Zavrieť

Porady

Znehodnotenie notebooku v oprave

Dobrý deň, chcem sa spýtať ako by som mal (mohol) postupovať pri takejto situácii. Mal som pokazený notebook (záruka už skončila), nešiel vôbec zapnúť. Tak som ho odniesol do miestneho servisu, tam mi povedali, že by problém mohol byť s matičnou doskou ale oni to tam nevedia opraviť, že to pošlú do Čiech, ak teda mám záujem. Poslali ho teda do Čiech po vyše dvoch mesiacoch poslali notebook späť zaplatil som 130€ za opravu. Keď som notebook vyskúšal som, zistil som, že už sa dá zapnúť ale nefunguje batéria, ako externá tak ani vnútorná (pred zasielaním do opravy batéria vydržala aj 2 hodiny). Notebook sa správal ako keby tam batéria ani nebola, teda keď nebol v sieti nedal sa ani zapnúť. A nešla ani vnútorná batéria, čo spôsobovalo, že keď som notebook vybral so siete hoci len na sekundu, nastavenia v biose sa vymazali, teda aj čas a dátum. Notebook som odniesol opäť do miestneho servisu, oni ho poslali do Čiech, kde bol asi ďalšie dva mesiace a vrátili ho späť s tým, že ho opraviť nevedia, že si priznávajú chybu, že to spôsobili oni ale opraviť to nevedia. A že mi vrátia nejakú čiastku zo sumy ktorú som dal za opravu. Od vtedy ubehol už mesiac a zatiaľ sa tak nestalo. Chcem sa spýtať ako mám postupovať. V podstate mi v oprave zničili podstatu notebooku.. toho že je prenosný. Nedá sa od nich vymáhať plná cena notebooku?.. alebo aspoň väčšia ako je nejaká čiastka z tej opravy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nebol to Asus?
    Mne sa tiez raz stalo, ze mi NB prisiel z opravy s vymenenou baterkou,samozrejme ovela slabsou
    /moja reklamacia sa netykala baterky/

    dalibordal je offline (nepripojený) dalibordal

    dalibordal
    pokryva toto slovenska obchodna inspekcia? ja by som s tym urcite nieco robil. mne sa raz stalo ze mi pri vymene baterky v hodinkach znefunkcnili hodinky, ale nemal som im to ako dokazat ..ostali mi len rosypane pismenka na sportovych digi

    Znehodnotenie notebooku v oprave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.