Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nechcelo sa mi otvárať DPPO, takže ja som mala na mysli r.500
tie riadky by si mala mať dobre, máš tam isto vyplnené znamienko mínus?
.........
v pôvodnom príspevku si uvádzala výkaz PaV, to ma zmiatlo.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, poprosím o radu, likvidácia ukončená, už len čakám na súhlas z DU, medzitým čakaním mi prišla výzva z du, aby som doplnila oznámením číslo účtu, lebo mi nemajú ako vrátiť nadmerný odpočet z dph. Číslo účtu som zrušila hned ako som ukončila likvidáciu, čo s tým? Dal by sa ten nad.odpočet použiť na zaplatenie pokuty za oneskorené podanie DP? Len taký nápad. Dnes som tam volala len pani z du ma dovolenku. Viete mi poradiť? Dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, poprosím o radu, likvidácia ukončená, už len čakám na súhlas z DU, medzitým čakaním mi prišla výzva z du, aby som doplnila oznámením číslo účtu, lebo mi nemajú ako vrátiť nadmerný odpočet z dph. Číslo účtu som zrušila hned ako som ukončila likvidáciu, čo s tým? Dal by sa ten nad.odpočet použiť na zaplatenie pokuty za oneskorené podanie DP? Len taký nápad. Dnes som tam volala len pani z du ma dovolenku. Viete mi poradiť? Dakujem
ak nemáte účet, mali by vám to podľa mňa poslať poštovým poukazom... len treba oznámiť, že firma už účet nemá.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
ak nemáte účet, mali by vám to podľa mňa poslať poštovým poukazom... len treba oznámiť, že firma už účet nemá.....
Dal by sa použiť na zápočet daňovej povinnosti.
Dá sa poslať aj poštovým poukazom podľa môjho názoru.
1 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den prosim o radu ...moj znamy ma s.r.o založenu na slovensku ale pracuje v čechach ..ak presiahne jeden milion českych korun musi sa niekde hlasit na finančnom urade ? pracuje v zlinskom kraji ..a ako je to s prevadzkou ?? kedže pracuje na viacerych miestach,stavbach ... velmi pekne dakujem za každu radu
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Dobrý deň,
firma v likvidácii je platiteľom dph. Kedy je možné odhlásiť registráciu pre dph?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anna81 Pozri príspevok
Dobrý deň,
firma v likvidácii je platiteľom dph. Kedy je možné odhlásiť registráciu pre dph?
Ak za posledných 12 po sebe idúcich mesiacov bol príjem pre obrat DPH nižší ako 49 790.- Eur, tak hneď.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Economic Pozri príspevok
Ak za posledných 12 po sebe idúcich mesiacov bol príjem pre obrat DPH nižší ako 49 790.- Eur, tak hneď.
Ok, ďakujem.
vychádza mi to, že sme to mali zrušiť ešte v roku 2012, bude za to nejaký postih?

treba vypísať žiadosť alebo stačí osobne zájsť na DU s kartičkou o registrácii pre dph?
Naposledy upravil anna81 : 26.02.13 at 08:40
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Firma, ktorá je v likvidácii od 1.6.2010 musí k 31.12.2012 podať DP.
Je možné oznámiť alebo požiadať o odklad podania DP?
Pri uvedení akého dôvodu by firme v likvidácii DU vyhovel?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

anna81 Pozri príspevok
Ok, ďakujem.
vychádza mi to, že sme to mali zrušiť ešte v roku 2012, bude za to nejaký postih?

treba vypísať žiadosť alebo stačí osobne zájsť na DU s kartičkou o registrácii pre dph?
za toto postih nie je, v zákone nie je stanovené, kedy sa musí podnikateľ odhlásiť z DPH.
stačí poslať list so žiadosť o odhlásenie z registrácie pre DPH, pravdepodobne vykonajú kontrolu a potom určia termín, ku ktoréme bude registrácia pre DPH zrušená.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

len pre overenie správnosti postupu:
firma vstúpila do likvidácie 15.9.2012, začiatkom decembra bolo podané DP
ak som to správne pochopila, nasledujúce DP sa bude podávať k 31.12.2013
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

JAJA11 Pozri príspevok
len pre overenie správnosti postupu:
firma vstúpila do likvidácie 15.9.2012, začiatkom decembra bolo podané DP
ak som to správne pochopila, nasledujúce DP sa bude podávať k 31.12.2013
až k 31.12.2014
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

JAJA11 Pozri príspevok
za toto postih nie je, v zákone nie je stanovené, kedy sa musí podnikateľ odhlásiť z DPH.
stačí poslať list so žiadosť o odhlásenie z registrácie pre DPH, pravdepodobne vykonajú kontrolu a potom určia termín, ku ktoréme bude registrácia pre DPH zrušená.
takže ak sme aj obrat 49790,-€ za 12 mesiacov nedosiahli, nemusíme zrušiť registráciu? môžme stále ostať platiteľmi?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

anna81 Pozri príspevok
takže ak sme aj obrat 49790,-€ za 12 mesiacov nedosiahli, nemusíme zrušiť registráciu? môžme stále ostať platiteľmi?
áno, záleží len na vás, ako sa rozhodnete
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

JAJA11 Pozri príspevok
áno, záleží len na vás, ako sa rozhodnete
ďakujem ti, lebo už mám z toho žalúdočné krče , pretože mi to vychádza, že sme nedosiahli obrat ešte v lete 2012...
mi určujeme dátum ku ktorému chceme zrušiť registráciu alebo DU?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

anna81 Pozri príspevok
ďakujem ti, lebo už mám z toho žalúdočné krče , pretože mi to vychádza, že sme nedosiahli obrat ešte v lete 2012...
mi určujeme dátum ku ktorému chceme zrušiť registráciu alebo DU?
platiteľom DPH sa musíte stať zo zákona, ak presiahnete tú hranicu 49.790 EUR.... to je jediná povinnosť... platiteľom DPH môžete byť aj dobrovoľne, aj keď nedosiahnete požadovaný obrat.... rovnako môžete zostať platiteľom podľa svojho uváženia do kedy budte chcieť... DÚ vám môže zrušiť registráciu len ak si neplníte opakovane svoje povinnosti... nepodávate DP, nepreberáte poštu....
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

JAJA11 Pozri príspevok
platiteľom DPH sa musíte stať zo zákona, ak presiahnete tú hranicu 49.790 EUR.... to je jediná povinnosť... platiteľom DPH môžete byť aj dobrovoľne, aj keď nedosiahnete požadovaný obrat.... rovnako môžete zostať platiteľom podľa svojho uváženia do kedy budte chcieť... DÚ vám môže zrušiť registráciu len ak si neplníte opakovane svoje povinnosti... nepodávate DP, nepreberáte poštu....
ďakujem ti JAJA11
ešte teraz som z toho vytrasená, čo som sa tak včera vyplašila...
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

anna81 Pozri príspevok
Firma, ktorá je v likvidácii od 1.6.2010 musí k 31.12.2012 podať DP.
Je možné oznámiť alebo požiadať o odklad podania DP?
Pri uvedení akého dôvodu by firme v likvidácii DU vyhovel?
posúvam
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anna81 Pozri príspevok
posúvam
Ak je firma v likvidácii od 1. 6. 2010, musí podať DP k 31. 12. 2012.
O odklad môžeš požiadať, ale nie som si istá či DÚ to povolí....
Nerozumiem prečo je problém do 31. 3. 2013 podať DP ?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Economic Pozri príspevok
Ak je firma v likvidácii od 1. 6. 2010, musí podať DP k 31. 12. 2012.
O odklad môžeš požiadať, ale nie som si istá či DÚ to povolí....
Nerozumiem prečo je problém do 31. 3. 2013 podať DP ?
dôvodov je viacero, a ten naj je časová tieseň...
(v tej firme v likvidácii už nepracujem, ale nakoľko je likvidátor môj súčasný šéf, stále som pripravovala papiere pre firmu v likv., len som bola v tom, že DP dajú vypracovať niekomu inému a nehodia to na krk mne...navyše mám na starosti valné zhromaždenie ktoré sa koná onedlho a účtovnú závierku v tejto súčasnej firme...a kopec iných povinností...)

prosila by som skúsenejších o radu, aký dôvod uviesť aby DU odsúhlasil odklad podania DP firme v likvidácii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať