Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anna81 Pozri príspevok
dôvodov je viacero, a ten naj je časová tieseň...
(v tej firme v likvidácii už nepracujem, ale nakoľko je likvidátor môj súčasný šéf, stále som pripravovala papiere pre firmu v likv., len som bola v tom, že DP dajú vypracovať niekomu inému a nehodia to na krk mne...navyše mám na starosti valné zhromaždenie ktoré sa koná onedlho a účtovnú závierku v tejto súčasnej firme...a kopec iných povinností...)

prosila by som skúsenejších o radu, aký dôvod uviesť aby DU odsúhlasil odklad podania DP firme v likvidácii
Pokiaľ sa počas likvidácie nič vážne nedialo vo firme, DP by bolo jednoduché. Možno bude kopírovať DP ku dňu vstupu do likvidácie. Ak však sa likvidácia konala, t.z. prijímala plnenia z pohľadávok, speňažovala majetok na uspokojovanie veriteľov, to bude treba riadne zaúčtovať a k tomu zostaviť DP a účtovnú závierku.

Vieš 2 roky je veľmi dlhá doba, aby sa to pripravilo a nájsť ideálny dôvod, ktorý DÚ vezme v úvahu, asi niet v tvojom prípade. Lebo v tvojom prípade ma fakt žiadny múdry nenapadá... Veľmi rada by som poradiť, ale tu ma nič dobré nenapadá.
Skús argumentovať zmenou účtovníčky, ktorá ti nedala v dostatočne dlhom časovom predstihu doklady a že nie si schopná to spracovať...
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Economic Pozri príspevok
Pokiaľ sa počas likvidácie nič vážne nedialo vo firme, DP by bolo jednoduché. Možno bude kopírovať DP ku dňu vstupu do likvidácie. Ak však sa likvidácia konala, t.z. prijímala plnenia z pohľadávok, speňažovala majetok na uspokojovanie veriteľov, to bude treba riadne zaúčtovať a k tomu zostaviť DP a účtovnú závierku.

Vieš 2 roky je veľmi dlhá doba, aby sa to pripravilo a nájsť ideálny dôvod, ktorý DÚ vezme v úvahu, asi niet v tvojom prípade. Lebo v tvojom prípade ma fakt žiadny múdry nenapadá... Veľmi rada by som poradiť, ale tu ma nič dobré nenapadá.
Skús argumentovať zmenou účtovníčky, ktorá ti nedala v dostatočne dlhom časovom predstihu doklady a že nie si schopná to spracovať...
Economic, ďakujem za odpoveď, v tej firme je už len likvidátor, žiadna účtovníčka ani iný zamestnanec...
DP nebude ľahké urobiť, máš pravdu že 2 roky je dlhá doba, a počas tejto doby firma ešte vykonávala akú - takú činnosť, problémov je tam viac než dosť a navyše má firma pozemky, ktoré sú exekuované...takže v žiadnom prípade nebude môcť byť závierka kopírovaná..
ešte raz ďakujem, skúsim napísať žiadosť a uvidíme...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ak si priebezne pripravovala podklady tak netusim prečo by bolo take ťazke priptavit DPPO. Ešte vzdy sa da podat DPPO v termine a neskor prípadne podat dodatočné DPPO. Firma v likvidácii byva obvykle aj stratová tak čo riskuješ?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

KEJKA Pozri príspevok
Ak si priebezne pripravovala podklady tak netusim prečo by bolo take ťazke priptavit DPPO. Ešte vzdy sa da podat DPPO v termine a neskor prípadne podat dodatočné DPPO. Firma v likvidácii byva obvykle aj stratová tak čo riskuješ?
ano, pripravovala som podklady, ale účtovných veľmi málo..
a keď som to zbežne pozrela, tak vychádza strata, firma nechce žiadať o odklad z dôvodu neskoršieho platenia dane, ale z dôvodu že nie je všetko zaúčtované a nestíham to...
no v každom prípade ak to nestihnem, budem to musieť riešiť DPPO
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ešte ma napadlo, že firma vyvážala aj do zahraničia, sice nie v roku 2012, ale počas likvidácie áno, možno by to ako dôvod na odklad podania DP uspelo nie?
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

tak som požiadala o odklad na základe §49 odst.3 pism. c) ZDP, tak uvidíme či to schvália
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anna81 Pozri príspevok
tak som požiadala o odklad na základe §49 odst.3 pism. c) ZDP, tak uvidíme či to schvália

A daj potom vedieť výsledok, aby sme vedeli.
0 0
briketka briketka

briketka je offline (nepripojený) briketka

Dobry den, chcela by som sa spytat,ci chapem spravne, ak chce sro vstupit do likvidacie a nemala ziadnych zamestancov a za likvidatora chce urcit konatela spolocnosti, staci uzatvorit mandatnu zmluvu a tym sa nemusia platit ziadne odvody do SP? dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
briketka Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa spytat,ci chapem spravne, ak chce sro vstupit do likvidacie a nemala ziadnych zamestancov a za likvidatora chce urcit konatela spolocnosti, staci uzatvorit mandatnu zmluvu a tym sa nemusia platit ziadne odvody do SP? dakujem
Odmena likvidátora FO spadá pod odvody. Najlepšie je, likvidátora zvoliť právnickú osobu.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Odmena likvidátora FO spadá pod odvody. Najlepšie je, likvidátora zvoliť právnickú osobu.
Mas na mysli že spoločnosť aaa, ktoŕ vstupuje do likvidácie, zvoli za likvidátora spoločnost XXX,sro?
XXX sro bude vystupovať vo všetkych navrhoch ako likvidátor a podpisovat bude konateľ XXX sro?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Mas na mysli že spoločnosť aaa, ktoŕ vstupuje do likvidácie, zvoli za likvidátora spoločnost XXX,sro?
XXX sro bude vystupovať vo všetkych navrhoch ako likvidátor a podpisovat bude konateľ XXX sro?
Áno tak myslím. Ušetria sa odvody.

