Zavrieť

Porady

potvrdenie o prijatí do zamestnania

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že keď už mám potvrdenie o prijatí do zamestnania od budúceho zamestnávateľa, či sa to z jeho strany dá nejako obísť? Teoreticky keby mal iného uchádzača, ktorý je nejakým spôsobom pretláčaný (napr. politicky). Ďakujem za radu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš dohodnutú skúšobnú dobu ? Ak ano, prac.pomer je v nej možné skončiť (aj bez uvedenia dôvodu) zo zstrany zamestnanca aj zamestnávatela.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes mat aj 10 potvrdeni, pred zaciatkom prveho dna zmluvy je mozne tuto zmluvu zrusit kedykolvek.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sahtek Pozri príspevok
    je to vôbec v zákoniku práce, alebo je na to nejaký paragraf?
    Už máš podpísanú pracovnú zmluvu ?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Presne, hovoris o potvrdeni o prijati, ale ak mas podpisanu zmluvu, plati:

    § 19


    (1) Účastník, ktorý konal v omyle, ktorý druhému účastníkovi musel byť známy, má právo od zmluvy odstúpiť, ak sa omyl týka takej okolnosti, že by bez neho k zmluve nedošlo.

    (2) Zamestnávateľ má právo odstúpiť od pracovnej zmluvy, ak
    a) zamestnanec nenastúpi do práce v dohodnutý deň nástupu do práce bez toho, aby mu v tom bránila prekážka v práci,
    b) zamestnanec do troch pracovných dní neupovedomí zamestnávateľa o prekážke v práci, ktorá mu bráni nastúpiť do práce v dohodnutý deň nástupu do práce, alebo
    c) zamestnanec bol po uzatvorení pracovnej zmluvy právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin.

    (3) Odstúpiť od pracovnej zmluvy podľa odseku 2 možno najneskôr do začatia výkonu práce zamestnancom. Odstúpenie od pracovnej zmluvy musí byť písomné, inak je neplatné.

    sahtek je offline (nepripojený) sahtek

    sahtek
    takže ten papier mi je na dve veci pokiaľ nemám ešte podpísanú prac. zmluvu Ďakujem za rady.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sahtek Pozri príspevok
    takže ten papier mi je na dve veci pokiaľ nemám ešte podpísanú prac. zmluvu Ďakujem za rady.
    Odkedy máš prislúbený nástup do zamestnania ? Pracovná zmluva môže byť podpísaná aj skôr, ako v prvý deň trvania prac.pomeru ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.