Zavrieť

Porady

sankcie za zrušenie kúpnej zmluvy z podomového predaja na splátky

Dobrý deň, v sobotu nám bol predvádzaný tovar, na ktorý sme uzatvorili kúpnu zmluvu. Tovar je na splátky a má sa dodať v pondelok. V nedeľu - dnes som volala s pani a žiadala stornovať kúpnu zmluvu, ale údajne máme zaplatiť za zrušenie 10% z ceny. V kúpnej zmluve- ktorá nám ostala nie je nič o sankciách, čo som jej hovorila, na to povedala, že sme sa nepýtali, takže sme neboli informovaní. Poprosím o akým zákonom sa mám obhajovať, musíme zaplatiť sankcie za zrušenie? Ide o dosť vysokú sumu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Po dodaní tovaru im tovar vrátte do 7 dní.Nič neplatte .
    Zákono ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji


    -zákon č. 108/2000 Z. z. v znení zákona č. 266/2005 Z. z. azákona č. 118/2006 Z. z.
    ao zmene a doplnení niektorých zákonov


    -novela zákona č. 118/2006 Z. z. platí od 01.04.2006.


    X


    Vzmysle uvedeného zákona podomovýmpredajom je predaj tovaru aleboposkytovanie služieb na základe zmluvy uzavretej medzi predávajúcima spotrebiteľom, najmä:


    -pri akcii organizovanej mimo miesta prevádzkárne alebo mimotrhového miesta
    -pri návšteve u spotrebiteľa alebo na pracovisku spotrebiteľa, aksi takúto návštevu
    nevyžiadal, alebo
    -pri návšteve u spotrebiteľa, ak si ju vyžiadal a predávajúci muponúkne aj iný tovar
    aleboslužbu, o ktorú spotrebiteľ pri vyžiadaní návštevy neprejavilzáujem.


    Podomovýpredaj možno vykonávať:
    -v pracovných dňoch od 8,oo do 19,oo hodiny
    -v dňoch pracovného pokoja od 10,oo hod. do 15,oo hodiny.


    Pripodomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecnýchpodmienok predaja a prevádzkovania živnosti spniť tietopovinnosti:
    • preukázať spotrebiteľovi, ak si to vyžiada – svoju totožnosť, trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie (fyzická osoba), alebo obchodné meno a sídlo (právnická osoba)
    • poskytnúť informácie o predávanom tovare
    • písomne informovať spotrebiteľa o tom, kde a akým spôsobom môže reklamovať chyby tovaru alebo poskytnutej služby
    • písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.

    Lehotana odstúpenie od zmuvy je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie odzmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovúprepravu.


    Spotrebiteľje oprávnený bez uvedenia dôvodu písomne odstúpiť odzmluvy v lehote do 7 pracovných dní (§ 7 ods. 1 písm. d) tohtozákona) odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy oposkytnutí služby. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluvaod začiatku zrušuje.
    Spotrebiteľv lehote siedmich pracovných dní odo dňa odstúpenia od zmluvyvráti tovar predávajúcemu bez ohľadu na to, či tovar bol použitýalebo má chyby, ktoré spotrebiteľ

    Zdroj SOI: pokračovanie zákona nájdete tu http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...ntentInd/3.soi

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja tieto zákony nepoznám,preto by som to riešil tak,že by som sa jej spýtal,podľa akého zákona si ona vyfaktúruje 10%.

    sankcie za zrušenie kúpnej zmluvy z podomového predaja na splátky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.