Zavrieť

Porady

objednavka pre seba

Dobry den.
Som novy podnikatel a predavan znackove sportove potreby a oblecenie.
Objednavam tovar aj z Anglicka. Vacsinou objednavam aj pre seba a rodinu veci ktore ale s fakturou davan uctovnicke ale ich samozrejme nikdy nepredam a teraz mi nesedi sklad. Ako riesite podobne veci ??
Sklad mam namualny pre seba nie cez program hadam mi viete poradit.

Dakujem pekne !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    musíš z tých faktúr vyčleniť, čo je pre Teba a to účtovníčka nedá na sklad, ale na Tvoju spotrebu - VNZD...

    ...môže to spraviť aj teraz na konci roka, jednou sumou, len jej musíš dať zoznam a ceny....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    deejay117 Pozri príspevok
    Dakujem pekne ani som necakal, ze nieco funguje takto jednoduchoo
    ...hmmm, teraz ma však napadlo....ak si platca DPH, nie je to až také jednoduché. Musíš si to "predať", aj keď za nákupné ceny + DPH a DPH odviesť štátu....

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ja sa pripojim, tiez manzel ma zivnost a je platca, ale nic momentalne nerobi, len som ja poobjednavala na rozbeh parfemy, ktore sa neredavali, su doma a akurat sme si my rozobrali ostatne. SU tam tri faktury, co sa objednalo tovaru, je doma, lebo to musi byt aj nejaka zasoba doma na predaj, a takto sme chceli postupne nakupovat, kedze neni tolko financii. Takze co s tym. Este musim povedat, ze aj sme dost porozdavali rodine, k vianociam atd....a teraz neviem, aby nebol problem ako s tym narabat. Dakujem vopred.

    deejay117 je offline (nepripojený) deejay117

    deejay117
    Ked ste platca za kazdu fakturu dph treba zaplatit ci predate ci nie. Ja nie som ja mozem vybrat zo skaldu lebo ja pri nakupe dph zaplatim.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lorelei Pozri príspevok
    Ja sa pripojim, tiez manzel ma zivnost a je platca, ale nic momentalne nerobi, len som ja poobjednavala na rozbeh parfemy, ktore sa neredavali, su doma a akurat sme si my rozobrali ostatne. SU tam tri faktury, co sa objednalo tovaru, je doma, lebo to musi byt aj nejaka zasoba doma na predaj, a takto sme chceli postupne nakupovat, kedze neni tolko financii. Takze co s tym. Este musim povedat, ze aj sme dost porozdavali rodine, k vianociam atd....a teraz neviem, aby nebol problem ako s tym narabat. Dakujem vopred.
    ...tak viď môj príspevok 4. Inak máš veľký problém - nemôžeš si uplatniť DPH na vstupe ak použiješ tovar pre vlastnú potrebu....

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Aha, ale my sme tu dph platili tiez na fakture, kedze bola vycislena a aj zaplatena, ono tam doslo k nedorozumeniu, nepytali sa ci sme platci a potom sme to nechali tak, lebo sme to hlavne pre seba nakupovali. Tak sme sa asi dost zamotali, tak co s tym teraz, poradte.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lorelei Pozri príspevok
    Aha, ale my sme tu dph platili tiez na fakture, kedze bola vycislena a aj zaplatena, ono tam doslo k nedorozumeniu, nepytali sa ci sme platci a potom sme to nechali tak, lebo sme to hlavne pre seba nakupovali. Tak sme sa asi dost zamotali, tak co s tym teraz, poradte.
    ...ale ich vôbec nezaujíma, či Ty si platca alebo nie. Keď je raz predávajúci platca, tak Ti to musí predať s DPH, tak ako aj Ty ďalej predávaš s DPH. deejay117 je iný prípad v tom, že nakoľko on nie je platca DPH, OC pri nákupe mu tvorí celá cena, vrátane DPH, a pri predaji si už len na túto celú sumu dá svoju maržu (alebo nedá, ak si to predáva sebe, alebo si to rovno zo skladu zoberie na osobnú spotrebu a túto hodnotu má ako VNZD). Avšak Ty, ako platca DPH, pri kúpe si uplatníš DPH na vstupe, tovar na sklade máš v cene bez DPH, pri predaji si na to dáš maržu a na celú sumu DPH, ktorú odvedieš štátu. Ak však chceš tovar na vlastnú spotrebu a na začiatku si si uplatnila DPH na vstupe, musíš si to vyfakturovať, aj keď za nákupnú cenu a DPH odviesť štátu. Nič netratíš ak si to vyfakturuješ v nákupnej cene, pretože tú istú výšku DPH, ktorú si si predtým uplatnila na vstupe, máš teraz na výstupe.
    Už rozumieš?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...si naštuduj zákon o DPH, keď Ti to nie je jasné. Viac polopatistickejšie už fakt neviem. Úplne zjednodušene povedané - nárok na odpočet DPH máš len vtedy, ak máš nárok na uznaný daňový výdavok na nákup, ku ktorému si chceš uplatniť DPH. A uznaný daňový výdavok máš vtedy, ak je to výdavok použitý na dosiahnutie a udržanie zdaniteľných príjmov. Teda, keď si kupuješ niečo pre seba, nie je to uznaný daňový výdavok a nemáš ani nárok na odpočet DPH....

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Pre plátcu dane - Nepredaný tovar a postupne sa stáva nepredajný, tak by som ho ponúkla na predaj hocikomu aj za 1 €, len aby som sa toho zbavila. Neviem o akých sumách hovoríte, ale všetko sa dá. Bude to predaj pod náklady, ale to je bežné. Čo s nepredajným tovarom? Ak by si mal škodu, máš to nedaňové, ale DPH nevraciaš, ak by si mal krádež, DPH musíš vrátiť. A pri predaji, mám nákup, mám predaj a že mám stratu, veď je kríza a nie každý obchod vyjde.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ja dakujem za kazdu odpoved. A prepacte, ze sa nevyjadrujem jasne asi, nie som ja tak zbehnuta v tomto. Takze este raz, ja som tie faktury ani nedala na vstup, ako keby som si to nakupila iba pre seba - co sa vlastne aj stalo, tie prve teda faktury, praveze som ich nedala ani do DPH, nic som si neuplatnovala, a to jeto o co sa bojim, ci nahodou nebude z toho problem. Mohli by totoizto mysliet, ze som predala na cierno, ale to tak naozaj nie je. Takze mozem si tie faktury kludne aj zahodit, ked sme si to minuli my sami? a nikde sme ich do uctovnictva nedali? ani len DPH.....dufam,ze som sa uz konecne vymackla nejak ?Muz sa totizto toho obava, ze mu narobim problemy....

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Alebo este takto, jednoduchsie hadam , z opacneho konca : V podstate si ako normalni ludia nakupujeme a zasobujeme si svojich tovarom, co kupim za velkoobchodne ceny. Neuplatnili sme na tie fa nic ani na vstupe, bude nejaky problem? Asi takto. Moc dakujem, ja som si bola ista, ze nebude, ale muz ma natolko zneistel svojimi obavami, ze uz som z toho motana aj ja.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lorelei Pozri príspevok
    Alebo este takto, jednoduchsie hadam , z opacneho konca : V podstate si ako normalni ludia nakupujeme a zasobujeme si svojich tovarom, co kupim za velkoobchodne ceny. Neuplatnili sme na tie fa nic ani na vstupe, bude nejaky problem? Asi takto. Moc dakujem, ja som si bola ista, ze nebude, ale muz ma natolko zneistel svojimi obavami, ze uz som z toho motana aj ja.
    ...jedine z čoho môžeš mať opletačky je ten veľkoobchod - ak máš niekde v zmluve napísané, že tovar nemôžeš použiť pre vlastnú potrebu, ale len na ďalší predaj. Ale také prísne podmienky má naozaj málokto a neviem, ako by Ti na to prišiel. Veď si zober aj taký veľký obchod MxxxO - sú len pre podnikateľov, teda na ich nákupy pre ďalší predaj alebo pre podnikanie ako také - ruku na srdce - kto si tam ešte nekúpil veci pre seba na bežnú spotrebu....a myslím, že väčšina podnikateľov kupuje väčšinu nákupov na osobnú spotrebu (aj ja tam patrím)
    Keď si si tie faktúry nedala do účtovníctva nič Ti nehrozí, muž nech nestresuje, nech Ti radšej kvetinku kúpi, ako sa o neho dobre staráš

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    tictac7 Pozri príspevok
    ...jedine z čoho môžeš mať opletačky je ten veľkoobchod - ak máš niekde v zmluve napísané, že tovar nemôžeš použiť pre vlastnú potrebu, ale len na ďalší predaj. Ale také prísne podmienky má naozaj málokto a neviem, ako by Ti na to prišiel. Veď si zober aj taký veľký obchod MxxxO - sú len pre podnikateľov, teda na ich nákupy pre ďalší predaj alebo pre podnikanie ako také - ruku na srdce - kto si tam ešte nekúpil veci pre seba na bežnú spotrebu....a myslím, že väčšina podnikateľov kupuje väčšinu nákupov na osobnú spotrebu (aj ja tam patrím)
    Keď si si tie faktúry nedala do účtovníctva nič Ti nehrozí, muž nech nestresuje, nech Ti radšej kvetinku kúpi, ako sa o neho dobre staráš

    Nnoo, ale mi odlahlo, lebo predtym som si bola ista 99%., ze to bude takto ok, ale tak ma zneistel, ze som potrebovala tento "stempel" k tomu. Moc dakujem. A kvetinku kupiiiil Este raz dakujem za cas a ochotu a trpezlivost. Toto som chcela vediet, lebo uz som bola ozaj nervozna, aby som mu nevyrobila problem. Lebo ved parfemy objednavam ja. A podmienku mali iba, cenovy limit objednavky , teda minimum stanovene, inac nic. Tak to bude dufam v pohode. A prajem vsetkym super poradakom krasny den a zenam obzvlast krasny MDŽ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.