Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
fable Pozri príspevok
Ahojte, takže novinka - odmietli mi vykonať výmaz - z dôvodu nezaplatenia poplatku 66,- Eur! Ach jaj. Jednak mam pocit, ze sa za výmaz neplatí a aj keby, návrh som podala elektronicky, takze 50% dole a neprisla mi po podani vyzva a pokyny /ucet a variabilny symbol.../ ako obycajne. Co vy na to?
To je ozaj čudné, za výmaz SRO z OR sa neplatí žiadny SP. Dobre si vyznačila podanie, nedla si omylom zmenu v sro na miesto výmazu ?
0 0
fable fable

fable je offline (nepripojený) fable

Nie, návrh bol určite správny. V odôvodnení mám uvedené: Výmaz spoločnosti možno považovať za zmenu údajov o spoločnosti, za ktorú sa platí SP 66,- Eur.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
fable Pozri príspevok
Nie, návrh bol určite správny. V odôvodnení mám uvedené: Výmaz spoločnosti možno považovať za zmenu údajov o spoločnosti, za ktorú sa platí SP 66,- Eur.

Tak toto je pre mňa ozaj novinka. Dnes idem k nám na register, opýtam, či sú zmeny v SP pri likvidácii... Mne sa toto nezdá....
0 0
fable fable

fable je offline (nepripojený) fable

Economic, niečo si zistila na OR? Myslím, že poplatok radšej zaplatím (ale iba 33,- Eur) a po zápise požiadam o jeho vrátenie a uvidím ako rozhodnú...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
fable Pozri príspevok
Economic, niečo si zistila na OR? Myslím, že poplatok radšej zaplatím (ale iba 33,- Eur) a po zápise požiadam o jeho vrátenie a uvidím ako rozhodnú...

Prepáč mi, však som tam aj bola, len som bola taká nakúrená pre jednu zbytočnú odmietačku (k vôli zlému slovosledu vo vyhlásení nadobúdateľ obchodného podielu) že som na to úplne zabudla.
V pondelok tam musím ísť znovu, takže už to mám na papieriku napísané zistím. Ešte môžeš počkať do pondelku, nie ?
Fakt sa ospravedlňujem.....
0 0
fable fable

fable je offline (nepripojený) fable

Veď to je v poriadku. Ja len či náhodou ťa nenapadlo opýtať sa, lebo na našom OR s nami veľmi nechcú komunikovať. Času mám dosť, ešte mi nebolo doručené písomné vyhotovenie odmietnutia. A dovtedy budem zisťovať čo ako. prinajhoršom zaplatím a následne budem žiadať vrátenie.
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

Dobrý deň, určite sa to tu niekde preberalo, ale nemôžem nikde nájsť kompletný zoznam, čo priložiť k návrhu na výmaz s.r.o. s likvidáciou na OR. Evidujem: súhlas správcu dane, konečná správe o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie zostatku, súvaha, VZaS, súhlas (zápisnica) o schválení konečnej správy valným zhromaždením, poplatok 331,5€ - ako prvozápis, podpis na návrhu musí byť notársky overený. Ďakujem moc za pomoc. Miro
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
určite netreba poplatok, bola tu síce diskusia, že chcú po novom poplatok ale 66 EUR.
a potrebuješ súhlas colnice a súhlas obce /daňový poriadok/.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
fable Pozri príspevok
Veď to je v poriadku. Ja len či náhodou ťa nenapadlo opýtať sa, lebo na našom OR s nami veľmi nechcú komunikovať. Času mám dosť, ešte mi nebolo doručené písomné vyhotovenie odmietnutia. A dovtedy budem zisťovať čo ako. prinajhoršom zaplatím a následne budem žiadať vrátenie.

Ahoj Fable, takže informácia z OR BB - za výmaz sro z OR po likvidácii sa neplatí žiadny súdny poplatok. Nebola v tomto smere žiadna zmena zákona.
0 0
fable fable

fable je offline (nepripojený) fable

Economic Pozri príspevok
Ahoj Fable, takže informácia z OR BB - za výmaz sro z OR po likvidácii sa neplatí žiadny súdny poplatok. Nebola v tomto smere žiadna zmena zákona.
Ďakujem Economic. Dám vedieť ako to dopadne. Inak týka sa to OR v PO.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
fable Pozri príspevok
Ďakujem Economic. Dám vedieť ako to dopadne. Inak týka sa to OR v PO.

Samozrejme daj vedieť výsledok....
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

elnik Pozri príspevok
Dobrý deň, určite sa to tu niekde preberalo, ale nemôžem nikde nájsť kompletný zoznam, čo priložiť k návrhu na výmaz s.r.o. s likvidáciou na OR. Evidujem: súhlas správcu dane, konečná správe o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie zostatku, súvaha, VZaS, súhlas (zápisnica) o schválení konečnej správy valným zhromaždením, poplatok 331,5€ - ako prvozápis, podpis na návrhu musí byť notársky overený. Ďakujem moc za pomoc. Miro
Prosím, viete mi niekto pomôcť? Som v ČR. Keď mi pošle OR zamietnutie, obavam sa, ýže nebudem mať čas na riešenie námietok, kým sa to dostane ku mne do ČR. Naozaj sa neplatí žiadny poplatok? No vlastne to môžem poslať a oni mi napíšu, že chcú doložiť zaplatenie. Aj tak sa to dá však?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
elnik Pozri príspevok
Prosím, viete mi niekto pomôcť? Som v ČR. Keď mi pošle OR zamietnutie, obavam sa, ýže nebudem mať čas na riešenie námietok, kým sa to dostane ku mne do ČR. Naozaj sa neplatí žiadny poplatok? No vlastne to môžem poslať a oni mi napíšu, že chcú doložiť zaplatenie. Aj tak sa to dá však?
Ak si mimo územia SR splnomocni niekoho na prebratie odmietnutia, kto ťa bude informovať o tom. V rámci podania Námietky sa naozaj neplatí žiadny SP. V odmietnutí ti napíšu prečo to odmietajú. Takže sa zariadiš potom podľa toho čo chcú... Sp sa platí iba raz pred rozhodovaním.

Počkaj, ty riešiť odmietnutie výmazu spoločnosti z OR či odmietnutie zápisu sro, alebo odmietnutie zápisu zmien ? Lebo za výmaz sa neplatí žiadny súdny poplatok
Naposledy upravil Economic : 30.10.12 at 13:51 Dôvod: doplnenie
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

Mám zlikvidovanú eséročku a chcem dať návrh na výmaz na OR. Mám info, že to kedysi stálo 10 000, ako zápis. Potom 331,5€. Že to teraz nič nestojí, je pre mňa novinka. Námietky mi preberú, horšie bude dostaviť sa v priebehu 15 dní na SK a získať všetky prípadné ďalšie dokumenty. Zatiaľ viem o: súhlas správcu dane, konečná správe o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie zostatku, súvaha, VZaS, súhlas (zápisnica) o schválení konečnej správy valným zhromaždením, podpis na návrhu musí byť notársky overený. Naozaj je nutný súhlas MU a colnice? Nikdy sme nemali nehnuteľnosť a teda ani neplatili poplatky za komunálny odpad. Nič iné ma nenapadá, že by nám MU mohol napadnúť. A so zahraničím tiež nebol obchod, tak nerozumiem tej colnici, ani kam písať. Díky
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
elnik Pozri príspevok
Mám zlikvidovanú eséročku a chcem dať návrh na výmaz na OR. Mám info, že to kedysi stálo 10 000, ako zápis. Potom 331,5€. Že to teraz nič nestojí, je pre mňa novinka. Námietky mi preberú, horšie bude dostaviť sa v priebehu 15 dní na SK a získať všetky prípadné ďalšie dokumenty. Zatiaľ viem o: súhlas správcu dane, konečná správe o priebehu likvidácie a návrh na rozdelenie zostatku, súvaha, VZaS, súhlas (zápisnica) o schválení konečnej správy valným zhromaždením, podpis na návrhu musí byť notársky overený. Naozaj je nutný súhlas MU a colnice? Nikdy sme nemali nehnuteľnosť a teda ani neplatili poplatky za komunálny odpad. Nič iné ma nenapadá, že by nám MU mohol napadnúť. A so zahraničím tiež nebol obchod, tak nerozumiem tej colnici, ani kam písať. Díky
Naozaj sa výmaz SRO z OR nič neplatí. Tie súhlasy si radšej vybav... Alebo risk, že to bude treba doložiť.
Vieš záleží k akému sudcovi to napadne. Či to bude chcieť a či nebude. KEJKA to dokladať v jednej likvidácii musela. Mne kedysi stačil iba súhlas správcu dane. Nik ti iný ti iné nepovie.
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

Jasne, diky. A este mam otazku - zasielali ste kopie z Obchodneho vestnika, kde bolo uverejnena vyzva veritelom? Este raz diky ;o)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
áno aby mali preukázané, že tá trojmesačná doba bola dodržaná.
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

Na stránke MSSR je uvedené, že:" Uvedené prechodné obdobie končí s účinnosťou k 1. novembru 2012. Od tohto dňa je možné elektronické podanie do obchodného registra vykonať len na formulári v XML formáte." Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
elnik Pozri príspevok
Na stránke MSSR je uvedené, že:" Uvedené prechodné obdobie končí s účinnosťou k 1. novembru 2012. Od tohto dňa je možné elektronické podanie do obchodného registra vykonať len na formulári v XML formáte." Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?
Jasné, vyše mesiaca podávam všetky podania v XML formáte.
0 0
elnik elnik

elnik je offline (nepripojený) elnik

Našiel som ešte RTF formulár. Môžem to vyplniť doň, vytlačiť, popis overiť u norára a predať osobne na Okresnom súde na podateľni?
Čo sa má uviesť ako právny dôvod zrušenia a právny dôvod výmazu? (odstavec 4 a 5 vo formulári)
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať