to bolo potrebné mať určené, že výdajom (alebo prevodom z materialoveho na tovarový sklad) koľko ubudlo nití, gombíkov, látky...
    Alebo prevody medzi pobočkami
    Online prepojenie s obchodom.
    ak nei prepojenie s účtovníctvom, tak minimalne porovnávacie zostavy, aby sa napríklad odsledovalo, či je na sklade všetko to, čo sa nekúpilo, či sanejaká faktúra nezatúlala.
    alebo som sa stretla s problémom, že firma nakúpila mix (napríklad sa tak predavaju korálky niekde vo výrobe), vytriedila a predávala už 50 druhov


    Niektoré sklady sú už spojené aj s logistikou - kde ako čo je uložené, aby bolo napríklad jednoduché balenie.

    Ja by som napríklad prijala taký skald, že by bol spojený s eshopom, rovno z objednávok pripravoval predfaktury, faktúry, umožňoval ich tlač, zároveň tlač faktúr, adresných štítkov, zloženiek

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Ing. Eva Dendisová - EKON Pozri príspevok
    1uke je to tak, že ak tovar naskladníš, t.j. vytvoríš príjemku, následne to predáš (vytvoríš výdajku daného tovaru),
    v príjemke by sa nemalo dať opraviť počet kusov.
    Ďalšie pravidlá:
    .
    jedine s tymto by som nesuhlasil, myslim ze je vzdy potrebne sa vediet vratit k urobenemu dokladu a vediet ho v pripade otreby opravit.
    Velakrat sa stane, ze nahadzujem doklad s vela polozkami a musim ist niekam mimo PC, tak si preistotu doklad ulozim, a neskor sa k nemu vratim a doplnim, opravim ho . takto by som to bud musel hned vtedy dokoncit,alebo si rozdelit doklad na dva doklady (???)
    alebo ho urobit este raz odzaciatku (uff). to by malo by skor v nastaveniprav uzivatela, ci moze,alebo nemoze menit doklady.
    inak, aj tento aj ten dalsi prispevok som mal vcera na jazyku, zadavatel by mal presne vediet co zakaznik potrebuje a ocakava od SW. tych veci okolo skladu je naozaj velmi vela.
    Je fakt ze skladovy program nemusi vediet tie veci co boli napisane v zozname , ale na druhu stranu , tie veci su v sucasnej dobe povazovane za standard co by mal skladovy SW podkytnut, cize , ak chces aby sa SW predaval, je to potrebne aby to vsetko zvladal
    Naposledy upravil Pidgey : 26.02.12 at 08:35

    Sklad - vlastný program

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.