Zavrieť

Porady

Ako sa daju vymahat peniaze od ludi, koli ktorym nam vznikla exekucia?

Dobry vecer,
chcela by som vas velmi pekne poprosit o radu pre mojich blizkych, nakolko ja uz si s tym neviem rady...
Moj krsny este v mladosti v dobrej viere isiel rucit svojmu synovcovi na uver. Ani nevedel kolko penazi si oni beru a naco. Chcel pomoct rodine a necakal, ze z toho budu problemy. Po dlhych rokoch sa dozvedel ze uver neplatia, tak ich kontaktoval a oni ho vzdy ubezpecili, ze sa to zmeni. No doslo az k exekucii a mojmu krsnemu mesacne strhavaju s platu 120 eur. Pri jeho malo plate je to velmi vela, ma zenu na invalidnom dochodku a nezamestnaneho syna. Dohodol sa s dlznykom a jeho teraz uz ex manzelkou ze mu tie peniaze budu vracat kazdy po 60 eur. Fungovalo to tak par mesiacov, no potom prestali dvihat obaja telefony, nikto neviem ich adresu, pribuzny nic nepreziadia len sa koluju reci ako stastne si uzivaju dovolenky... Moj krsny sa koli tejto dlzobe dostal do problemov s platenim najomneho, kde mu hrozi dalsia exekucia. Preto im chcem pomoct a poradit co maju robit ci je vobec mozne legalnym sposobom zistit kde su zamestnani a kde byvaju a prinutit ich platit svoj dlh.
Velmi pekne vam dakujem za pomoc M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako sa daju vymahat peniaze od ludi, koli ktorym nam vznikla exekucia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.