Zavrieť

Porady

Aké doklady by som potreboval aby som mohol predávať zeleninu

Zdravým všetkých,
rozmýšlam na tom že by som začal odkupovať zeleninu z južného slovenska a odviesť ho na sever a predať na výkupoch. Niekto mi hovoril že aby odo mňa prevzali tovar budem potrebovať určité papiere. Vedel by som naraz odviesť tak do 3t (tranzit3,5t+príves2t). Rozmýšlal som aj nad obilninamy ale ako som počítal tam by som na zisk potreboval vetšie množstvo.
Vedel by niekto poradiť čo by som mal vybavovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ssssssssssaaaaaa Pozri príspevok
    Zdravým všetkých,
    rozmýšlam na tom že by som začal odkupovať zeleninu z južného slovenska a odviesť ho na sever a predať na výkupoch. Niekto mi hovoril že aby odo mňa prevzali tovar budem potrebovať určité papiere. Vedel by som naraz odviesť tak do 3t (tranzit3,5t+príves2t). Rozmýšlal som aj nad obilninamy ale ako som počítal tam by som na zisk potreboval vetšie množstvo.
    Vedel by niekto poradiť čo by som mal vybavovať.
    V prvom rade potrebuješ živnosť, potom zmluvy s príslušnými odberateľmi, lebo veľa z nich už svojích dodávateľov má a nie je ich málo. O tovare, ktorý budeš predávať odberateľom potrebuješ doklad, že spĺňa hygienické normy a je vhodný na priamy predaj.
    Ako získam doklad o spĺňaní hygienickej normy? Živnosť a zmluvu musím mať v každom prípade, lebo zo začiatku by som chcel len skúsiť len v menšom (príves za autom) či by sa darilo scháňat kupcov a získať určité zázemie.

    Aké doklady by som potreboval aby som mohol predávať zeleninu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.