Zavrieť

Porady

Evidencia dokladov,faktúr-DPH

Otázka do pléna:
Pri evidencii dokladov DPH, pri zaúčtovaní faktúr aký dátum pri prijatých faktúrach-tuzemsko používate pre odpočítanie DPH-dátum prijatia faktúry alebo dátum zdan.plnenia-daň.povinnosti uvedený na došlej faktúre?
Ktorý dátum je správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ja používam dátum daň.povinnosti ak do podania daň.priznania mám v rukách doklad ak nie tak podla prijatia dokladu

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    V podstate obidva dátumy sú správne /podľa usmernenia UDR/, podľa toho kedy mám
    doklad k dispozícii. Bežne učtujem faktúry tak ako prichádzajú, podľa dátumu kedy prišli. Okrem faktúr za opakujúce sa služby - tam použijem dátum splatnosti.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Je správne ak faktúra príde 12.8.2004.Zdan.plnenie, daň.povinnosť na nej je 9.8.2004 a vystav.je 10.8.2004.Ja ju zaúčtujem do účtovníctva dňom prijatia faktúra, čiže 12.8.2004 a odpočít.dane si uplatním 9.8.2004.Môže to tak byť?

    Evidencia dokladov,faktúr-DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.