Tak isto v dnešnej dobe pri spoločnosti, ktorá má zisk a chce podiel na zisku vyplatiť spoločníkovi je ako spoločník výhodná tak isto právnická osoba. Tá neplatí odvod do ZP.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž ale to druhé - so ziskom je len reťazenie, ved raz sa to dostane ku konkrétnej FO - spoločníkovi
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nuž ale to druhé - so ziskom je len reťazenie, ved raz sa to dostane ku konkrétnej FO - spoločníkovi
.

Nemusí. Však príjem podielu na zisku v tej eseročke môže byť použitý na čokoľvek...Aj na nedaňový výdavok... Úplne bez problémov.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
.

Nemusí. Však príjem podielu na zisku v tej eseročke môže byť použitý na čokoľvek...Aj na nedaňový výdavok... Úplne bez problémov.
hm, nie zlý nápad. založiť účelovo dalšiu sro. nebude mať reálne činnosť, úplne jednoduché účtovníctvo, len bude mať nárok na podiel na zisku. Akurát že by to musela byť materská spoločnosť už existujúcej spoločnosti.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Veď práve o to ide.... Ak má toto riešenie na odvodoch ušetriť pekné peniažky, oplatí sa to... Aj Mihál o tom hovoril :-)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Economic Pozri príspevok
Veď práve o to ide.... Ak má toto riešenie na odvodoch ušetriť pekné peniažky, oplatí sa to... Aj Mihál o tom hovoril :-)
možno ešte jednoduchšie (aj J. Mihál i J. Motyčková) medzi riadkami spomínali,stačí, že ak nie je spoločník poistencom v slov. ZP v deň výplaty podielov, voči zdravotnej poisťovni žiadne povinnosti nemá......
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
A to sa niekedy aj stane u normálneho človeka s príjmom výlučne na Sk, aby nebol poistencom žiadnej zdravotnej poisťovne ? Ešte ke´d je zdravotne poistený v zahraničí, to áno.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Economic Pozri príspevok
A to sa niekedy aj stane u normálneho človeka s príjmom výlučne na Sk, aby nebol poistencom žiadnej zdravotnej poisťovne ? Ešte ke´d je zdravotne poistený v zahraničí, to áno.
tá prvá možnosť by sa nikdy nemala stať, každý "normálny" musí byť zo zákona povinne poistený v ZP
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Ahojte, prešla som celú tému a chcem sa spýtať na môj prípad. Mám s.r.o.-čku, ktorej majiteľ (je iba on jeden),že koncom roka 2013 chce zrušiť túto s.r.o.-čku. (teraz v marci 2013 si vytvoril novú s.r.o.).
V tejto s.r.o., čo chce zrušiť, má vysoké pohľadávky, u ktorých je isté, že nebudú uhradené. Majiteľ ich ale nechce dať na súd, tak som ešte v DP za 2012 urobila OP k týmto pohľadávkam 50 %tné.
Ďalej má zamestnancov, ale tých ku koncu roka asi prepustí, ak to už neurobil teraz. Má nejaké pohľadávky voči DÚ zo ZČ aj z motorových vozidiel (mám podať žiadosti o vrátenie zistených preplatkov už teraz kým nie je v likvidácii alebo stačí až ku koncu roka?)
- keď pozriem dnes HK k 31.12.2012 (ešte sme nepodali DP za 2012), tak mala by som urobiť nejaké účtovné kroky, ktoré by mi mohli pomôcť pri účtovaní v likvidácii?
Tiež mám vysoké záväzky voči konateľovi, lebo vkladal peniaze do pokladne keď bola v mínuse.
Záväzky z obchodného styku niesu takmer žiadne nejakých 100 €.
Záväzky voči zamestnancom- v priebehu roka im z výplat stiahol stravné lístky, ale reálne lístky nedostali, čakala som že spätne lístky kúpi a dá im ich, ale zatiaľ nič a zrejme tak ani neurobí.
V živote som s.r.o. nelikvidovala, tak neviem vôbec čo robiť- po tom všetkom čo som tu prečítala mám uplny mix informácii, tak by som poprosila niekoho, kto by všetko so mnou prešiel krok za krokom. Kedy začať, aké zmluvy urobiť...Ďakujem vopred. Budem sa snažiť pridŕžať krokov z príspevku 9#
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

anna81 Pozri príspevok
tak som požiadala o odklad na základe §49 odst.3 pism. c) ZDP, tak uvidíme či to schvália
Economic Pozri príspevok
A daj potom vedieť výsledok, aby sme vedeli.
ahojte dievčatá, tak odklad podania DP pre firmu v likvidácii mi na základe žiadosti (§49 odst.3 pism c) schválili ;-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať