Zavrieť

Porady

Krásna Hôrka v plamenoch je mi do plaču !!!!

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Naposledy upravil csillag3112 : 10.03.12 at 16:16
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

ela77 Pozri príspevok
Súhlasím s tebou, náš starosta vyzýva ľudí viackrát do roka, aby sa starali o to aby nebola burina, viackrát je vyhlásený zákaz vypaľovania suchej trávy. Každý po tzv. nežnej sa hlásil k akejsi pôde a teraz je tá pôda nechaná ľadom. Mladým sa na tom nechce robiť a tak je tam iba burina a nik sa o to nestará. Veď to naše Slovensko sa nenafúklo, je tu pôda iba taká aká bola. Bol jeden cestár a ten počas roka vykosieval ručne traviny a burinu popri cestách a vyzeralo to inak. A čo sa týka cigáňov, ako ich včera ukazovali aj s tým bordelom čo doteraz zakrýval sneh a oni vraj, že nech to obec dá upratať. Nedala by som im ani sociál. dávky bez roboty. Je to bagáž, ale nech ma nik neobviňuje, píšem o neprispôsobivých. Oni chcú vraj robotu???? Veľké kulové. Naši predkovia žili v skromnosti, chudobe, ale zato mali čisto oblečené deti, poupratované chalúpky a toto čo oni ako žijú to nie je o chudobe. Ale travový porast vypaľujú aj bieli. Dať to k náhrade tomu, komu patrí pozemok. Keby sa tam mala stavať cesta, tak sa toho budú držať zubami nechtami a robiť si nároky.
STAROSTA JE ASI NA PRD KEĎ VYZÝVA A NENARIAĎUJE.
na moju pôdu keby sa niekto nasťahoval tak ide svinským krokom preč, alebo niečo za niečo, lebo uznám na mesiac sa vysťahovať nemôžu, nariadiť aby udržiavali vopred vymedzený priestor v poriadku alebo platiť vysoké nájomné za užívanie pôdy a hneď tam poslať obecnú políciu a vypisovať pokutové bloky, v prvom rade vajdovi a poslancom za osadu, prečo by to nemohli nechať spásať alebo vykášať pre dobytok? lenže oni by tu kravu zožrali skôr ako by sa raz napásla. to je o cigáňoch
Každý kto má pôdu poľnohospodársku dostáva dotácie cca 139€/ ha lenže ak sa dokáže že sa nestará a mohol by, tak sankcie aj trojnásobné, a čo prevencie obvodný úrad má nejaké kompetencie ak má vtedy ak chcem stavať (vedia poriadne zakrútiť chvostíkom žiadateľovi) tak nech sa vytrepú do terénu a vykonajú záznamy a štátna či obecná kasa je hneď plná a hneď sú peniažky na údržbu.
0 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Cigánom, ktorí podpálili hrad Krásna Hôrka idú zrekonštruovať za 650 000 € osadu - to majú asi za odmenu:
http://​obeckrasnohorskepodhradie.sk...0o%20dielo.pdf
Tuším sa nebudem 2 týždne umývať a idem aj ja dačo podpáliť, aby mi aspoň dom postavili...mne by stačila aj 1/10 toho čo dajú tým Cigánom...
2 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Llívia Pozri príspevok
Musím?! Vážne? To opäť nemôžem mať vlastný názor, ktorý je odlišný od tvojho a od väčšinového?! Vieš, moja, ja s tými ľuďmi žijem, pretože žijú tam, kde bývam. Tí ľudia chodili so mnou do školy. Tí ľudia sú moji priatelia a známi. Tí ľudia chodia poctivo do práce a nežijú na úkor ostatných, ako napr. bieli nezamestnaní alebo či sa vám to páči alebo nie, aj všetci bieli, ktorí sú na invalidných dôchodkoch. Z koho peňazí žijú?!!! Tí ľudia pracujú aj v zodpovedných a náročných povolaniach ako napr. tebou spomínaní hasiči, poznám aj lekárov.... Ich decká chodia do škôlky - za ich peniaze, príspevky majú len v takej výške, ako biele decká. Ich decká chodia do školy a majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Ich decká študujú na stredných školách - obory s maturitou a tiež majú len také príspevky, na ktoré majú nárok aj biele decká. Lenže vy tu kydáte na všetkých rovnako!!! A ja sa skutočne nechcem dožiť toho, že nejaký magor, ktorému VY a Jojka s Markízou dokonale premasírujete mozoček, si nasadí modré slúchadlá a zahrá sa na druhú Devínsku a jeho obeťami budú práve tí "Cigoši", ktorých poznám - slušní ľudia, slušnejší ako väčšina bielych.
2 dni ich mat za susedov a som na práškoch:

http://www.topky.sk/cl/10/1303891/Do...zlomit--tvrdi-
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
aj trepat kraviny je nazor,ludia ktory sa stali invalidni pracovali a platili odvody,to ze medzi ciganmi je 10% slusnych,neznamena ze zvysnych 90% nie su neprisobivy alebo nepracuju a to ze medzi neciganmi je 5-6 % prizvnikov neznamena ze mas dovod ludom ktory maju trebars onkologicke ochorenie,oslepli,su na vozicku a podobne-preco ich urazaz hrubym sposobom ze su prizivnici?-bacha na to lebo nikdy nevies kedy teba moze postihnut choroba,arogancia a urazanie postihnutych a obhajoba neprisobivych ciganov je hruba urazka a vies tvoje dane a odvody nejdu na bielych a kazdy kto netrpoi dusevnou slepotou vie dobre kde je najviac tzv invalidov-nedavno bola sudna sien a ciganka povedala ze preco muz isiel do roboty,ved mohol sebe ist na invalidny, vieme kto zastrasuje,kto je agresivny a kto plodi deti v blizkom pribuzenstve-mas nazor prosim,ale nedovidis si na spicku nosa a svojim nazorom urazas,tak co zavidis chorobu,vies mat mat aspon kusok empatie,vies kolko pracovnych prilezitosti maju invalidi,vies nieco o chranenych dielnach a zneuzivani dotacii,o tom ake podmienky maju zdravotne postihnuty-ako zavidiet chorobu a znevazovat chorych to je mozne fakt iba na Slovensku,len aby sa ti raz tvoja arogancia a zneevazovanie chorych nevratilo ako bumerang-apropo preco cigani odmietli ist pracovat za 600 eur a neromovia tam nemaju problem pracovat /myslim automobilku/,preco cca 400000 neciganov islo vonku za robotou a romov iba zopar stoviek?-preco oni chodia vonku hlavne za davkami,kradnut,podvadzat a zobrat /vid pripady z Rakuska,Anglicka,Belgicka atd/?

Poznám slušných s tmavou pleťou - medzi Romami. Dokonca aj bohatych a pracujucich ludi - Romov - klobuk dole, uznavam . Ale na ostatnych 99 percent kanady a Kotlebu. Nema obdoby kto ich tak miluje nech si ide byvat k nim do osady do toho humusu a bordelu . AKO DLHO TAM VYDRZI? ZAUJIMALO BY MA !!!!! FUJ !!! A druhy upratuj po nas humusaci, lenive zdochliny !!
1 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

a este dodám, čo sa týka Dobrovodského, už mu zostava len jedna možnosť, a to kandidovat v Malackách na miesto starostu a byt zvolený... ja by som ho ako prvá podporila, ale to je este daleká budúcnost, to by mna už v kazajke odtialto odvadzali..
mimochodom, vraj už od tých cigošov mal aj ponuku, že od neho odkupia dom!! ja absolutne nechapem, ako je možne, ze sa najde clovek, ktorý je schopný toto znašať tolke roky...
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

A najkrajšia je reklama na zbierku na Krásnu Hôrku....ľudia poskladajte sa na to, čo Vám cigáni podpálili:-))
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

však? ale stále tomu akosi nerozumiem, načo je potrebné sa skladať, ked minister kultúry (byvalý) povedal, že poistka kryje celú skodu, ktorá vznikla, tak potom čo sa bude financovat zo zbierok!!! ja by som naopak rada vyzvala vsetkých, aby neprispievali, zasa je to dalsí odrb!
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

no, a tu dokonca policajt vyskocil sam z okna, asi nebol celkom pri zmysloch...))

http://www.topky.sk/cl/11/1304050/Po...hodili-z-okna-
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Včera sme sa vracali z vých. Slovenska. Na konci jedného mestečka stojí pekná základná škola - nedávno postavená budova, žltá fasáda, v oknách farebné obrázky... No líšila sa od všetkých škôl, ktoré som kedy videla - bola totiž obohnaná nevábnym vysokým betónovým plotom. Vzápätí prišlo rozuzlenie - v bezprostrednom susedstve školy stoja tri bytovky - obývané či vybývané cigánmi a za nimi osada, či skôr slum... Akoby tam vybuchla bomba - povybíjané či vlastne neexistujúce okná a dvere, po ktorých zostali obhorené otvory, sem-tam na šnúrach prádlo, okolo rumovisko, špina... Tá škola bola postavená pre deti z tých bytoviek a plot ju má ochrániť, aby ju v noci nerozobrali... Spolucestujúca vyjadrila počudovanie, že vôbec ešte stojí /stavali ju vraj asi pred 2-3 rokmi/.

Som si spomenula, koľkokrát som prispela mojim deťom, keď navštevovali škôlku či školu a bolo sa treba poskladať na nový koberec, na žalúzie, na obkladačky, na maľovku - keď sme ako rodičia chceli, aby sa deti učili v peknom prostredí a škôlka/škola mala peniaze vyhradené na dôležitejšie priority...

Aký bol podiel pomoci rodičov z tejto osady na škole pre ich deti? Keby boli prispeli aspoň fyzickou prácou - čomu teda neverím...

Potom naša cesta viedla popod hrad Krásnu hôrku - pohľad "naživo" na mŕtvy hrad nebol vôbec krásny... A zasiahne človeka oveľa viac, ako zábery v TV, keď na ne hľadí z obývačky.
Žiaľ, aj toto je jedna z tvárí nášho "krásneho" Slovenska... Naozaj krásneho?
Naposledy upravil Oliwa : 22.03.12 at 19:34
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

http://www.infonoviny.sk/kotleba-ke%...C5%BEeme-im-my

toto sa v mediach nedozviete, media sa zastavaju tych co pracujucich utlacaju...pod krasnou horkou je osada(cierne stavby) na pode ludi(ktori sa obraciali na okresne, krajske, statne urady), vsetci sa na nich vykaslali...maju tam pozemky na ktorych si cigani postavili osady... Teraz ostalo ludom len jedine, pomoc od Kotlebu, viaceri mu prepisali pozemky na jeho osobu a on si ich uz zoberie spat....

Ale tu je vidiet spravodlivost nasho systemu a tejto doby, cim viac kradnes, nicis, tym viac mas a dostanes ako odmenu...
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

a este paradox:
tato zmluva so starostom obce a stavebnou firmou za 650 000e na postavenie romskej osady na inych pozemkoch bola podpisana 8.2.2012, pricom hrad bol zapaleny 9-10.2.2012, nahoda?
http://naseslovensko.org/dokumenty/Z...0o%20dielo.pdf
1 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Nedivme sa, hlasy osadníkov vo voľbách páni starostovia akoby našli.... Niekde za vynovenú osadu, niekde za pol litra lacnej borovičky
0 0
knaz knaz

knaz je offline (nepripojený) knaz

Zdravim Vas ,vyjadrim sa vseobecne,vela ludi si mysli aj ja ze to umyselne spravili,mozno na objednavku aby sa mohli vyberat peniaze na opravu.Vela ludi by si malo na Sk vybrat triesku z oka su namiereny proti bielym ale ciganom tu vsetko prechadza.Pracuju vacsinou v zlocinosti priamo alebo ako biele kone ,lakaju od ludi peniaze na pracu do zahranicia,prepadavaju v noci a cez den, pracuju v exekutorskych firmach vyholeny do hola a vravia osebe ze su zidia.Hrabu Slovakom majetky a nevadi nikomu ze su neni ani z tejto krajiny.Biju ludi a ubohe zeny ked ich vyhadzuju na ulicu. Kto je proti existuju na nete fotky,ked clovek chce trocha hladat.Kedy sa Slovaci zobudia a pretru si oci ?
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
bol schválený rozpočet na opravu Krásnej hôrky - započula som to dnes v rádiu...
neviete niečo viac? odkedy, koľko, čo a ako? a či je to vlastne pravda...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sumu nepoznáme, ale najdôležitejšie je, že sa KONEČNE rozhýbali. Výberové konanie uzavreli s tým, že je rekonštrukcia a oprava vo všeobecnom záujme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať