Zavrieť

Porady

Mozem zauctovat odvody zaplatene v roku 2012 do roku 2011 v JU

Zivnost som zrusil ku dnu 31,12,2011 a niektore odvody do soc a zdrav. poistovne z roku 2011 som zaplatil zaciatkom roku 2012. Mozem si ich zauctovat v JU do roku 2011?

A jedna platba za fakturu mi prisla v roku 2012, splatnost bola v 2011. Musim ju zauctovat a zdanit, hoci uz som v dobe obdrzania penazi nebol zivnostnik??

Vopred dakujem,

S pozdravom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Pri skončení živnosti treba upraviť základ dane. To znamená, že výdavky zvýšiš o záväzky/v tvojom prípade odvody zaplatené v r.2012/ a príjmy zvýšiš o pohľadávky/ v tvojom prípade prijmy v r.2012 - faktúra za 2011/.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    § 17 ods. 8 zákona o dani z príjmov.................

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Istiach Pozri príspevok
    Zivnost som zrusil ku dnu 31,12,2011 a niektore odvody do soc a zdrav. poistovne z roku 2011 som zaplatil zaciatkom roku 2012. Mozem si ich zauctovat v JU do roku 2011?

    A jedna platba za fakturu mi prisla v roku 2012, splatnost bola v 2011. Musim ju zauctovat a zdanit, hoci uz som v dobe obdrzania penazi nebol zivnostnik??

    Vopred dakujem,

    S pozdravom.
    to je zlaté..:-) keď ide o výdavok, pýtaš sa či možeš.. keď ide o príjem, pýtaš sa, či musíš.. napr. tu:
    http://www.porada.sk/t189353-szco-a-...-zivnosti.html

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    úhrada vyšlej faktúry v r. 2012 je zdaniteľný príjem v roku 2011, odvody zaplatené v r.2012 za rok 2011 sú daňovým výdavkom

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ewita888 Pozri príspevok
    to je zlaté..:-) keď ide o výdavok, pýtaš sa či možeš.. keď ide o príjem, pýtaš sa, či musíš.. napr. tu:
    http://www.porada.sk/t189353-szco-a-...-zivnosti.html
    ewita, ale on má pravdu, príjem musí, výdavok nie
    ewita888 ja viem.. ale šak sa možem pousmiať, nie?? :-)

    Aja912 je offline (nepripojený) Aja912

    Aja912
    Ja mám tiež takú otázku, živnosť zrušená 31.12.2011, faktúra za decembre uhradená až v januári 2012 a takisto odvody za december uhradené až v januári 2012, musím teda neuhradenú faktúra zahrnuť do príjmu (započítať spolu do riadku 2, ale dať na ten riadok 41???) a čo teda tie odvody? Niektorí píšu, že sa môžu dať do nákladov, niektorí, že nie... Ďakujem za rady

    onrec je offline (nepripojený) onrec

    onrec
    Dobrý deň. Moja otázka je takáto: Začal som ako SZČO v novembri 2011. Účtujem v JU. V roku 2011 som mal príjem za mesiac november v decembri a raz som zaplatil odvody v decembri za mesiac november. Obdobne za mesiac december som mal príjem v januári 2012, aj odvody som odviedol za december2011 v januári 2012. Príjmy za november sú daňovými príjmami za roku 2011. Príjmy za december vyplatené v januári sú daňovými príjmami ovplyvňujúce daňový základ za 2011? Odvody za december prijaté 2012, sú odvodmi ovplyvňujúcimi daňový základ za 2011. Je to tak alebo čo som prijal a odviedol 2011 je pre 2011, a čo som prijal a odviedol v 2012 ovplyvňuje daňový základ 2012? Veľmi pekne ďakujem.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    onrec Pozri príspevok
    Dobrý deň. Moja otázka je takáto: Začal som ako SZČO v novembri 2011. Účtujem v JU. V roku 2011 som mal príjem za mesiac november v decembri a raz som zaplatil odvody v decembri za mesiac november. Obdobne za mesiac december som mal príjem v januári 2012, aj odvody som odviedol za december2011 v januári 2012. Príjmy za november sú daňovými príjmami za roku 2011. Príjmy za december vyplatené v januári sú daňovými príjmami ovplyvňujúce daňový základ za 2011? nie, je to príjem v roku 2012Odvody za december prijaté 2012, sú odvodmi ovplyvňujúcimi daňový základ za 2011. odvody uhradené v januári sú výdavkom v roku 2012Je to tak alebo čo som prijal a odviedol 2011 je pre 2011, a čo som prijal a odviedol v 2012 ovplyvňuje daňový základ 2012? ÁnoVeľmi pekne ďakujem.
    odpoveď v texte
    Naposledy upravil Katarina : 15.03.12 at 09:47
    ewita888 za slovíčkom nie mi chýba čiarka.. takto to vyznie, že to nie je príjem 2012

    onrec je offline (nepripojený) onrec

    onrec
    Príjmy za december vyplatené v januári sú daňovými príjmami ovplyvňujúce daňový základ za 2011? nie je to príjem v roku 2012
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ale ešte raz: Som SZČO, JU, neplatca DPH,
    Ak mi zaplatili faktúru za rok 2011 v januári 2012, sú to príjmy započítaľné do základu dane za 2011. Rozumiem dobre? Ďakujem
    paťuška čítaj poriadne zvýraznený text modrým písmom...

    onrec je offline (nepripojený) onrec

    onrec
    takže vystavená faktúra v decembri 2011 a zaplatená v januári 2012, patrí do základu dane 2011?Ďakujem
    A ak bola faktúra vystavená 2. 1. 2012 za služby z roku 2011 a aj vyplatená samozrejme v I/2012?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    onrec, v tom roku, kedy máš platbu, v tom to ide do daňových výdavkov.. čiže keď platíš v roku 2012, ide to do výdavkov v roku 2012
    to isté platí aj pre príjmy..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    onrec Pozri príspevok
    takže vystavená faktúra v decembri 2011 a zaplatená v januári 2012, patrí do základu dane 2011?Ďakujem
    A ak bola faktúra vystavená 2. 1. 2012 za služby z roku 2011 a aj vyplatená samozrejme v I/2012?
    Nie. Faktúra zaplatená v januári 2012 patrí do roku 2012.
    Iba ak by si zrušil živnosť k 31.12.2011, tak musíš do príjmov v roku 2011 zahrnúť aj neuhradené faktúry do 31.12.2011. Teda aj tie ktoré nebudú zaplatené vôbec.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    onrec Pozri príspevok
    ale tu sa rozchádzajú odpovede: pozri Katarína.
    No keď dvaja robia to isté, tak to ešte nemusí byť to isté.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    onrec Pozri príspevok
    ale tu sa rozchádzajú odpovede: pozri Katarína.
    Katarína to myslela dobre, len to zle podala.. stačí čiarka za slovíčkom a je to dobre..:-)

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    ewita888 Pozri príspevok
    Katarína to myslela dobre, len to zle podala.. stačí čiarka za slovíčkom a je to dobre..:-)
    Ano prepáčtem skutočne som to myslela dobre, moja odpoveď nie, je to príjem v roku 2012. Opravím to aj v mojom predchádzajúcom príspevku, aby to nikoho nemýlilo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.