Zavrieť

Porady

Opatrovateľský príspevok

Keď si chce manžel uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, zaratáva sa do príjmu opatrovateľský príspevok na dieťa, ktoré je postihnuté a manželka sa oň musí starať.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Veronika R
    Keď si chce manžel uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku, zaratáva sa do príjmu opatrovateľský príspevok na dieťa, ktoré je postihnuté a manželka sa oň musí starať.
    ďakujem

    príspevok za opatrovanie nie je sociálna dávka, to znamená, že sa zarátava do vlastného príjmu. Môže si uplatniť iba rozdiel medzi 87936,- a jej vlastným príjmom.:p

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    A ak mal hrube prijmy 42736.-, povinne odvody 2054.-, zrazena a odvedena dan 5148.- a este mal opatrovatelske 45750.-. Je potrebne pri podani dan.priznania zahrnut do prijmov aj opatrovatelske, alebo sa to nezdanuje a ma narok na vratenie celej zrazenej dane?

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Ahojte,
    prosím si teťkom ja radu. Vie niekto prosím Vás pekne, či sa dá opatrovateľský príspevok žiadať rok spätne??

    preštudovala som aj zákon, ale nikde otom nepíšu.alebo aspoň som to tam ja nenašla.
    bola by som veľmi rada, keby sa dalo:p

    dík za odpoveď
    Elena Navrátilová
    Barbara
    Ahojte,
    prosím si teťkom ja radu. Vie niekto prosím Vás pekne, či sa dá opatrovateľský príspevok žiadať rok spätne??

    preštudovala som aj zákon, ale nikde otom nepíšu.alebo aspoň som to tam ja nenašla.
    bola by som veľmi rada, keby sa dalo:p

    dík za odpoveď
    Barbarka pochybujem, nakoľko ho tiež skôr nepriznajú ako priznajú. :p

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Elena Navrátilová
    Barbarka pochybujem, nakoľko ho tiež skôr nepriznajú ako priznajú. :p

    Díky , no škóóda, len som tak nadtým hútala, veď keď doplácajú aj prídavok na dieťa, tak prečo by nemohli aj toto. ale logicky mi to hovorí, že určite nie:p tuším niekde som to počula, že jo.
    ale veď keď napíšeme žiadosť, nič zato nedáme nonie??? buď anebo
    potom dám vedieť:p

    Opatrovateľský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.