Zavrieť

Porady

Ako zaradit majetok ?

Prosim o radu, od januara 2005 do marca 2005 som sa "pripravovala" na zaciatok podnikania ako SZCO. Zivnostensky list som dostala k 4.3.2005. Do tej doby som investovala na "start" zivnosti 248.631,- Sk na nakup zariadenia a nabytku (majetok), 30.665,- Sk na material a 1.665,- Sk na prevadzkovu reziu. S tymto som "odstartovala" 4.3.2005 a teraz mam problem ci a ako si to mozem / mam zauctovat. Dakujem za kazdu odpoved !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    nedavno tu bola podobna otazka, skus pohladat. na vsetko by si mala mat blocky resp faktury.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Dlhodobý majetok zaradíš do podnikania v cene v akej si ho nakúpila. Do výdavkov sa ti dostane na konci roka prostredníctvom odpisov. Matariál zaúčtuješ interným dokladom ako výdavok odpočítateľný od základu dane.

    aktark je offline (nepripojený) aktark

    aktark
    Ak si nakúpila dlhodobý hm. alebo nehm. majetok tento nepatrí do zriaďovacích výdavkov. Zriaď. výdavky sú len napr. kolky, nájomné za priestory v ktorých "štartuje", poštovné a pod. Ak zriaď. výdavky presiahnu 50.000,- Sk spolu, musíš ich odpisovať ako nehmot. majetok /do 5 r./ Zriaď. výdavky sú vymedzené v Postupoch... Tebe by bolo najlepšie, ak máš medzi nakúpenými vecami také, ktoré nemôžu byť zriaď. výdavkami, tieto si preveď z osobného vlastníctva do podnikania až s dátumom po začatí podnikania. Ocenenie je diskutabilné, buď cenou obvyklou alebo v tej istej za akú si ich obstarala. Tie, ktoré nemôžeš dať do daň. vádavkov, ale budeš musieť odpisovať /kvôli výške vstupnej ceny/ by sa mali pri prevedení z osob. vlastn. oceniť obstarávacou-vstupnou cenou mínus odpis ročný. Toto je len narýchlo, hlavne si podri zriaďovacie výdvky.

    Ako zaradit majetok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.